ÇirkinlikInşaat

Alçı - yüzyıllardır kanıtlanmış bir malzeme

Çoğu zaman, çeşitli altında bitirme çalışması böyle alçı sıva gibi bir malzeme kullanılarak. Hatta onarım ve tasarımdan uzak olan insanlar, bu ismi biliyorum. Yüzyıllar boyunca, bu binaların yeniden inşası ve onarımı için ideal bir malzemedir.

Çok ince öğütülmüş alçı sıva kaplaması duvarlar ve tavanlar yeni ve eski arasında bir fark yaratmaz. O mükemmel bir yapıya sahiptir ve çatlamaz. sıva ile çalışma suyla karıştırarak başlar. malzemesinin doğru tutarlılık ile mükemmel çatlakları doldurur ve hatta küçük detaylar halini alır.

Bütün yüzeyler emici de sahip, bu malzeme ile muamele edilmiş, böylece Alçı, gözenekli bir yapıya sahiptir , ses dalgalarının ve böylece odanın ses yalıtımı sağlanması. Bu malzemenin beyaz renk mümkün ek boyama gerekli ideal beyaz kaplamalar olmadan kullanmak mümkün kılar.

Bu nasıl inşaat malzemesidir? Doğal alçı, kristalli bir yapıya sahip, yüksek sıcaklıklarda işlemden geçirilir. Bundan dolayı, burada, içinde bulunan su ¾ kaybı, ve su ile karıştığında daha doğal bir taş yapı alır mineral kendisi hemihidrat dönüştürülür. alçının en fazla 1% doğal maddelerin ve diğer organik maddelerin ilave edildiği için, insanlar ve hayvanlar için çevresel olarak güvenlidir. refrakter Bu yapı malzemesi, bu nedenle ateşten binaları korumada önemli bir rol oynar. Tüm bu özelliklere ek olarak, yükseltme esnasında tesislerinde aşırı nemi emmek ve kendi seviyesinde nem vermek düşürülmesi edebilmektedir.

Alçı birkaç çeşit üretir. Alçı beton ve alçı ürünlerinin imalatı için yaygın olarak kullanılan yapı malzemeleri alçı levhaların, paneller ve bölme plakaları, alçı-kireç sıvası çözümler. Yüksek alçı kalıp daha ileri saflaştırma ve öğütülmüş tabi tutularak, geleneksel inşaat malzemesi özel mekanik gelişmeler ile üretilir. o iç ve cepheler için sıva ve diğer dekoratif ürünler yapar çünkü. Bunu sertleştirme zamanı ile ayrılmış Alçı: 2-15 dakika - hızlı ayarı; 6-30 dakika - Normal sertleşen; 20 dakikadan fazla - yavaş ayarı.

Bu malzemenin mukavemeti (F-2, 3, 4, 5, 6, 7, 15, 10, 19, 16, 22, 25) her biri basınç dayanımı olan farklı işaretleri ile belirlenir. Alçı markaları, G-10, 16, 15 oluşturan olduğu düşünülmektedir. Bu maddenin kirlenmesi ve yüksek mukavemet önemli ölçüde muaftır.

Bu malzeme ile çalışırken o hızla donar unutulmamalıdır zaman yani sadece sulandırılmış sıva büyük miktarda yemek yapmam. Normal kıvamında bir karışım elde etmek için gerekli olan su miktarı, tipik olarak, (binalar için)% 50-80 ve çeşitli ürünlerin oluşturulması için 35-45% 'dir. buharlaşır ve bunun üzerine aşırı su, sertleştirilmiş malzemenin gözeneklerinde kalabilir. Sonuç olarak, sıva gözenekliliği yaklaşık% 50-60 olacaktır. Alçıtaşı, seyreltme için kullanılan daha az su, daha yoğun nihai ürünü ya da kaplama ve daha fazla dayanıklılık olacağı unutulmamalıdır. Yükseltilmesi ya da sıcaklığın düşürülmesi kötü katılaştırılmış malzeme mukavemetini etkiler. alçı sıva mukavemeti bazen yaklaşık% 5 ilave edilir arttırmak için sönmüş kireç.

Tıbbi kullanım için kolayca bandajın içinden geçerek yaralı bir hastanın vücuduna uygulanan polimer üretilmiş alçı, sözde. Mükemmel hatlarını takip eder ve yüksek uzamaya sahiptir. Bu malzeme yüksek bir gözenekliliğe sahiptir, bu nedenle insan deri kaşıntı meydana gelmesini önleyen, serbest nefes almasını sağlar. Hastalar bazı hareketi yapmak için, bazen bu bandajlar uygulanmaktadır. Bu malzeme, tıbbi prosedürler ve bir X-ışını muayene uygulanmasına engel değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.