Sanat ve EğlenceFilmler

Dzhon Kendi - popüler bir komedi aktör, yazar ve yapımcı

popüler Kanadalı aktör, komedyen, yapımcı ve senarist Dzhon Kendi Toronto yakınlarındaki Newmarket 31 Ekim 1950 doğdu. örneğin "Uçaklar, trenler ve otomobiller", "Kanadalı Bacon" ve komedi filmleri, bir dizi ile tanınan "Amca Buck."

Eğitim ve filme

Dzhon Kendi sonra, çocuk tiyatrosunun sahnede hem de o McMaster Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi girdi yetişkinlikte kariyerini yapmaya başladı filme elini çalıştı. Şeker, 1973 yılında "'44 Class of" başlıklı filmi, giriş yaptı. Sonra aktör gişede göz ardı edildi birkaç düşük bütçeli film yapımları katıldı.

Katılım kitleye özel ilgi değildir John Candy filmler, sadece bir kez 1979 yılında Stivenom Spilbergom yönettiği satirik komedi "1941," göründü popüler bir komedyen haline gelmiştir. Şöhret da başlık rol Tom Hanks ile film "Splash" katıldı ve daha sonra filmde "Brewster Milyonlarca", bundan sonra John meşhur oldu eklendi gelmiştir.

Film ve TV

80'li yılların başlarında, Dzhon Kendi sinemasını bırakmadan, böyle İkinci Şehir Televizyon olarak televizyonda eğlence projeleri içerisinde yer aldı. O TV şovları ve filmde komedi rolleri performans, her şey için yeterli zaman çeşitli birleştirmeyi başardı. On yıldır Şeker yirmiden fazla sinema filmlerinde rol aldı.

Ancak, 1990 yılından bu yana bu şans aktör değişti ve onun popülaritesi azalmaya başladı. Zaten ilk on içinde yer almamıştır Çeşitli başarısız üst üste rolleri ve John Candy filmler, daha az popüler oldu.

Negatif ödül

tüm antipremiyu aktör komedi kadın kurşun performansı için "Razzie" aday top için "bela bazıları." ve sunumda bunu "En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu" yazılmıştır. O zaman iki defa daha başarısız bir film: "Bir Suç Upon" ve "Delicesine" - Dzhona Kendi çöküşünün resmini tamamladı.

aktör Ancak pes etmemeye karar verdi ve onun varlık daha fazla rolün dramatik duygusu ekleyerek çizgiyi uzatmak için bir girişimde bulunmuştur. O siyasi gerilim rol aldı Olivera Stouna o çarpık avukat Dina Endryusa canlandırdığı "Dallas Dzhon Kennedi. Shots".

Alış Futbol Takımı

Bununla birlikte, Dzhon Kendi - bir işadamı olmaya karar verdi bir aktör. Bu amaçla, o ve arkadaşları Wayne Gretzky ve Bruce MikNallom Kanada futbolunu oynayan takımı, "Toronto Argonotlar'ı", satın aldı.

Taşı gerçek yapıldı: Böyle ünlüler farkedilmeden geçemedim bir spor takımı satın, aksiyon kamu ve basının dikkatini çekti. "Argonotların" yeni sahipleri yetenekli oyuncuların edinimi ve uzun vadeli ticari sözleşmeler Sonuç olarak çok para yatırım yaptı.

aktörün ani ölüm

O filmin setinde Meksika'da iken Dzhona Kendi hayatı Mart 4, 1994, kırıldı "Doğu'ya Caravan." aktör ani kalp krizinden uykusunda öldü. Onun ölümü Şeker Larry Smith spor rakam dahil tüm arkadaşlarınız, telefonda konuştu ve ekibi tam olarak "Toronto Argonotlar'ı" ateş ve avukatlar satışı için o kadar koymak istedi onları haberdar kısa bir süre önce çok önemlidir.

Dünya sinemasının listesine girdi Aktör John Candy komedi, Culver City'deki Holy Cross Mezarlığı'na California City toprağa verildi.

hafıza

"Şöhretler" ölümsüzleşmiş Dzhona Kendi Kanadalı kişilikleri. Mayıs 2006'da, aktör Kanada Ulusal Posta Servisi bir posta pulu üzerinde imajını kazandı. 2000 yılında, Candy anısına o 1980 yılında vuruldu orijinal versiyonu olan film "Cazcı Kardeşler" e devam filmi serbest bırakıldı. 95 Gri Kupası - - Kanada'da en yüksek spor ödülü John Candy 2007 yılında ithaf edilmiştir.

Scarborough Toronto ilçesinde Roma Katolik lise Dzhona Kendi eski mezun onun sanat stüdyosu adını verdi. Onun sözleri anma plak görüntülenir kez söylenen: "başarı Temelleri yanı sıra karşılıklı saygı ve disiplin ilkelerine, okulda bana aşıladığı yaşam değerlerinde koydu."

oğul Christopher ve kızı Jennifer: John Candy iki çocuk bıraktı. Eski eşi Rosemary Hobor genç kuşağın yetiştirilmesinde ile başa çıkmak için. Yetişkin Jennifer şu anda "Sam 7 Arkadaş" programı, ofisinde, televizyon yapımcısı çalışma ve "balo kraliçesi." Dır

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.