Tarım

Patates Karatop: ekimi Özellikleri

patates değerli bitkisel bitkisidir. Bugün onun çeşitlerinin bir çoğunu da sergiledi. Bunlardan biri, erken olgunlaşma ile karakterize patates KARATOP vardır. Bu makale sebze-okuyun.

genel bakış

Karatop patates Amerika'dan geliyor. Yerel halkın "Baba" diyoruz. Daha sonra, patates zımba mahsul bahçesi olduğu için Rusya'da, çünkü İmparator I. Peter bir sebze vardı. Onun beslenme nitelikleri bu sebze yumrular insan beslenmesinde temel kabul böylece mükemmeldir.

yemek Patates ustaları kolay beş yüzü aşkın farklı yemekler hazırlamak için, bir kez değil tekrarlamak kılar. Patates Karatop, yorumlar bunlardan, olumlu alkol ve nişasta bundan elde edilen teknik kültür yetiştirilir. glukoz, pekmez, kauçuk, yapıştırıcılar, ilaçlar elde etmek için kullanılır.

karakteristik türleri

Sınıf Karatop patates olgunlaşma erken dönemine aittir. Yumrular altı hafta, çimlenmenin başlaması sonra olgunluğunu döküldü. Onun bahçıvanlar nedeniyle lezzetli meyve yüksek verimlerinin büyümeye seviyorum. Patates Karatop kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan ortalama yemek odası, ifade eder. Bu yongaları üretmek kaynaktan, patates püresi kurutuldu. kurutulmuş sebze Bu tür, patates kızartması yapmak için kullanılır. Bir mekanize işlem kullanılarak temizlenmesi kolaydır.

Kovanlar yarım veya yayılması, ortalama yüksekliği. Açık beyaz çiçekler az miktarda kaynaklanıyor. Genç bitkiler, hızla geliştirmek güçlü yer tabanlı kitle üretirler. Yaprakları bir mola ve orta boyutları vardır. Onlar zayıf bir renge sahip olduğundan, bitkilerin toplam kütlesinin arasında tahsis edilmez kaynaklanıyor.

Yumrular büyük ve ovaldir. Glazkov biraz, bunlar küçük. kabuklu sarı bir renk ve bir ağ yüzeyine sahiptir. Eti ince tadı ile firma, açık sarı renkli vardır. Piştikten sonra dağılıyor değildir. Yuvada yumruları çok, yirmi beş parçaya kadar, onlar verimlilik üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir aynı boyutta, hakkındadır. Bir hektar itibaren iyi bir bakım ile, sen kırk beş ton toplayabilir. Patates çeşitleri Karatop, glandüler noktaya dayanıklı iyi bir yüksek verimli bir bitki gibi olan, yorumlar ama geç yanıklık gibi hastalık üstleri düşük bir direnç vardır.

Özellikle sebze kültürü

Patates Karatop - aile Solanaceae temsilcisi otsu bitkilerin türlerine aittir. Onun üreme yumrular ve tohumları gerçekleştirilir. patateste büyük su miktarlarının varlığı don zararı arttırdığından sebze, bir yıllık bitki olarak yetiştirilir.

Bitkinin ana özelliği yumrular oluşturur yeteneğidir. onlar iyi edinmeleri amacıyla, bunlar aksi halde küçük ve şekilsiz olacaktır gevşek toprağa ekilen edilmelidir.

Bu sahip lifli kök sistemi patates KARATOP. çeşitli Açıklaması - değil özellikler olmadan, yumrular filizlenmesi için on derecenin altında optimum sıcaklık kabul, ama buna yaklaşık on altı derece yüksek olacaktır eğer iyidir olmasıdır bunlardan biri. aşırı yüksek sıcaklık sebze kötü taşındığı halde.

Patates o domates büyüdü alanda yetiştirilmektedir, bitkisel öncekilerden kökleri veya lahana olsaydı daha iyidir. Birkaç yıl içinde iniş yeri aksi yumrular bir dejenerasyon var, dikim materyali yanı sıra değiştirilmelidir.

büyüme için gerekli şartlar

Patates ışık çok gibidir. çalılar otlar sık veya sürekli gölge sağlar ekilir ise, bitki zayıf büyüyecek veya hiç kaybolacak değil. Bitkisel bir bileşimin topraklarda büyüyen. İstisnalar su dolu, tuzlu su, kil ve kum lekelerdir. Ancak tercihen patates iyi havalandırma ve besin içeriği yüksek olan hafif asidik topraklar.

zemin ıslahı

Onun büyüyen patates başında dikilmiş yumru beslenir. yerüstü yeşil kütle ve genç bitkilerin yumru oluşumu büyüme sırasında besinlerin çok ihtiyacımız var. Nedenle, beslemek için gerekli olduğunu, ancak aşırıya kaçmadan. Fazla azot yoğun üstleri büyüyen Böylece, bu büyüme mevsimi uzanır ve kök oluşumu yavaşlatır. Bitkilerde, hastalığa nitrat birikmesini direnci azalır. Azot küçükse, yeşil ağırlık verimliliğini azaltır ve verimi düşer.

bitkinin dengeli bir azot içeriği, fosfor ve potasyum gibi iyi elemanları özümlediği ile, bu şekilde büyümesini hızlandırır. Yumrular nişasta tohumların kalitesini iyileştirmek, daha uzun muhafaza alınırlar.

Fosfor eksikliği bitki gelişiminin bozulmasına yol açar: zaman çiçeklenme süresini, tomurcuk ve yumrular oluşumunu gecikmiş küçük çalı dalları. potasyum yetersizliği ve bitki dokularının kökleri ile kötü geliştirmek. yumrular boyutu, uzun bir şekilde küçük büyümek, kış kötü saklanır. Toprakta aşırı potasyum içeriği nişasta taneleri azaltır.

Toprak organik gübre edilmelidir. Çürümüş gübre metrekare alan başına beş kilogram oranında yapılır. Daha önce işlenmemiş yirmi kilogram gübre oranı artar kısmı üzerine. bilgi için: taze gübre ve kireç patates dikim zaman deliğe doğrudan eklenecek tavsiye edilmez. Yumrular kabuğu hayret edebilir.

Nem Koşulları

Orada, yeşillik tomurcukları ve çiçekli oluştuğunda özellikle patates, yeterli nem seviyorum.

Şu an için yumru kökler, yağış bağlıdır hangi miktar ve kalitesini bağlanmıştır edildi. onlar birkaçıdır ise, verim etkiler yumrular büyümesini, durur. Ve bir sürü eğer - büyüme süreci de yumrular boğmak ve çürüme başlar durur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.