ÇirkinlikAğaçlandırma

Bahçede güller için sonbahar bakım gibi?

Tüm çiçekler bahçede yazlık çiçek yatak büyüyen, çok güzel! Böyle bolluk içinde çiçek ne tür en sevilen muhtemelen? Bu, elbette, her renkten kraliçe, güzel yükseldi! Sadece bir lezzet yılında kraliyet tacını hak ediyor. kışın çiçek hayatta kalmasını etkilediğinden bu bitkilerin hayranları, sonbaharda gül bakımı nasıl bilmek zorunda.

Rosa sevdikleri erkekleri vermek küçük bir mücevher gibi görünüyor. Yaprakları onlar çiğ şeffaf damla gizli olduğunda özellikle ilginçtir, çok hassas ve bereketli. Ve ne ilahi lezzet! Hiç şüphe yok onların tatlı nektar ödüllendirmek çok çekici çizgili arı ve renkli kelebekler olduğunu.

Dönüş dikkatli tedavi gerektirir Rose, izledikleri tarifsiz güzellik verir. sonbaharda gül bakımı konusunda, kışın onları korumak için nasıl, nasıl, enerji santrallerini korumak için bahar ve nasıl uykusundan uyanmak yardımcı olmak için biz yaz aylarında, uzun ve şiddetli çiçekli etkileyen olacaktır.

gül tarihçesi

Geç on sekizinci yılında - İngiltere ve Fransa'da on dokuzuncu yüzyılın başlarından termofilik dökmeyen çay anımsatan tuhaf bir koku vardı tomurcukları gül getirdi. Bu çalılar parlak yaprakları, soylu formları tomurcukları farklıydı. Ama onların en önemli yeni dekoratif özellikleri - sürekli ve defalarca çiçeklenmeye yeteneği veya remontant. Bu dönem gül tarihinin başlangıcı olarak kabul edilir.

Çok uzun bir zaman yetiştiricileri Avrupa ve Asya remontant gül tahammül birleştirecek çeşitler yaratmak için çalıştı. Sadece on dokuzuncu yüzyılın başında bu titiz iki grubu geçmeye geldi.

büyüyen koşullar

Temelde gül - termofilik, ancak bazı türler sert ortamlarda büyümek edebiliyoruz.

Parlak yerler gibi: gölgede dikildi bitkiler, çiçek kötü, hiç çiçek yok olur. Güller nötr reaksiyon ile iyi döllenmiş toprakta rahat hissediyorum. Olarak güney alanları hafif asidik ve yeterince drene toprak büyüyebilir.

Sadece sabit ve bol sulama ile uzun çiçekli güller ümit edebiliriz.

kış için hazırlık çiçekler

sonbaharda gül bakımı nasıl onlar özel ilgi gerekiyor mu? Uyarı - Bu doğru ifade değil. Onlar bakım, kışın çalılar bırakacaktır büyümenin uygun faz, gerekir. o güller kışın, kış nasıl büyüme için ne anlama geliyor? Her şey öğrenmek ve gül öncesi kış döneminde bu bakım bilmek iyiyse oldukça doğrudur.

O, çiçek tomurcukları gelişmekte meyve ve tohum veren büyümeyi vurduğunda gül, büyüme döneminde sadece yaşamak gibi görünüyor. Gül kış soğuğunda hayatta saklı kalmak koşuluyla, sırayla ki dinlenme süresi kullanır ve bahar yeni şube ve kokulu çiçekler memnun etmek geldi ömür döngüsünde böylece bu değil.

Nasıl sonbaharda gül bakımı için? Bu sorunun cevabı soğuk bir kış bitkinin hazırlanması için temel oluşturur. kayıpsız işlemleri burada kışı, bu çalı normal fizyolojik durumunu ulaşılır. Ağustos ayında olmak soğuk kış için hazırlamak için. donlarından önemli ölçüde daha iyi direnç gösterme, güçlü potasyum ve fosfat gübre yaptı.

kış için hazırlık bitkiler kendilerini doğru ve zamanında hazırlıktır. Tamamen sulama durdurmak, çapa bırakarak ve ot mücadelesi, gereklidir. zararlıları engellemek için bakır içeren ilaçlar işlemek için çalılar yükseldi.

30 cm yüksekliğe sürgünler talaş, kompost, torf veya zemin tabanında kış barınak gül üzerinde. Üst çam ladin dalları koymak için arzu edilir.

Gül bahçesi: nasıl sonbaharda alınır?

Bu yüzden sonbahar zamanı. Son tomurcukları, yaprakları kurtulmuş insanların, yükümlülüğünü gerçekleştirmek. Ama Gül ve çiçeklenme sonrası ertesi yıl tam çiçek kirpiklere kapsayacak şekilde, kendine uygun dikkat gerektirir. bakımı için nasıl Sadece bilgi bahçesinde gül çiçek yetiştiricileri kış soğukta bitkileri korumak, bu yüzden onun tarifsiz güzelliği memnun etmeye devam yardımcı olacaktır, sonbaharda.

Bahçe güller çalı şeklinde büyür. düz, bazen bir parlak renkli halı benzeyen, zemin boyunca sünme, ince vardır. Her form, uygun bakım gerektirir.

Kış için bir gül bahçesi barınak var mı? doğru yanıtlamak ve tüm güller bunu yapmak gerekir Can. Aynı anda soğuk bir barınak ve besin kaynağı olarak hizmet vermektedir Özellikle kullanışlı sırt ekimi kompost. Eğer kompost dökmek önce onlar kış aylarında mantar hastalıklarının kaynağı olarak, bitkilerin tüm yaprakları kaldırmak için gereklidir.

sonbaharda gül bakımı için nasıl sorusunu tartışırken, biz bir sorunla karşı karşıyayız: taç kesmeye kesmek ya da değil. çalı Hastalıktan etkilenen değilse, budama o sağlıklı dallarının tüm koruyarak uyuyan dönemde bırakırsa bile iyi olabilir gerekli değildir. kesim site tam iyileşmeyecek, çünkü soğuk hava başlangıcı önce gerçekleştirilmesi halinde kaldırılması veya sürgünler kısaltılması bitkiyi zarar verebilir. çalı oluşturulurken İlkbaharda kesinlikle kaldırılması gerekir.

Kasım ayında, karla kaplı zemine, her yerde çalıların altında önerilen yemler zehirli maddelerle farelerde ayrıştırmak. Kar düştüğünde, o zaman hiçbir Donlara korkunç değildir bu kar koyun altında, çalıların altında kaymış, barınak gül ek olarak gereklidir.

sırasını belirlemek için, sonbaharda ülkede gül bakımı için nasıl, ne çeşit ve bahçede yetiştirilen gül çeşitleri dayalı olmalıdır. bitki türlerinin her biri özel bir yaklaşım gerektirir.

tırmanma sonbaharda gül için nasıl bakım?

Sicim gül binalar ve çardaklardan kemerler, piramitleri, sütunlar, yeşil tasarım balkonlar, duvar dekorasyonu için kullanılır. Bunlar, dikey bahçe oluşturulması için vazgeçilmezdir mimari formlar ile mükemmel birleştirir. tırmanma sonbaharda gül bakımı için nasıl soru incelenmesi, diğer formlarından önemli farklılıklar gözlendi gerçeği üzerinde durulacak. Erken Sonbaharda, daha hızlı yaşlanma ve hatta genç sürgünler odunlaşma katkıda sıkışmak bitkiler, yok.

Bütün güller gibi, kış için gidiş, barınak gerektirir. don kapağın başlangıcı sadece eksi 6 derecelik bir hava sıcaklığında başlamalıdır önce de olmalıdır böyle önemli bir prosedür için hazırlar. Hafif donları sadece bitkilerin yararına, onlar daha iyi olgun sürgünler sertleşmiş olan edilir. peşin Eğer bitkiler ve çökerten prirastanie çünkü havanın eksikliği nedeniyle, bir barınak yapmak için.

kuru hava, sarmaşık gülleri, bu yaprakların temizlenmiş önce toprağa bunları takmadan kanca dikkatle kırbaç bükmek destekleri kaldırmak ve kötü sürgünler kesilir. Yerin üstünde yığılmış kapalı ladin dalları, kuru yapraklar veya ahşap çekmeceleri vurur.

Güller tırmanma: Sonbahar Bakımı

İngiliz bahçıvanlar güller düşmek tırmanma bakımı için nasıl kendi derin deneyimlerini paylaşmak. Onlar halatlardaki izin vermemeye bir kırbaç gül sunmak ve alt kapı menteşeleri bağlanır ve yatay aşağı katlanabilir pencere gibi tahtadan yapılmış dikey çerçeve, onları yükseltmek. Yani kırbaç kış çerçeve kapağına bağladı. gerektiği gibi bu yöntemle Gül, kaplıdır.

Sonra her şey sırayla olduğunu. çerçeve içinde bir plastik ızgara ile doldurulur. ahşap çerçeve ahşap zararlılarına karşı mücadelede kullanılan araçlardan biri ile emprenye edilir.

üzüm bakımı geri kalanı uygulanmalıdır yanı sıra güller sicim sonbaharda bakımı için. Hiçbir fark yoktur.

Rosa parks: nasıl sonbaharda alınır?

Park güller kalın yaprakları ve güzel çiçekler var. Bu yükseklik ve 1,5 metre çalılar. Modern çeşitleri Yaklaşık bir aydır sürekli erken yaz ve çiçek açarlar. Birkaç yıl sonra, çalılar büyür ve artık o kadar cazip hale gelir. Yani, uzun çiçekli dalları kesme yardımıyla bir gençleştirme yapmak zamanı.

Eğer parkı sonbahara gül bakımı konusunda tüm kuralları biliyorsanız kışa hazırlanıyor, çok fazla sorun olmayacaktır.

Yetişkin bitkiler, güçlü bir kışa sahiptirler kış için onların barınma gerekli değildir yükseldi. Ancak bazı çeşitleri ve genç dikimleri soğuk sarılmış dallar kağıttan gizlemek ve çalı dibinde çizgilenme yapmak gerekir. Erken ilkbaharda parlak güneş ve kuvvetli rüzgarlar onları kurtaracak.

Bir pembe çalı podmerznet Eğer bu gerçekleşirse, üzgün olmamalıdır. Radikal budama bitki önümüzdeki yıl çiçek açacak genç dalların hızlı büyüme katkıda bulunacaktır.

Nasıl sonbaharda bir tencerede bir gül bakımı için?

Gül! Bu harika zarif çiçek gördükten sonra kayıtsız kim kalabilir? Sadece hassas rafine çiçekçi ve romantik şairleri onu layık bir kelime değildir! Bu ülkede ve hatta evlerde, bahçelerde büyümeye başladı. Ve neden olmasın? Onun penceresinde bütün yılını hergün böyle tarifsiz güzelliği görmek güzel.

Saksı güller ekimi çok kaprisli bulunmaktadır. Kış çiçek sadece iyi ışık, yapraklar kısmen kaybedebilir, ama bazen yapraklı tüm yıl mal oldu.

bitkiler, uzunluğu 10 cm kısaltılır ve sıfır derecelik bir sıcaklıkta odasına darbe dal parçaları gereken kış tatil, yapılabilir için. Bu durumda, haftada bir kez daha değil sulama.

Oda Sonbahar bakım pota gül budama kolu içerir. Beş canlı böbrek bırakarak üçte bir oranında kısaltılmalıdır. Sonbahar budama aşağıdaki bahar ve yaz çiçekli şiddet teşvik etmektedir.

ilginç gerçekler

  • Gül insanlarda 34 milyon yıl önce gezegende çıktı.
  • Bir kez Yunanistan'da, bu "çiçeklerin kraliçesi" olarak adlandırıldı.
  • büyük tek burç Guinness Rekorlar Kitabı'na listelenir gül ve futbol sahası eşittir bir alanı kaplamaktadır. Çiçeklenme sırasında fazla 200 bin. Flowers ile kaplıdır.
  • Romalılar çiçek gül çelenk "Chapelle" çağrısında bulundu. Dolayısıyla kelime "şapka".
  • gül yağının toplam miligram elde etmek için, yaprakları yaklaşık 3 kg gerektirecektir.
  • İspanya'nın en küçük tomurcuk pirinç tanesi minik boyutuna sahip yükseldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.