Entelektüel gelişimiDin

Duanın gücü etkilidir mı?

Batıl insanlar duanın gücü çok büyülü metinler olduğuna inanıyoruz. hatta daha iyi belli jestleri ve komisyon söylenen kelimelerin kümesi, - simgeler, muska, tılsımlar ve boncuk üreticimizin ile birlikte, mucizevi tedavi, zor bir durumdan mutlu bir sonuca veya çıkış sonuçlanabilir. Böyle insanlar bu yaşlı bir adam Hotabycha "bok-tibidah-tibidoh" gibi büyü türüdür inanıyoruz. Sonra ritüel kelimeler can her söylemek çıkıyor - dindar mümin, şüpheci, hatta ateist ve sonuç aynıdır: çalışacaktır.

Ancak, çoğu din ritüel ifadeler, dini duygu olmadan söylenen boş sözler kalması belirtmektedirler. Onları etkili kılan inancın sadece güçtür. Dua sadece Tanrı'ya ifade isteklerini konuşulmaktadır. Kalabalık, düşünme çevrili İsa görünce hasta bir kadın,, İncil'in, gelen bölüm hatırla "Ben tıpkı hemen iyileşmiş O'nun giysi kenarına dokunacak mı." Ve böylece bu sihirli bir formül olduğu zaman o söylemedi rağmen oldu. Rab ona dedi ki: "Senin inancın sizi kurtardı." Not: namaz, giyim (kefen, simgeler ve kemiklerde kanserlerde bir hac olmadan hiçbir uygulamayı Pochaev Lavra), ve inanç.

Neden "Duanın gücünü" diyorsunuz? o Allah'a arzularını ifşa ettiği müminin ağzından yılında ona itiraz. Ne tür bir yardım bu dünyada O'na sorabilirim? Vücudun iyileşme mı? Bu doktorlarla çözmeniz gereken bir sorundur. Davanın Mutlu sonuç? Kendimizi onun sonucunu etkileyebilir. Cennetteki Baba, bu dünyada olur ölü şeylerin dünyada neyi etkilemez. Ve bu birçok kez belirtildiği Yeni Ahit: Tanrı'nın krallığı - bu dünyadan. Onun krallığı - o harikalar yaratıyor manevi dünyadır.

Bize Duanın gücünü gösterir Yazılarda hangi durumlarda görelim. İşte Peter "Beni sana gelen teklif verdi." İsa diyerek suyun üzerinde yürürken gördüm Rab "Git" diyor. tekneden Petrus ve (bu dünyanın sallantılı uçuruma üzerinde) su (ruhunu Allah'a hedefleyen) Mesih'e geliyor. Ama şiddetli rüzgar gibi, Peter korkmuş (cazip) var (dünya Passion) dalgaları şişme, o (inancını kaybetmeye başladı) suya düştü ve batmaya başladı. Sonra, "Rab, beni kurtar!" Diye bağırdı.

Ve bu kısa haykırışında dua tüm gücü ortaya çıkardı. Mesih gelmiş ve ona elini verdi ve "Neden küçük inanç, şüphe mi?" Dedi. Böylece, Tanrı'ya bir itiraz - bu, zorluklara korkusu ve dünyanın tutkular bizi serbest bırakmak için, bizim ruhunu güçlendirmek ölürse, inancımızı güçlendirmek için bir taleptir. Ama dini itiraz da Tanrı'ya gelip arzumuz günah, ruhun hastalık temizlenmiş şer pranga, kaçmak için iyilik arzumuzun ve arzumuzun gösteriyor ortaya koymaktadır. "Rab: babasının bir iblis erkekler tarafından sahip sonra biz ağlamak! "Eğer küfrü maden (: 23.24 Mar.9) yardım edin.

sözlerimiz duyulmalarının Ama biz onun söylediği gibi, Allah'ın emirlerine göre yaşamaya çalışmalıyız: "Bana yaklaşın ve size yaklaşacağım" duanın gücü "Babamız" sadece gerçekten Tanrı'ya Dağdaki Konuşmasında İsa tarafından verilen emirlerin kararlıdır onun göksel Baba, çağrılacak hak birinin ağzında görünür. Bu nedenle, Rab'bin Duası diyemeyiz basit inananların erken Hıristiyan geleneğinde, bu katılmak için özel bir ritüel verilen "Tanrı'nın kullarını."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.