Ev ve AileBayram

Geri temelleri: nasıl eski günlerde Rusya'da Paskalya kutlamak için

Paskalya Noel ve Şavuot birlikte Hristiyanlığın üç büyük festivallerinden biridir. Hemen bütün insanların vaftiz sonra Rusya'da kutlanmaktadır. Daha sonra Ortodoksluk Mesih'in Diriliş ziyafeti baskın bir rol aldı. Sonuçta, eğer ölüm Tanrı'nın Oğlu ve bütün İsrail ulusu mezarını önleyebilirsiniz ve sonsuz yaşam ışığında gidin.

ölümden dirilişi - Bu nasıl ana anlamda da rolü olduğu tatil buluşabiliriz? Şimdi, laiklik çağında, her şey genellikle pişirme kek evet boyama yumurta düşürülür. Ama nasıl Paskalya kutlamak için eski günlerde? Bunu daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Vyschityvanie Paskalya gününde

değil takvimi - Mesih'in Diriliş Bayramı. Bu böyle Ortodoks Kilisesi'nde kutlanır Noel gibi belirli bir tarihe, bağlı 7 Ocak'ta daima olmadığı anlamına gelir.

Nasıl Paskalya kutlamak için Rusya'da? Bu gün ayın hesaplanır. 21 Mart dolunay bekleyen kilise takvim ve sonraki pazara (Passover'ın Yahudi tatil denk yoksa) sonra Paskalya olduğunu. Böylece, tarih her yıl değişiyor. Bazen denk Katolik Paskalya 2014 yılında gibi ama daha sık ona bir ila üç hafta boyunca geç kaldığım izler. Bu tatil de kilise takviminde diğer tarihlerle esastır. Örneğin, Karnaval, Palm Pazar Yükseliş ve Hamsin Paskalya hesaplanır.

gece nöbeti

Bize gelenek nedir söyler? Paskalya, uzun hızlı öncesinde halk Büyük denirdi. Bu Apakurya hemen sonra başladı. Gıda ile ilgili kısıtlamalar rahipler ve din adamları, aynı zamanda, acemiler için bile sadece ilgili. (Deniz hediye kabul edildi balık hariç) hayvan ürünlerini yemeye şu anda izin verilmez.

Paskalya bir hafta önce Palm (Palmiye) Pazar kutlanır. Bu tarih Kudüs'e İsa'nın büyük girişidir. Palm Pazar Sonra Kutsal sedmits başladı. Bu hafta, her gün ışığı denir. tarihten - inanan Hıristiyan Kutsal Perşembe Özellikle önemli Last Supper ve Mesih'in gözaltı.

Nasıl o gün (bu hazırlığı, daha doğrusu ya) Rusya'da Paskalya kutlamak için? Şafaktan ve yüzmeye önce kalkmak zorunda kaldı. Bu günah ve ruhundan temizlemek için istekli olduğunu gösterdiğini de. Sonra inananlar kilise itirafı ve birliğin gitti. Sonra, eve döndükten sonra, temizlik için alınan. Paskalya Pazar herşeyin Gündüzleri temizlik ile parlamaya vardı.

Rusya'da Paskalya kutlamak için nasıl

binden fazla yıldır bu gelenek, ama onun kültürel özelliklerini satın aldı çünkü. Hatta Rus ve Ukrayna hem böyle yakın halkları içinde, Paskalya kutlama biraz farklıdır. Ama her yerde ve Katolikler de, Paskalya, Kutsal Cumartesi arifesinde, insanlar tapınağa gitmek. İnananlar pişmiş kek ve krashanki (haşlanmış yumurta ile renklendirilmiş) almak için vardır. kiliseler, dini alayı ve tüm gece hizmettir.

kronikleri göre, Rusya'da Paskalya kutlamak için biliyorum. cemaat tarafından takip rahip, her birinin önünde durup Çarmıha Gidiş yükseliş dikenli yolu hakkında konuşurken, tutku İstasyonu dolasmıstım, o (komünyon ekmeği) Artos kutsadı. Bu mayasız mayasız ekmek, fırında pişmiş bir çarpı koyun küçük somun. Daha sonra gelenek proskurok bir sprey su svyachenoy Paskalya kek dönüştü.

Paskalya özü

bu hala bir dini bayram olduğunu unutmayın. mümin için Anlamı - Hristiyan kurtuluşa aidiyet duygusu. (Kırk gün tatil sonrası) Yükseliş kadar süren tüm Paskalya dönemi, kelimelerle karşıladı sadık "Mesih yükseldi!". Herkes cevabını bilir. Bu "Gerçekten Yeniden doğdu!". Kilisede bütün gece nöbeti savunmuş ve birbirleriyle barış öpücük alışverişi, sadık Paskalya kek ve yumurta ev kutsanması ile gitti. Üç kez karşısında öpmek - Yolda, tüm sayaç ile "üçlü öpücük" olurdu.

Nasıl henüz Rusya'da Paskalya kutlamak için? Orijinal, hiç kimse artık gelenek olarak meydana gelen çan sürekli zil olduğunu. Neşeli gürültü akşama kadar hiç dinmedi. Bu gün, herkes çan kulesi ve zil, kalbinizin içerik tırmanmaya başladı.

bayram sofrası

Bu parlak Sabah, uzun hızlı bir sonra hızlı kırmaya alışılmış oldu. Farklı insanlar gün için kendi geleneksel et yemekleri var. Nasıl Rusya'da Paskalya kutlamak için? Biz prosforki ile yemek başladı. Sonra yumurta yedi - Romalılar söylediği gibi o, her şeyin başlangıcı bu. Bunlar kırmızı farklı tonlarında boyanmıştır. Korona ayin muhallebi olarak kabul edildi. Ordan karşısında, taç tutarak. üstüne bir haç ile pudra şekeri serpilir yüksek koni - Ve sadece Rus Diriliş Paskalya süzme peynir Bayramı için hazırlar. Bu arada, sadık yeterli kek fırında zorunda kaldı. Kutsal Hafta içinde tanıdıkları, akrabaları ve küçük pasochkami dostlarını sunan misafirler tarafından gitti. Ayrıca (tatil aşağıdaki Pazar) Krasnaya Gorka de mezarı çok ölen ataları için kek koymak mezarlığa gitti. Son olarak, yoksullara, Mesih için hediyeler dilenci şeklini alarak Yeryüzüne kırk gün yürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.