Entelektüel gelişimiDin

Kırk Şehitler Olayı - Warriors Hıristiyanlar şehit. Sebaste Kutsal Kırk Şehitler Kilisesi: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Kırk Şehitler Olayı - (Modern Türkiye'de, Ermenistan Minor) şehir Sebaste Lord İsa Mesih adına hayatlarını koyduk savaşçı-Hıristiyanlar. Bu Licinius zamanında, yılda 320 oluştu. Ortodoks Kilisesi bu gün 9 (22) Mart kutlanır.

Moskova'daki bu olayın şerefine de sıkıntı bir sürü katlanmak zorunda Sebaste Kırk Şehitler ait kilise inşa edilmiştir. Bu aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Bu kayda değer olduğunu tatil Kırk en şerefli tatil arasında antik mesyatseslove içinde Sebaste şehitler. Sıkı oruç Onların bayram günü şarap ve Liturji Presanctified paylaşmak için izin, kolaylaştırılır.

Kırk Şehitler Olayı: hayat

imparatorları kalan davası öldürüldü sonra, Roma dünyasının ustaları putperest ve Hıristiyan Licinius Konstantin I Veliky. 313 yılında geçen yıl Hıristiyanlar din tam bir özgürlük izin verilir ve o zamandan beri haklarının Yahudi olmayanlarla eşitlenmiştir hükmetti.

Ama Licinius iflah olmaz bir putperest idi. Hıristiyanlar onun yeminli düşmanları inanıyordu. Sonunda bu inancının mensubu kendi topraklarını temizlemek için karar çünkü ek olarak, o, Constantine karşı savaşa askerlerini hazırlanıyor.

Agrikolay

Aynı zamanda, defalarca zafere çıkan cesur savaşçı kırk Kapadokya Hıristiyanları kadroda emrinde gitti ordu komutanı Agrikolay Sebaste, putperestliğin gayretli destekçisi, inançlarını terk etmeye zorlamak karar verdi ve putperest tanrılara kurban yapması istenir. Ama cesur adam, o zaman onlar hemen tutuklanarak cezaevine konulmuştur reddetti. Orada Tanrı geceye hararetli dua etmeye başladı ve sesini duydu: "O kim kaydedilmiş olacaktır sonuna kadar dayanan!".

Sonra Agrikolay kurnazlık ve dalkavukluk gitti, bu İmparatorun yakın bir yere kazandık cesur savaşçı gibi genç erkekleri övgü başladı ve bu nedenle Mesih'i vazgeçmelisin.

tilki

Tam bir hafta sonra bu dignitary Fox geldi Deneylerini düzenlenmesi. Kırk Sebaste Şehitler ancak Mesih'e inançlarından dolayı firması durdu ve hayatlarını vermeye hazırdılar. Sonra Fox şehit taşları yenmek için emretti. Ancak, onun tarafından atılan bir taş, düz yüz Agrikolayu girdi. Işkenceciler Sebaste Kırk Şehitler korumalı görünmez kuvvet hissi, ölüm korkuttu.

Ve Hıristiyan savaşçılar yine onlar Mesih'e hararetli dua devam etmiş ve yine onun sesini duydu cezaevine götürülerek: "Her kim bana iman, ölmüş olsa, yine de daha sonra yaşayacağız. Eğer bozulmaz kron bekliyor, çünkü korkma. "

Ertesi sabah tekrar sorguya çekildi. Bu göl alıp gözaltında gece buz üzerinde onları terk soğuk savaşçı karar verildi. Ve denenmek üzere kıyıya sonraki banyo su basmış. Askerlerden biri bozuldu ve banyoya koştu, ama çalıştırmak mümkün olmayan, ölü düştü.

Aglaia

Rab ışık ve ısı yolladı gecenin üçüncü saat içinde, buz altlarında eridi ve onlar sıcak su içinde buldular. Şu anda, tüm korumalar uyku vardı, ama Aglaia görevdeydi. Aniden bir ışık her askerin başının tacı üzerinde göründü gördük. bir taç Kaçırılan Danışman, bununla onun kayıp kaçtı ve sonra Eglah korumaları uyanma olduğunu fark elbiselerini çıkardı ve ağladı, o bir Hıristiyan olduğunu ve şehitlerin kalanını katıldı. onlara yakın olmak, o kutsal savaşçılar inanmak Tanrı'ya dua etti. Ve o Mesih ona eklenen istedi ve ona layık kullarına ile acı.

Sabah onlar Mesih'i öven, Aglaia hala hayatta olduğunu ve onlarla birlikte ve gördük. Sonra onlara kalça öldürmek için suya hepsini aldı.

Meliton'un

Sebaste Kırk Şehitler son günü korkunç bir işkence ile başladı. Bu korkunç infaz sırasında genç bir askerin Meliton'un annesi onun yanında oldu ve denemelerin korkmak ve sonuna kadar katlanmak değil oğlunu çağırdı. arabaları koymak şehit sakat organları işkence yapıldıktan sonra yakılmak üzere çekmek için. hala nefes gibi Ama genç Melito yere bıraktı. annesinin omuzlarına oğlunu kaldırdı ve vagon trenin arkasından sürüklenen yakın olmak. Yol boyunca o son nefesini verdi. Anne arabası sonraki onun kutsal zahitleri koyun, oğluna sürükledi. Yakında vücutları tehlikede yakıldı ve önlemek için suya atılan kemiklerin kömürleşmiş kalıntılar Hıristiyanları götürüldüğünü.

Üç gün sonra, Sebaste bir rüya Piskopos Peter bunları toplamak ve kalıntıları gömmeye söyledim Kırk Şehitler Olayı gördü kutsadı. Geceleri, çeşitli din adamları ile birlikte piskopos şanlı kutsal şehitlerin kalıntılarını toplayıp onurlu onlara toprak verdi.

Sebaste Tapınağı Kırk Şehitler Moskova'da

bu şehitlerin anısına tüm dünyada tapınaklar inşa edildi. Bunlardan biri girişinde solunda Kutsal Kabir. Kudüs ilk piskoposu 70 havarisinden biri olan İsa, James, kardeşi İsim tamamdır rağmen, Kudüs patrik gömüldüğü yer olduğu için dikkate değer. Tüm zaman için piskoposlar Daha sonra yıl 451 yılında, Khalkedon Dördüncü de 43 idi Ekümenik Konseyi , bu patriğin rütbesine Kudüs bir piskopos dik karar verildi.

Sebaste Kırk Şehitler tek kilise Moskova'da inşa edilmiş ve tarihi çeker ve birçok Ortodoks büyülüyor. Doğrudan Novospassky Manastırı'na sokak Dinamo karşısında yer almaktadır, 28. Bu kilise orijinal olarak adını Sorokosvyatsky vardı ve bu eski manastıra onun yaratma borçludur.

Başkalaşım Katedrali - Hepsi 1640 yılında Çar Mikhail Fedorovich burada manastırın ve ana tapınağın yeni taş duvar inşaatı yapan edildi saray masonlar, yerleşmiş olduğu gerçeği ile başladı. ustanın bütün işlerinin tamamlanmasından sonra sonra hala Taganskaja yerleşim denilen sitede, canlı kalmıştır.

Büyük karışıklık

1645 yılında Sorokosvyatskaya kilise manastırın önünde inşa edilmiştir. Tarihi boyunca defalarca felakete önüne geçti. 1764 yılında soydular ve tüm yapıldığı kilise eşyaları, mücevherler, kutsal haç ve simgeler. 1771 veba sonra parishioners sayısı önemli ölçüde azalmıştır. 1773 yılında bir yangın çıktı ve yanmış tüm bucak ev, tapınak kapatma tehdidi altında, ama kilise kişi evlerini yeniden inşa edeceğini Deacon Peter Svyatoslavskogo (Sonya) ifadesine sayesinde katedral yalnız bırakıldı. Kendisi bir papaz kilisede hizmet vermeye devam edebilmek için bir rahip rütbesi.

1801 yılında bina taş duvarla çevriliydi, yeni çan kulesi inşa edildi. Daha sonra Novospassky manastırın mezarlığına gömüldü parishioners F. S. Rokotov, arasında ünlü sanatçı oldu.

Peter babasının ustalık

1812 yılında, Kırk Şehitler Kilisesi tamamen Napolyon'un askerleri tarafından yağmalandı. Aziz Peter babasına (Sonya) Rektörü şehit olarak öldürülür. Onların ana değerli emanetler tuttu nerede onlara bir yer vermeyi reddetti. Onun kılıç kesmek ve süngülerle bıçakladı. Tüm gece o kanlar içinde yatıyordu, ama hala yaşıyordu. 3 Eylül sabahı, bir Fransız ona acıdı ve onu kafasından vurdu.

Vücudu bir tabut ve cenaze olmadan gömülmüş ve üç kez o düşmanları açılmıştır. bedeni tekrar ortaya çıkarıldı zaman sadece 5 Aralık, Peter'ın babası kilise ayin göre müzmin olabilir. Tanıklar papazın vücut, her şeye rağmen, dürüst ve hatta üç ay boyunca yaralar kanama olduğunu söyledi.

Güncelleme ve başka saygısızlık

Sonra yavaş yavaş iyi insanların yardımıyla tapınak tekrar dekore güncellenmiş ve uygun forma getirilmesi başladı. duvara onun sadık kulunun kahramanlık anısına yaldızlı anma plaketi çivilenmiş edildi.

Devrimden sonra bütün kiliseler için komut dosyası, yeni hükümet ve tüm rushila soydular aynıydı rahipler ve inananlar sürgüne gönderildi, öldürüldü. tapınakta Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında kabukları için kütük üretimi için bir atölye bulunuyordu. 1965 yılında SRI ardından, Bakanlık makine mühendisliği departmanı kurulmuştur. Temple Patriği II Alexy isteği üzerine sadece 1990 yılında kilise verdi.

Sonuç

Sonunda tatil Kırk Şehitler Olayı yeni stiline göre 22 Mart'ta düştüğünü belirtmek gerekir. Hakikat güneşi - onlar, Rab zafer sembolü haline geldi Mesih'e, gerçek tevazu ve cennetin krallığında yükselen gösterdi şehit, büyük kahramanlık yükselmiş olarak Rusya'da, bu günde köylü geleneğine göre inananlar, kuşlar, tarla kuşu şeklinde kekler pişir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.