Entelektüel gelişimiDin

İncil'de kaç kitap vardır? Yeni Ahit'in kitaplar. Eski Ahit'in Kitaplar

İncil'de söz konusu olduğunda, biz genellikle antik metinlerle bir ağır tome düşünün. Bu kitap teoloji ile uğraşan hayatın anlamı hakkında sorular tarafından işkence insanlar tarafından okunur. Sadece adı bir veya iki cilt birçoğu değildir ima eder. Bize İncil'in kaç kitap anlayalım ve imkansız nedenini tam sayı isim. Hristiyanlık uzun dallar ayrılmıştır. En popüler Katoliklik, Protestanlık ve Ortodoksluk vardır.

Genel özellikler

Kelime "İncil" Yunan dilinden bize gelir. "Kitaplar" veya "kaydırma" olarak çevirir. Gerçekten, o çok değerli bir bilgi koleksiyonuna karşılık gelir. Belki şimdi biz bunun içine koyduk başka anlamda o ruh için bir kütüphane olduğunu söyleyebilirim.

yıl birkaç bin bu kitaplar sıradan insanlar tarafından oluşturulmuş emanetler en iyi değerlerden biri olarak kabul edilir (ve birçok vardır). Onlar hayret ve okuyuculara istemi yansıma ve yeni keşifleri öğretmek, ilham. soru sorulduğunda tane kitap İncil'de ne kadar Ancak, uzmanlar su götürmez bir şekilde cevap veremez. Ve bu hacim saymak zor değil. Sadece farklı dini okullar konuya kendi tutum oluşturdular.

İncil ile ilgili Kitabı, yaklaşık bin altıyüz yıl boyunca yarattı. Bir kısım - Eski Ahit - Hıristiyanlık öncesi zamanlarda yazılmıştır. Ama aynı zamanda genellikle Kutsal anılır. Yeni Ahit , bazı bilim adamları tamamen Hıristiyan vahiy inanıyoruz. Ve onun hacminin parçası değildir Kutsal Yazılarda ifade eder. Yani bu yaklaşımların farkıdır. Bu literatürün değeri tanımamaya imkansızdır. Bu konuyu okuyan Uzmanlar, üç pozisyonlu hacmini düşünün.

İncil'in değeri nedir

Öncelikle, bu kitaplar Kutsal Hıristiyan din. Bunlar, okuyuculara bir manevi temeli vermek inanç için saygı göstermeyi öğretir. Exodus Kitabı, örneğin, hukuk kaynaklarından biri olarak kabul edilir. İncil'in bu bölümünde kuralları ve sadık ilkelerini içeren yılında kanonlar hayatta izlenecek. Yazarlar zaman ilkelerinin, düşünce tarzına yeni sıradan insanlara anlatmaya çalıştık. Farklı gelenek ve yaşam yollarını aşılamak, diğer kurallar tamamen insanlığın düşünce sürecini yeniden yönlendirmek için: Katılıyorum, görev yıldırıcı oldu.

İkinci olarak, bu hacimler tarihsel bilgi kaynağı olarak algılanmaktadır. Bunların mevcut yazarlar sadece onun modernitenin olayları değil, aynı zamanda toplumun ruhunu yakaladık. Üçüncüsü, İncil bir kültür anıtıdır. Birçok metinler bakış edebi açıdan kadar mükemmel uzmanlar tarafından değerlenir. Buna ek olarak, herhangi bir yazılı anıtlar gibi değerlidir. Kitaplar pek çok dile çevrildi, yayınların sayısını onlar önde başka edebi eserler vardır. Burada hem onların dini ve tarihi değerini etkiler.

Koleksiyonun yapısı

Biz kasıtlı olarak hemen İncil'de kitapların sayısında belirtti bir soruya yanıt vermedi. Ne yazık ki, benzersiz ve doğrudan o ortaya çıkarmak çalışmayacaktır. Geçen hattına malzemeyi okumak, kendinizi kabul edecektir. Eski ve Yeni Ahit - Koleksiyon iki bölüme ayrılmıştır. Onlar bin yıldır farklı yazarlar tarafından yazılmıştır. OT (bazen Yahudi sözü) Hıristiyanlık öncesi İncil parçası aradı. Bu kitaplar onlara dayanıyordu ve Tanrı Sözü olarak kullandı Kurtarıcı olarak kabul edilmektedir. Yahudiler Tevrat'ta ve Ketuvim Neviim oluşan İncil'in sadece bir bölümünü tanırlar. Bu kitapların temelinde diğerlerini yanı sıra Hıristiyanlığı kendisi yaratıldı.

Yeni Ahit Kurtarıcı ve havarilerinin yaşam anlatılıyor. Bu ciltler Mesih'in barış katıldıktan sonra oluşturdu. Tüm yazılar, önceden söylendiği gibi, çok eski. Onlar defalarca yeniden basılmıştır. Bu nedenle, hacimleri içine bölünmesi ile karışıklık yoktu. Yani, Yahudi geleneğinde, görüş ve tercihlerine göre, bildiği ismiyle zaten bu metinlerden 24 veya 22. Fakat modern Hıristiyanlar konunun kitaplar otuz dokuz cilt.

Hıristiyan geleneğinde İncil'in yapısı

günümüze kadar gelebilmiştir tüm hacimler, yazarlık ve yazma tarihte sadece bölünmüş. İlahiyatçılar konularda metinler ayırt eder. Yani İncil bireysel konular ortaya kitaptan oluşur. Hıristiyan geleneğinde bu bölünmeyi kabul:

  • mevzuat;
  • prophetic;
  • tarihsel;
  • eğitim ve şiirsel.

Ve hacimlerinin parçası, bazı ilahiyatçılar olmayan kanoniği bakın. Bunlar İncil'de yer almamaktadır. Dolayısıyla, kitapların farklı sayıda çıkıyor. Ama daha ileri gidelim.

kanuni defterler

benimsenen Bu bölüm Pentateuch arasındadır. Bu yayınlar inananların yaşam kurallarını açıklar. Böylece, Exodus kitabı Mısır'da kölelikten Yahudilerin kurtuluşu ve çölde yolculuk hakkında anlatır. Tanrı'nın halkı ile yeni antlaşmanın sonuca bir bölüm ile sona erer. Exodus - Varlığı aşağıdaki ikinci birimdir. Bu metinlerde betimleyici ve yasal tarafı vardır. Her antik İbranilerin hayatında belli bir dönemin söyler. Üçüncü birim - Leviticus - geri kalan içerik olarak biraz daha farklıdır. Dini ayinler ilişkin temel talimatları içermektedir.

özel hükümlerin, Levililer kitabının ve ek olarak inananlar için kuralları içerir. İnsanların yaşamak için gerektiğini nasıl hikayesini anlatıyor, sen ve ne yapacağını ve benzeri yapamazsınız. Bunlar Allah'ın emirleri ile yaşayan, toplumda davranış kurallarıdır. Diğerleri İsrail Toprağında yaşamın organizasyonu ile ilgilidir Bazı talimatlar, çölde yolculuk için uygundur. Oldukça önemli bir kitap Sayılar. Musevi geleneğinde, çok dikkat arkaya kurallarına ödenir. kime doğdu kim Hakkında ve yaşadığı nasıl Sayıların kitabı anlatıyor. Tüm bu - kronolojisi ve çöl gezisi sırasında meydana gelen olayların istatistik tür. Bu konuyla ilgili kitapların son Tesniye olduğunu.

tarihsel hacmi

İncil'in bu bölümünde anlatı karakterini taşıyan, edebiyat. el yazması insanlar onun kendisini ayarladıklarınızla görevler, Düşünüyordum da, nasıl yaşadığını hakkında bilgi içerir. Örneğin, Joshua kitabın yazarının ölümüne Musa'nın ölümünden döneminde meydana gelen olaylar hakkında anlatır. Bu izler mantıksal olduğundan Genellikle, Tevrat'a anılır. Ancak, bunun içeriği, açıklayıcı tarihi olduğunu.

Joshua gelenek yazarın adıdır. Onun hatlarının sadece son bir başka kişiye (peygamber Samuel) tarafından yazılmış inanılmaktadır. Bu bölümde gibi başka Bu hacim, büyük bir değer olan geçmiş verilerini içerir. Bu kitap anda askeri savaşlar ve sağdaki ilgili hikayeler içeriyor. işlerinde içeriği bazlı bilim adamları üzerinde de onun yazma zamanı bilinir. Samuel ve Krallar, Chronicles, ve diğerleri kitabın tarihi bölümüne dahil etmek. Eğitim ve şiirsel literatür - Şarkılar Mezmurlar, Atasözleri, Song.

kehanetleri

yazarlar tarafından alınan âyetlerini açıklayan hacimleri kadar son bölümü. Örneğin, Hagay Kitabı tapınak inşaatçılar önünde konuşulan öğretici konuşma içerir. Bu mesajlar caydırmaya vermek antik işçilerin ruhunun gücünü desteklemek için tasarlanmıştır ve niyetini vazgeçmeye hazır edildi.

Peygamber Allah'a O'nun insanlar için bekleyen ne bağlayarak işlerinin değeri hakkında donemindekileri anlattı. sözlerinin anlamı ilginç ve zamanımızda insanların inanç katılmak isteyen. Zekeriya da öğretici bir anlamı vardır. Bu adam kötülüklerden döndü ve Tanrı'ya gidin konusunda vahiy aldı. Bunların hepsi o kökenini verdi.

Eski ve Yeni Ahit

İncil'in bu bölümünde çok eski kitaplar. Protestanlar inanıyoruz onların otuz dokuz, Ortodoks - elli Katolikler - kırk yedi. teologlar Kutsal Yazıların parçasıdır kanonik literatürü, ayrılmaya karar arasında Ve bu orada dahil değildir. Uzmanlar hala İncil nedir ne kadar üzerinde anlaşmazlığa düştü. Genesis, hayır - örneğin, tüm Eski Ahit'te yer alan ve Süleyman'ın Bilgelik. Oldukça farklı hacim sonradan yazılı sayısı. Yeni Ahit'in kompozisyon, Ortodoks, Katolik ve Protestanlar yirmi yedi kitap bulunmaktadır. farklılıklar Nerede gözlenir. Muhtemelen kitapları da dini değerleri koruma sağlayan bir sistem varken bu el yazmaları bir çağda geliştirilen çünkü.

İncil'in Yani çok kitap?

çalışılan metinler bir koleksiyon oluşturmak için nasıl açıklayan temel soruya cevap verebilir. buna tepkiler, en az üç vardır Şimdi neden anlayabilir. Böylece, Ortodoks İncil Protestanlar sadece 66 tanesi kabul 77 kitap oluştuğunu, Katoliklerin Kutsal İncil 74 hacimleri içeren inanıyoruz derler. kendi başına Her biri.

Bazı yazmalar kurallı literatürde yer almayan. Ama bu onların çalışma yasaktır anlamına gelmez. teologlar tarihi ve dini eserlerin çok saygılı bir tutum vardır. Bunlar dikkatle incelemek idrak, anlamak kolay değil çalışırken, aynı zamanda yeni bir açıdan açıklamak. Buna ek olarak, bu eski el yazmaları faydalı ve tarihçiler. Onların yardımı ile, uzmanlar geçmişteki sırlarına erişmeye çalışıyoruz. Bunu söylemek kalmasını 100 g M.Ö. 1500 döneminde yaratılan çağdaş İncil raporlar Ve geçen yüz yılda İncil'in tarafından yazılmış tüm hacimler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.