SağlıkMüstahzarlar

Doğum sırasında kullanılan Ağrı kesici

Doğum sırasında bir kadının vücudu muazzam stres uğrar. Bebeğin görünümü hamile annenin yaşadığı acı saatlerce önce gelmelidir. Bir kadın bu süreyi taşır gibi çıkan ağrı gücüne değil, aynı zamanda bu tür boyut ve fetusun pozisyonu, duygusal hamile kadının, nefes egzersizleri doğru yürütülmesi gibi birçok faktöre de bağlıdır. Bazı insanlar, bu duyguların ifade edilir, diğerleri daha az, daha güçlü, her insan ayrı olduğu gerçeğini acı acı eşiğini duyarlılığı. tıbbi pratikte yapmak için tasarlanmış giderek kullanılan ağrı kesiciler vardır teslim süreci kadınlar için daha rahat. biz onların görüşleri hakkında konuşmak önce Ancak, doğum sırasında bir ağrı var o yüzden en tanımlayalım.

Bu beni incitiyor, acıyor ...

Ağrı viseral ve somatik bir. Visseral ağrı kadınlar çoğu durumda aptal, baskıcı, sıkıcı, bel veya sakrumda hissediyorum. Onun görünüşü rahim sözleşmeleri önerir ve serviks germek başlıyor. Bebek doğmak üzereyken Somatik ağrı o girişimleri ve çocuğun doğum kanalının tanıtımına eşlik oluşur. Bu acı rektum, perine, vajina hissedilir akut hale gelir.

Ve kesinlikle doktor tavsiyesi izlerseniz bir kadın, kendi başlarına başa çıkabilir ağrılı duyumlar ile, birçok durumda gerekli olmasına rağmen ağrı kesicileri koymak. ağrı tedavisi için endikasyonlar fetusun büyük boyutlu, erken ya da tam tersi uzun iş için ilaç "Oksitosin" kullanımı olabilir doğum indüksiyonu ve yetersiz uterus kasılmaları. Ağrı kesiciler anne ve bebek için herhangi bir risk taşımaz ve ilaç yerine eğer gerekli tüm koşullar düzgün seçilir.

şırınga içinde ne var?

Doğumdan sonra, kadınlar genellikle sürecinde bazı çekimleri koymak hatırlamak, ama bunların çoğu ilaç şırınga içinde ve amaçlanan ne için olduğunu bilmiyorum. Çoğu zaman doğum ağrı kesici olarak kullanılan. doğumun ilk aşamada, damar içine ya da kas içinden tatbik edilir analjezik olabilir. Ortak araçlar doğum sırasında ağrı bir ilaçtır hafifletmek için "No-spa." bebek Yeni anne gelişi girmeden önce narkotik analjezikler, çoğunlukla ilaç "promedol". Ancak, iki saatten az bebek kadar kalan durumunda sadece kullanım için güvenli olduğu göz önünde tutulmalıdır. Aksi halde, çocuk ilacın bir kısmını alabilirsiniz ve ardından bir şans bebek olacak zulüm solunum faaliyeti yoktur. Ve bu çocuğun hayata doğrudan bir tehdittir. intravenöz ve birlikte kas içine enjeksiyonu uygulanmış ve doğum sırasında diğer ağrı kesiciler edilir.

Arkada Shot

Bunlar epidural ve epidural anestezi sayılabilir. İkincisi tıbbi pratikte daha yaygın aldı.

Epidural anestezi omurilik doğrudan etkilemeden spinal anestezi dış kabuk içine bir giriştir. Böyle bir hıyar kadının ardından yaklaşık iki saat vücudun alt kısmını hissetmeyebilir. epidural anestezi, uzun ince bir iğne ilaç rahim ağrı uyarı iletiminin sinirler üzerinde doğrudan etki eder interdisk (epidural), spinal alanı içine yerleştirilir. Bir enjeksiyon öncesinde lokal anestezik Novocain'in üretirler. Bu dikkat edilmelidir ki, ne zaman , epidural güçlü ağrı kesiciler, örneğin "marcaine'ait", "Ropivakainin", "Ultrakain" olarak ilaç içeren kullanılır. Analjezik etki, enjeksiyondan yaklaşık 10 dakika sonra ortaya çıkar.

Her durumda, bir enjeksiyon ihtiyacı belirli bir ilaca dikkate mevcut kontrendikasyonlar alıp çocuğun vücut üzerindeki etkisi olasılığını değerlendirirken, sağlık ve annelerin durumuna göre hekim tarafından belirlenmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.