SağlıkMüstahzarlar

"Febrofid" (jel): kullanım, açıklama, analoglar, yorumlara talimatlar

Nasıl kullanmak ve "Febrofid" (jel) ne kadar ilaç? Kullanım talimatları, söz konusu ilacın fiyatı aşağıda sunulacaktır.

Bu yazıda size, o kişiyi nasıl etkilediğini, atandı hangi bileşenlerin herhangi endikasyon için ilaç parçasıdır hakkında ve o analogları olmadığını öğrenecektir.

Açıklama, bileşim ve paketleme

Ne "Febrofid" (jel) halinde, böyle bir harici ajanı teşkil eder? Kullanım, 2.5%, renksiz, şeffaf ya da hafif bulanık bir formülasyon olduğu hasta geribildirim raporu için talimatlar ketoprofen lizin tuzu, (açık sarı bir renge sahip olabilir).

Ayrıca kabul ilacın yapısı, polietilen glikol, propil hidroksibenzoat, trietanolamin, metil hidroksibenzoat, ve arıtılmış su karbomer şeklinde ek bileşenler içerir.

Dış fonların Farmakodinami

farmakolojik özellikler nelerdir "Febrofid" doğal ilaç? Jel talimat mukavvadan yapılmış bir paket içinde gömülü olduğu uygulama, NSAID grubuna ait, yerel bir ajandır.

Bu ilaç, güçlü bir anti-inflamatuar, analjezik ve antiexudative etkiye sahiptir. kas-iskelet sisteminin (travmalar eklem, tendon, kas ve ligamentler) ağrılı bölgelerde - İlaç Uygulama Sahası.

Ayrıca aktif olarak damarlar, lenf damarları, lenf nodları ve cilt lezyonları uygulanan bir ilaç olarak kabul edilir.

jel kullanımında önemli derecede eklem ağrısı, düşük sonra ortadan kaldırılır ve sabah sertliği şişme.

İlacın farmakokinetik

"Febrofid" (jel) kinetik ilacın özellikleri nelerdir? Ketoprofen kullanım durumları (preparasyonun aktif terkip maddesi) için talimatlar iyi nüfuz gücüne sahiptir. aktif bileşen için jelin deriye uygulanması sonra çok hızlı bir şekilde ve böylece yerel analjezik ve anti-enflamatuar etki sağlayarak, sorunlu dokuya.

ilacın biyo% 5 seviyesindedir. plazma proteinleri ile iletişim% 99'dur. Bu durumda, vücutta birikimi görülmez.

karaciğerde ketoprofen metabolizması.

modifiye edilmemiş bir biçimde, ilacın yaklaşık olarak% 10 ve böbrek tarafından salgılanan metabolitlerin şeklinde% 80.

tanıklık

Ne zaman "Febrofid" (krem) ilacı kullanılır? Kullanım için talimatlar, patolojik koşulların aşağıdaki listede belirtir:

  • (Spor yaralanmaları, bağ ve yırtığı, burkulma, travma sonrası ağrı sendromları, dislokasyonlar dahil) olup kompleks yaralanma veya travma;
  • (Artrit, tendinit, bursit, sinovit, lumbago dahil) inflamatuar ve dejeneratif olan kas-iskelet sistemi ağrılı durumlar;
  • vasküler enflamatuar patolojiler (flebit, periflebiti), lenf damarları ve lenf düğümleri (örneğin yüzeysel lenfanjit, lenfadenit) - Karmaşık terapide kullanılabilmektedir.

Ayrıca bu ilaç genellikle omurgadaki kas ağrısı, nevralji, ağrı semptomatik tedavisinde kullanılan, vb söylemek gerekir. D.

Kontrendikasyonlar

Eğer "Febrofid" (jel) ilaç kullanamıyorum ne zaman? Kullanım talimatları bu ilaç tayin yasak olduğunu bildirir:

  • dermatozlar ağlayan;
  • egzama;
  • emzirme;
  • Enfekte sıyrıklar, yaralar ve yanıklar;
  • Gebelik (özellikle üçüncü üç aylık dönemde);
  • Ana bileşen ve NSAID grubuna ait diğer jel bileşenlerinin ve aynı zamanda preparasyonlara aşırı duyarlılık.

İlacın kullanım talimatları "Febrofid"

Jel "Febrofid" sadece açık alanda kullanıma uygun.

Tedavinin maksimum etki elde etmek için, bir ilaç, az miktarda (3-5 cm şerit) hasarlı noktaya üzerinde olan, deri üzerinde uygulanmalıdır. Bu ilacın hafif hareketlerle masaj ovmak için gereklidir sonra.

prosedür gerekli değildir sonra kuru pansuman Bindirme. Bu, dikkate alınan ilacın iyi absorbe gerçeğine, boyalar içermez nedeniyle bir kokusu vardır ve giysiler üzerinde yapışkan ve yağlı leke bırakmaz.

yan etkiler

Bazen "Febrofid" ilaç hastanın arka plan alerjik doğanın olumsuz yansımaları bulunmaktadır. Bu, deride kızarma, fotosensitivite, purpura ve cilt döküntüsü olarak reaksiyonları kapsar.

ilaç etkileşimleri

hazırlık "Febrofid" sık ve uzun süreli kullanımı ile diğer ilaçlarla etkileşimi çeşitli tezahürleri oluşturabilir.

Kandaki "Verapamil" ve "Nifedipin'in" içeriğini arttırmak için bir araç olarak kabul.

Oral antikoagülan ile "Febrofida" kombinasyonu ile "sefamandol" antiplatelet "seftazidim" trombolitik ve heparin kanama riskini artırır.

kortikosteroidler, kortikotropin, diğer NSAID'ler ve etanol ile bir jel aynı anda kullanılması ülser oluşumu ve sindirim sisteminde kanama riskini arttırır.

insülin ve oral hipoglisemik ajanlar, hipoglisemik olan bir ilaç ile birlikte uygulanması bunların verimini artırır.

Ketoprofen hipotansif etkiye nedeniyle prostaglandin sentezini inhibe diüretik ilaçlar düşer.

ile birleştirildiğinde , sodyum valproat , trombosit agregasyonunu bozulabilir.

Dış fonların kullanımı için özel öneriler

Ne "Febrofid" (jel) ilacı kullanmadan önce bilmeniz gereken? Kullanım için talimatlar, aktif ilaç deri eğilimli supurasyon veya mekanik hasar alanlarına uygulanamaz bildirir. Ayrıca gözlerle jel temasını önlemek için tüm önlemleri almalıdır.

Gerekirse, özellikle uzun süre, sürekli onun sağlığını izlemek gerekir, şiddetli böbrek veya karaciğer bozukluğu olan hastalarda merhem kullanın.

cilt döküntüsü tespiti üzerine tedaviyi durdurmak ve bir doktora danışmalısınız.

Fiyat ve analoglar

"Febrofid" ilacın maliyeti '30 için yaklaşık 250 ruble bu tıp böyle "Nimulid", "diklofenak", "Ketoprofen", "fenilbutazon", "Bystrumgel" "İndometazin", "Artrozilen", "olarak vasıtasıyla olabilir değiştirin olduğunu Ortophenum "" ve diğerleri Finalgel".

hastalar deneyimlerini

Şimdi ilacı "Febrofid" (jel) nasıl kullanılacağı hakkında bir fikrim var. kullanımı fiyata Talimatlar, bu araçla ilgili yorumlar bu makalede açıklanmıştır.

Çoğu hasta münhasıran pozitif tarafına kabul ilacın cevap verirler. Bunlar ilaç yerine hızlı ve etkin bir ağrıyı azaltır ve yaralı bölgenin şişme ve iltihaplanmayı ortadan kaldırır savunuyorlar.

Hastalar aynı zamanda bu oldukça hızlı bir şekilde giysi kirletme ve yapışkan noktalar bırakmadan, jel tatbik edilmesinden sonra absorbe edildiğine dikkat edilmelidir.

olumsuz yorumlar gelince, onlar son derece nadirdir. Kural olarak, hastalarda alerjik reaksiyonların oluşma son kanıt olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.