SağlıkMüstahzarlar

Doğum kontrol hapları. İsimler ve varyasyonları

doğum kontrol modern yöntemler sağlığı için daha güvenli hale gelmiştir. Bununla birlikte, daha önce olduğu gibi, bu konuda birçok soru var. Ana endişe doğum kontrol hapı. bu ilaçların isimleri birçok bilinmektedir ve aralık çok büyük. Pek çok kadın zor bir seçim ile karşı karşıyayız. Bazıları çünkü sağlığına zarar korkusu bu ilaçları almaya cesaret edemez. gidermek için bu önyargılar doğum kontrol gelişmiş ve güvenli tablet, yeni nesil düşünün.

Güncel ilaçlar birkaç çeşit üretirler. Bu onların bileşiminde yer alan bileşenlerin sayısına bağlıdır. Bir tür - Doğum kontrol hapları bir bileşenidir. Listede bu kişilerin "Ovret" kapsıyor "Femulen", "Mikronor", "Ekslyuton" ve diğerleri. Her bir tablet, bu nedenle tek fazlı olarak adlandırılır hormon aynı miktarda bulunur. Bu ilaçların etki sonucunda yumurtlamayı bastırmak. Onlar oluşmaz yumurtanın implantasyonu ile sonuçlanan, rahim astarı etkiler.

bu ilaçları etkisi için, en yüksek onların belirtilen süre içinde kesinlikle alınacak. doğum kontrol hapları olamaz atlar. Bu durumda, ek olarak başka doğum kontrol yöntemleri kullanmak gerekir.

aşağıdaki formu tarafından hap birleştirilir. İsimleri genellikle eczanelerin raflarında bulunur. Bunlar aynı içerik hormon, ve iki ve üç-fazlı vasıtası ile tek fazlı preparasyonlar halinde ayrılır. hormonunun farklı içeriğe sahip bu tabletler. Onların sayısı bir kadının döngüsünün süresine bağlıdır. Ama bütün kombinasyon tabletleri mutlaka iki hormon içerir: östrojen ve progesteron. Onlar yumurtlamayı dışlamak ve yumurta rahime takmak için izin vermez. Arasında kombine monofazik hazırlıkları "Dezogen", "levla", "Norin" ayırt edebilir. İki faz By hazırlıkları "Mircette" ve "NEKON" yer alır. Üç fazlı ürünleri: "Üç-Norin", "Triziston" ve diğerleri.

Kombinasyon ürünleri değil sadece doğum kontrolü, aynı zamanda iyileştirici. Bazıları diğerlerine adet öncesi sendromu azaltmak ederken, ağır adet kanaması ile yardımcı, normalize döngüsü vardır.

Önyargılar doğum kontrol hapları sağlığı üzerinde olumsuz etki, asılsız. Modern farmakoloji böyle tabletlerin alımı cildi iyileştirir ve akne görünümünü azaltan bir seviyeye ulaşmıştır.

Ilaçlar kullanmaması rahim ve yumurtalıkların kanser potansiyel riski azaltır inanılmaktadır. Bu nedenle, başlığın üstüne gösterilmiştir doğum kontrol hapları, dikkat edilmelidir.

Bir tip hormon içeren formülasyonlar, vücut üzerinde az bir etkiye sahiptir. Onlar yaşlı kadınlar için veya kombine hap kontrendike olanlar için uygundur.

Eğer doğum kontrol bu yöntemi kullanmaya karar vermeden önce, bir doktora danışmak zorunludur. Bu ilaçların bazı kontrendikasyonlar var. Bunlar, migren veya serebrovasküler hastalıklardan muzdarip bilinmeyen doğanın rahim kanaması kadınlar tarafından alınamaz. Buna ek olarak, kötü huylu cinsel kürenin tümörü olan kişilerce hap yasaktır damarları hastalıkları, diyabet, safra kesesi hastalığı ve karaciğer. Sigara ayrıca doğum kontrol bu yöntemin kullanımı için kontrendikasyon oluşturur.

40 yaş üzerindeki kadınlar monofazik doğum kontrol hapı kullanması gerekir. Başlıklar ve daha detaylı önerileri Bir uzman ile bakılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.