SağlıkMüstahzarlar

Siyanür: gerçek ve kurgu

"Siyanür" denilen efsanelerin bir çok konuda. Bunlardan biri diyor siyanür ölüm acı, ama anlık söyledi. Bu saçma deyimi genellikle bu zehirli maddenin zehirlenmiş film karakterlerinin korkunç ölümünü gösteren, film yapımcıları yol açtı.

Potasyum siyanür gerçekten çok toksik maddedir. bir insan için öldürücü doz 1,7 mg / kg'dır. Ancak, daha büyük dozlarda hayatta edebiliyoruz insanlar var. Buna ek olarak, bir tam mide, yemek kükürt içeren (yumurta, et, fasulye) önemli ölçüde zehrin emilimini yavaşlatabilir. Hem de karbonhidratlar gibi. Bu çarpıcı bir örnek - ölümü Grigoriya Rasputina. Dolgulu hamur işleri, midesi bu kadar zehirlenmesi çok yavaş gelişir zehir yavaşladı.

Potasyum siyanür - güçlü bir koku ile bir beyaz kristal toz acı badem. Kötü, suda iyi çözünür - etanol ve karbonhidratlar çözünmez. şeker içindeki Harici tozu, bir kez ünlü zehirleyicilerden kullanılan daha fazladır. bir kimyasal madde olarak özellikleri çok güçlü bir inhibitör etki sağlamak ve doku solunumu engellemek için bir ilacın yeteneğine göre. İşte nasıl. vücutta sonra, potasyum siyanür (bu oksijen taşıyan sorumlu, hücresel bir enzim olan) sitokrom c oksidazı ile reaksiyona girer. Tamamen bu enzimi bloke Siyanür oksijeni absorbe hücreleri mahrum ve onun eksikliği tarafından öldürülen bir adam (- interstisyel hipoksi Daha açık söylemek için).

Bu amaç için Andidotnymi (nötrleştirme) özellikleri kükürt içeren güçlü inorganik zehirli maddeler, metgemoglobinobrazuyuschee etkiye sahip edebilen karbonhidratlardır. Bu antitsian amil nitrit (halk arasında "mavi" olarak da bilinir) metilenonvy mavi yer alır.

özel sohbetlerinde ve internet forumlarında, sık sık söz rastlamak olabilir: "Nerede potasyum siyanür satın alınır?". Cevap İntihar taraftarların hayranlarını hayal kırıklığına etmek. Ne siyanür ne de antidot satın alamazsınız. Hiçbir yerde, ne eczanelerde veya mağazalarda. Hatta özel laboratuvarlarda maddenin gramın her yüzüncü sayar. Nedenle, siyanürle üstel intihar göstermek için gerekli değildir: o sadece bir panzehir olduğu yerde bırakmak için zamanım yok olması muhtemeldir.

Tipik siyanid çok yüksek sıcaklık ferrosiyanür tuzu hidrojen siyanür ya da potasyum hidroksit, toz haline getirme reaksiyonu düzenlemek, özel Laboratuarlannda hazırlandı. siyanasyon için takı (gang değerli metalleri hazırlanmasını), bazı metallerin elektro (kadmiyum, örneğin, ya da bakır) elde edilen bileşik kullanılır.

Stoklar siyanür oluşturulamaz. siyanür iyonu karşılık gelen, hidrojen siyanür çok hızlı bir şekilde potasyum zararsız toksik siyanür dönüştürülmesi, herhangi bir başka asitin supplanted şekilde zayıftır. Hatta kimyasal reaksiyonları yürütmek gerekmez: onu o zararsız ve tamamen zehirsiz potasyum pirzola haline gelir kısa sürede karbondioksit ve su üzerinde çalışmasını sağlayan, havadaki siyanür bırakmak için gereklidir.

Yani nerede siyanür alınır? Ana.

Evde siyanür elde etmek için, prusik asit (siyanür veya asit) alıp potas ile bağlamanız gerekir. Ancak, son ürün her zaman işe yaramaz. İlk olarak, yüksek (çevreleyen örneğin yüksek oranda toksik) toksik hidrosiyanik asidin bir çift. İkinci olarak, bu kontrolsüz polimerizasyonundan patlayabilir.

Sen kömür tabletleri kullanabilirsiniz, ancak bu reaksiyonun içine girdiğini, bu ısıtmak için uzun zaman (yaklaşık 300 yıl) sahip olacaktır.

en iyisi Yani bağımsız eyleme girişme ve kafamdan sadece kötü düşünceler için değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.