SağlıkMüstahzarlar

İlaç "nitroksolin" (kullanım endikasyonları)

En popüler biri antimikrobiyal maddeler, Gram-negatif ve Gram-pozitif bakterilere karşı güçlü antibakteriyel etkinlik sağlayan tabletler "nitroksolin" dir. varacakları yere Endikasyonları çok farklı. İlacın birçok diğer ismi vardır: "Nibiol", "5-Nitrox'u", "Nikinol", "5-NOC", "Nikopet", "Noksibiol", "Noksin", "Niuron", "Uritrol". Tüm bu ilaçlar temelde bir ve aynı ilaç vardır.

ilacın aktif madde - hidroksikinolin türevi - nitro-8-hidroksikinolin. Bu madde, su içinde pratik olarak çözülmez sarımsı yeşil renkli bir ince kristal tozdur. Toz güçlü bakteriostatik etkiye neden belirli enzimlerin mikrobiyal hücreleri ile nükleotidlerin ve form komplekslerinin çoğaltma durur. İlaç stafilokoklar, streptokoklar, bel soğukluğu, Proteus, Salmonella, Shigella, trichomonad, mikobakteri, ve diğer patojenik enterobakteriler mikroorganizmalar çeşitli enfeksiyonlara neden olan karşı etkindir.

0.05 g, portakal kaplanmış kabuğun salimli tablet anlamına gelir. Paket 50 tabletleri içermektedir. İlacın kullanımı için endikasyonlar çok çoktur. Çeşitli için kullanılan ürogenital enfeksiyonları böyle üretrit, sistit, prostatit, piyelonefrit ve diğer hastalıklar gibi yolu. İlaç "nitroksolin" hızla ve neredeyse tamamen gastrointestinal sistem içinde emilir. Böbrek o değişmeden atılır.

Hazırlık "nitroksolin" sistit ve diğer ürogenital sistem enfeksiyonları 4 p alır. Günde başka antibakteriyel maddelerle kombinasyon halinde ilacın 0.01 g 2-3 haftalık dört zamanlı alımı uygulanan ameliyat sonrası idrar yolları enfeksiyonu ve böbrek önlenmesi için 0.1 g tedavi eden bir ilacın etkinliğini "nitroksolin" iyileşmiş. kombinasyon terapisi endikasyonları - dirençli patojen mikroflora. Bu ilaçla tedavi süresi hastalığın ve doğası şiddetine bağlıdır. Tedavi süresi - 2-3 hafta. Gerekirse, bu 2 haftalık aralıklarla birkaç kez yapılır.

kandidiyazis ve diğer mantar hastalıkların tedavisi için yaygın olarak kullanılan belli patojenik mantarlara karşı etkili olduğunu göstermektedir Tabletler "nitroksolin" komutu,.

Bazı ciddi durumlarda, tabletler "nitroksolin" yüksek dozlarda kullanımı reçete. artan doz Endikasyonlari kronik enfeksiyonlar, böbrek, ameliyatlarından sonra yara enfeksiyonları. Bu gibi durumlarda, ilaç yetişkinler için 0,15-0,2 g günlük dozun en fazla günde dört kez alınması gereken - 0.8 g

5 yıl uygun günlük dozun çocuklar için - ilaç 0.2-0.4 g 4 s gerçekleştirilir. yaş 0.05-0.1 g Çocukların günde 5 İlaç günde 0.2 gram alan (4 s. 0,05 g üzerine).

İlaç normalde mide bulantısı vardır sadece zaman zaman onun resepsiyonda, tolere edilir. Böyle bir fenomen önlemek için, gıda ile tablet almak gereklidir. Çok nadiren ciltte alerjik döküntüler gözlenir. Özel dikkat "nitroksolin" hap atanır böbrek yetmezliği olan hastalarda gözlenmelidir. Bu ilacı alırken aktif birikimi oluşabilir olarak bu durumda Endikasyonları, çok sağlam olması gerekir. safran rengi boyalı hastaların idrarında bu ilaçla tedavi sırasında.

ilaç duyarlılığı hidroksikinolin türevi kontrendikedir; Anüri, oligüri eşlik böbrek fonksiyonu, ihlalleri için; ağır karaciğer hastalığında; nevrit, katarakt, polinörit; Gebelik ve emzirme.

bileşim, bir koyu, kuru bir ortamda depolanır. reçete üzerinde yayınlandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.