BilgisayarlarEkipman

Yazıcı kontrolleri nasıl seçilir. POS yazıcı türleri

İşinize başladığınızda, herkes küçük başlar. Ve işinizi yeterince "çözülmez", er ya da geç, işe alınan personel üzerindeki kontrol hakkında sorabilirsiniz. Basit bir deyişle, size işe alınan kişileri çalmayın. Ve yalnızca açıkça tanımlanmış bir programa sahip olan cihaz bizi aldatmıyor; bu nedenle, üretilen ürünlerin piyasaya sürülmesiyle doğrudan ilgilenen kişiler aracılığıyla serbest bırakılan ürünlerin muhasebeleştirilmesini gerçekleştirecek bir cihaza ihtiyacımız olduğu sonucuna varıyoruz. Neyse ki, uzun süredir "nakit kupon yazıcı" olarak adlandırılan bu tür cihazları icat etmişti.

Basit yazarkasa

Geleneksel bir yazarkasa bilgisayarla bağlantısı yoktur ve satılan ürünler hakkındaki bilgileri saklamaz. Başka bir deyişle, sadece bir çek verir ve parayı ona koyar. Bilinçsiz bir seviyede insanlar, ürün satarken depoların malların kalitesinin doğrulanması ve tüketici haklarına riayet edilmesinin garantisi olarak bir çek gönderdiklerine güvenirler.

Büyük mağazalar için, bu seçenek uygun değildir, çünkü böyle bir cihazla çalışmak için zaman ve beceri gereklidir. Bununla birlikte, bazı outback'teki dükkanlar için bu yöntem tamamen kabul edilebilir.

Makbuz yazıcısı

Bir makbuz yazıcısı veya POS yazıcısı, önemli unsurların kağıda basılmasını sağlayan özel olarak tasarlanmış bir cihazdır: çek, makbuz ve benzeri. Bu tür yazıcılar ana aygıt değildir, diğer bir deyişle, yalnızca komutları ve verileri bilgisayardan yürütürler. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu özel bir forma sahip tipik bir yazıcıdır. Günlük gelirle ilgili bir rapor sunmaz, ancak aynı anda özel hazırlanmış bir program kullanmak mümkündür ve bu da gün için serbest bırakılan fonların bir kaydını tutacaktır. POS yazıcıları yazdırma biçimlerinde farklılık gösterir. Bu, hizmetin maliyetini, güvenilirliğini ve karmaşıklığını etkiler. Matris baskı, mürekkep püskürtmeli ve termal baskı özellikli yazıcıları seçin.

Yazıcı yazdırma yöntemleri

En basit ve en ucuz yol matris baskı yöntemidir. Ancak düşük hız, gürültü, logoların yazdırılamaması, cihazın ortalama güvenilirliği gibi pek çok eksikliği içeriyor. Bu tür yazicida baski, özel iğnelerle basılan banda basılarak gerçekleşir.

Mürekkep püskürtmeli baskı, evdeki mürekkep püskürtmeli yazıcınızdakiyle aynı şekilde gerçekleştirilir . Küçük püskürtücülerden damlacık damlaları kağıda fırlatılır. Bu yazıcılar yaygın olarak dağıtılmamaktadır çünkü eksiklikleri arasında baskı organlarının güvenilirliği, boya kurma süresi ve yakıt ikmali için sıklıkla ihtiyaç vardır.

Bugünün en gerçekleri termal baskıya sahip POS yazıcılardır. Baskı, sıcaklığa duyarlı bir kağıt tabakasını ısıtarak gerçekleşir. Bu yazıcılar, yukarıdakilerin hepsinden daha iyi performans gösterir.

Kasiyer çekleri için yazıcıların avantaj ve dezavantajları

Çek yazıcılarının tek dezavantajı, cihaz ile bir kişisel bilgisayar arasındaki veri alış verişinde yaşanan sorun, basit bir deyişle, bu sürücülerle ilgili bir sorundur. Bununla birlikte, genel olarak, satılan mallar üzerindeki karı kontrol etmek için iyi bir fırsat veren cihazı kullanmadan, malları program aracılığıyla atlamak mümkündür. Bir kişisel bilgisayarın işine yeterince aşina iseniz ve ileti aygıtlarıyla, yani sürücülerle ilgili olarak nadiren sorunlar olduğunu düşünürseniz, aygıtla ilgili sorunların çok daha nadir olduğunu göz önünde bulunduruyoruz.

Temelde, yazıcı usb-connectable'ı denetler, başka bir adaptör, donanım ve yazılım adaptörü satın almaya gerek yoktur.

Çek yazıcılarının diğer bir avantajı, sağlanan bilgilerin güvenilirliğini ve özgünlüğünü en üst düzeyde tutan özel özel bilgi kodlamalı yazılımların kullanılmasıdır.

Bu nedenle, artık hangi elemanların kullanılabileceği işe alınan personelin faaliyetlerini hesaba katmak için alınması gereken önlemleri biliyoruz. Artık modern yazıcı kontrollerinin özelliklerini daha ayrıntılı olarak düşünebiliriz.

Yazıcı seçimi için temel ölçütler

Dikkat etmeniz gereken ilk şey bir termal kafa varlığıdır. Modern pazarda, bu cihazları üreten birçok şirket ve şirket var ve her birinin kendi avantajları ve dezavantajları var; bu nedenle dikkat etmeniz gereken şeyleri bilmelisiniz. Yazıcının ana baskı birimi ısı etkisiyle yazdıracak ve yazıcıyı en uygun olmayan zamanda, örneğin en fazla müşteri akını saatinde doldurmayı gerektiren bir durum kalmayacaktır.

PC ile iletişim özellikleri

İlk önce dikkat edilmesi gereken şey, bilgisayar ile yazıcı arasındaki veri alışverişinin "yazıcıyı kontrol ettiği" ni nasıl gerçekleştirdiğidir. Bu işlevi uygulamak için çeşitli yollar var - arayüz yardımı ile: RS-232; USB; LPT; LAN ve WI-FI. İlk üç uygulama yöntemi, yazıcı kişisel bir bilgisayarın yakınında, yaklaşık çıkarma ise on metreye kadar sürer.

LAN teknolojisi, yazıcı kontrollerini yerel ağa doğrudan çevirmenizi sağlar; bu, bilgisayarın bilgi işleminden 200 metreye kadar olan yazıcı aralığında avantajlar sağlar. WI-FI teknolojisi, teller aracılığıyla yazıcı ile bilgisayar arasındaki uygunsuz ve masraflı bilgi alışverişinden kurtulmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, bu teknoloji iyi tarafta kendini kanıtlamamıştır çünkü sinyal paketlerinin alımı ve iletilmesindeki sinyal veya hataları kaybetmek mümkündür, bu da bilgisayar ile cihaz arasındaki iletişimi kaybetmeye neden olur.

Ek Özellikler

Ardından, seçtiğiniz cihaz teknolojisi Drop and Load'un desteğine dikkat etmelisiniz, "atmak ve basmak" anlamına gelen Rusça'ya tercüme. Bu teknolojinin avantajlarından bir tanesi, girişimci bir girişimin imajını oluşturmak için önemli olan işleme hızında bir artış. Bu teknoloji, çalışanlarınızın kağıtları yazıcılarla doldurma sorunlarından mahrum edecektir. Başka bir deyişle, yeni bir rulo takmak zorunda kalmaz ve kağıdı rulolar yoluyla sıkıca tanımlanmış bir sırayla uzatırlar; bu değişikliğin sonunda kağıt kasetinin kopmasına neden olabilir ve bu da sonunda yazıcının kontrol işlemini durdurur ve en kötü ihtimalle kopmasına neden olur.

Bir diğer önemli gösterge yazıcının otomatik kesme özelliğidir. Bu ilk bakışta çok önemsiz bir şey olup kontroller arasındaki net bir çizgi çizmenizi sağlar ve bu da kullanıcıların işletmenizin hizmetlerinin görünümünü olumlu etkiler.

Dikkat edilmesi gereken son şey, çeklerin yazıcısının çek kağıtlarının iki standartını desteklemesi gerektiğidir. İşletmeniz yeteri kadar havada duruyorsa ve her ufak şeyden tasarruf ederseniz, 57 milimetre genişlikte bir rulo kağıt önermek mümkündür, ancak şirketinizin sunumunu tercih ederseniz, genişliği 80 milimetre olan daha iyi bir kağıt biçimi seçmelisiniz.

sonuçlar

Sonuç olarak size, fiyatının ideal olarak maddi durumunuza uyacak ve 4000 ruble'den 40.000'e kadar değişen miktarda çek içeren bir yazıcı satın almanıza izin verecek gelişmiş üreticilerden bahsedeceğiz.

En gelişmiş üreticiler firmalardır: Samsung, Zebra, "Barcode", Posiflex. Samsung yazıcısı en iyi kalite, maliyet ve yuvalanmış yetenekler varyantı olarak size en uygun ürünümüzdür. Doğal olarak, yazıcıları fiyat ve iç içe geçmiş işlevlerden farklı olan, belki de bazıları daha karlı olan çok sayıda farklı şirket var, ancak büyük olasılıkla zamanla test edilmiş bir kaliteyi seçeceksiniz. Her şeyden önce, kalite ve dayanıklılık için bir miktar ödemek daha kolaydır, gelecekte onarım ve bakım için önemli maliyetler vardır ve nihayetinde sabrınızı yitirmek için yine de bir Samsung yazıcı elde edersiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.