SeyahatSeyahat İpuçları

Hijyen Müzesi. Kötü alışkanlıkları - "hayır"!

St. Petersburg 1919 yılında kurulmuş Hijyen Doğal Bilim Müzesi, nüfusun sağlık eğitiminin amacı ile kurulmuştur. O zaman, Rusya'da sıradan insanlar, tıbbi olmayan, tamamen farklı hastalıklara yol açabilir ihlali olan insan sağlığının gerekli tedbirlerin, haberdar değildir. Bugün, onun sergiler de asil bir amaca hizmet sağlıklı yaşam tarzları tanıtımına. Sonuçta, kişinin daha kolay tehlikeli bir akımdır açıklarsınız kötü alışkanlıkları gerçek bir örnek üzerinde daha vücudunda?

Bu açıklayıcı resimler ve sergiler varyasyon çeşitli şeklinde örnekler ve Hijyen Müzesi'nin çatısı altında toplanmıştır. Petersburg hep vaktinden, onun progressiveness ünlü olmuştur. Bu müze - O başka kanıtı. Sonuçta, o zaman ünlü doktorlar, bilim adamları ve doktorlar aitti ya da onlar tarafından geliştirilen, çok modern insanın hayal gücü, çoğu kurum ziyaret ettikten sonra herhangi kötü alışkanlıklar vazgeçmesini hangi yüz yıl önce sergiler.

Hijyen Müzesi ziyaretçilere sunulmaktadır sergiler, çoğunluğu çeşitli hastalıklar ve önlenmesi adanmış kişisel temizlik kişi. Genç nesle bu bilgileri iletmek için özellikle önemlidir, bu nedenle uzun yıllardır müze okul ve öğrenciler için ziyaret etmek için bir zorunluluktur yerdir. Okul turu hemen hemen her gün sunulan, ancak bu yeri ziyaret etmek istiyorum yetişkinler de boldur.

Birçok sergiler çocukları değil, aynı zamanda kadın ve erkekleri sadece korkutmak olabilir. Örneğin, diş sandalye ve "unutulmuş" yanında bir asır önce otomatik günde iki kez diş fırçalama iyi alışkanlık aşılamak yüzden korkutucu aletleri bak.

Ama özellikle hoş dernek neden olma eğilimi sergiler, arasında güldürmeye olanlar vardır. Örneğin, hamuru solucanlar inşa üzgün gözlerle insan dişleri veya diş modellerinde.

Çok daha ilginç sadece daha Hijyen Müzesi'ni ziyaret, aynı zamanda deneyimli bir rehber, sadece sergiler hakkında her şeyi bilen bir doktor dinlemek, fakat onları betimleyen çoğu hastalıklar, için. Bir tur rezervasyon, lütfen ara. Gruplar için beş kişiye kadar sadece 400 ruble mal olacak. Onun süresi - tam bir saat. müzenin sergiler kendilerini alıştırmaları istiyorum Ama eğer 10.00 ile 18.00 herhangi hafta içi ziyaret edebilirsiniz. Cumartesi günü Hijyen Müzesi bir saat sonra açılır ve Pazar günü tatil nedeniyle kapalı. (Bir rehber olmadan) yetişkinler için bilet maliyeti - 80 ruble, çocuk bilet - 50 ruble.

Bu unutulmamalıdır ki Hijyen Müzesi (St. Petersburg) - değil türünün tek. Böyle bir müze 1927-1930 iki yıllık oluşturuldu. Dresden (Almanya). O da bugün hala var ve ziyaretçiler sürekli bir sergi "İnsan - beden - Sağlık" sunar. Aynı olarak zaman zaman geçmek ve beşeri bilimler alanından güncel konularda diğer özel sergilere.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.