Ev ve AileÇocuklar

Çocuklarda Krup. Semptomlar ve çocuklarda krup tedavisi

krup olarak bilinen tıbbi bilimde, larinks stenozu sonucu meydana Solunum hastalığı,. nefes öksürük, darlığı "havlayan" gürültülü solunum güçlüğü, ses kısıklığı,: Bu hastalık aşağıdaki belirtilerden eşlik eder. değil nadir fenomen - Krup bir çocuktur. Kural olarak, çeşitli bulaşıcı hastalıkların fonunda oluşur. Bu yazıda, çocuklarda krup gibi sorunlara ilişkin önemli konuları ele alacak.

nedenleri

Çoğu zaman hastalık kızamık, grip, suçiçeği, çiçek, tüberküloz, tifo, frengi gibi çeşitli bulaşıcı hastalıklarla gelişir söyledi. Hatta sıradan ARI bu patolojiyi provoke edebilir. Hububat genellikle difteri bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar. Bazı durumlarda, hastalık normal uçuk neden olabilir. Bu, larenks mukoz membran şişme ve kızarıklık birlikte döküntüleri neden olabilir. Öncelikle papüller belirlemekte ve ardından - erozyon sarı-beyaz ince bir film kaplı. Değil indirimli ve bu tür olumsuz ekoloji, meteozavisimost yanı sıra hava koşulları gibi faktörler olabilir. Çoğu zaman, hastalık kirlenmiş karayolları yakın yanı sıra endüstriyel (kirlenmiş) bölgelerde yaşayan çocuklarda teşhis edilir. patoloji oyunlarını neden durumlarda büyük rol çocuğun vücut reaksiyon yeteneğinizi değiştirerek. Bunun nedeni parametreleri ve yetersiz beslenme, ensefalopati, raşitizm, lymphoidotoxemia, çeşitli türleri vardır eksüdatif zayıflık, pnömoni ve nörolojik patoloji. krup muzdarip Bazı çocuklar, bir tarih ilacı veya gıda alerjileri, hassasiyetine, astım listelenir.

Kimler risk altındadır?

üç yıla kadar çocuklarda en sık teşhis viral krup. Bu anatomik ve fizyolojik yapısına bağlı olarak ortaya Solunum sistemi çocuk. larinks yaş lümenine ifade çocuklar yetişkin çok daha dar ve kıkırdak daha esnek ve yumuşaktır. ses telleri kısadır. Submukozal tabaka oldukça gevşek bağ dokusu oluşur. solunum yollarında bazı iltihaplanma larinks lümeninin daralması neden sıklıkla ödem neden olduğu aralıktır.

patogenez

Çocuğun vücudunun larinks ses oluşturucu, solunum ve koruma fonksiyonları gerçekleştirmek. daraltılarak herhangi bir üst hava yolu açıklığının bozulması ve aynı zamanda anoksi hayati organlara (kalp, beyin, böbrek, ve böyle devam eder. D) neden olabilir. Krup çocuk iltihabı sonucudur. Yaralar, nekroz, yüzeysel erozyon, mukoza zarına zarar larinks kaslarının refleks spazma yapan şişlik. Stenoz genellikle oksijen eksikliğinin, üst solunum sistemi bozulmuş modu hava havalandırma geliştirir. Daha sonra orada metabolik ve solunum asidoz, hipoksemi, serebral ödem. bozukluğun Bu tür darlığı nedeniyle karmaşık hale getirdi.

Çocuklarda Krup: Belirtileri

Hastalığın ilk belirtileri gece boyunca meydana gelir. Onların görünüşü anatomik ve fizyolojik faktörler nedeniyle geçerli: Şu anda parasempatik sinir sisteminin yüksek tonlu yatay konumda, genellikle akciğer drenaj bozulur vardır. Genellikle çocuk hububat (en fazla 39 dereceye kadar) sıcaklık yükselmeye başlar. Ayrıca, burun akıntısı vardır. Oniki sırasında - kırksekiz saat hawking anımsatan kaba bir "havlayan" öksürük, vardır. Genellikle hızlı nefes alıp verme, çekilmeler interkostal boşluk, sesli nefes alma eşlik eder. ağlayan öksürük sırasında aynı zamanda sadece yoğunlaştı. muayenede, doktor gırtlak ve nefes borusu daralması belirtiyor. Bu bebek bir nefes ve ses kısıklığı ve ses kısıklığı alacak kadar zor olduğu sözde gürültülü solunum, yol açmaktadır. Soğuk hava ve nemlendirilmiş hafifletti belirtileri olduğunda.

difteri krup belirtileri

Ana belirti - stenoz kademeli bir artış, durumun ciddiyeti sürekli ilerlemesi yol açar. Karakteristik işaretler aynı zamanda bir "toksik" soluk cilt, boğuk ve sonra sessiz öksürük olduğunu. Burun, yumuşak damak görünümünde parezi sıvı akabilir. Çocuklarda Krup, bademcikler oluşumu gri kirli plak ile karakterize oldukça nahoş olduğu belirtileri,. Böylece ağız, genellikle çürük kokusu ilerler. Bu unutulmamalıdır o gece muhtemelen hızlı, son derece şiddetli sonuçlanan bozulma, hatta öldürücü de. o uyarı işaretleri algıladığında nedenle, hemen ambulans çağırmalıdır.

tanılama

yöntemleri endoskopik olabilir çocuklarda viral hastalıkların başlıca nedenidir hastalığı tespit etmek. gırtlak mukozasında muayenede ince derili, kalabalık, şişmiş görünüyor. Uzayda fark şişmiş silindirleri podskladkovom. bronş ve trakea halkaları konturlar düzeltilmiştir. Muco-irinli eksuda, yalın ve ince, ama daha sık kalın ve lifli olandan bazı durumlarda mümkündür. Genellikle fibro-nekrotik kaplamayı meydana. plak çıkarılmasından sonra ve atmalarını trakeal lümen geniş hale gelir. Bununla birlikte, duvarlarının sürekli tahliye bulunmaktadır. mukozanın inflamatuar ödem bronşların ağız oluklu gerçeğine yol açar ve balgam (pürülan) derinliğinden ortaya çıkar.

analizleri

Günümüzde büyük önem krup serolojik tanı yöntemi satın aldı. Belli virüs ve bakterilere antikorların setlerinin kullanımına dayanmaktadır. PCR yöntemi, aynı zamanda yaygın olarak (polimeraz zincir reaksiyonu) kullanılır. Bununla birlikte, bu yöntem etkili olduğu zaman (akut aşamasında) erken yakalama biyomalzeme orofaringeal. kan testleri, spesifik olmayan enflamatuar değişiklikleri tespit edebilir ile. lökopeni - Bu durumda, bakteriyel boğmaca viral olarak, lökositoz görülmektedir. daha doğru bir teşhis için değil, aynı zamanda X-ışını yöntemleri (servikal omurga görüntü paranazal sinüsler, göğüs ve böyle devam eder. D) kullanılmıştır komplikasyonlar şüphelenilen oluşum durumlarında. Başka bir yöntem - ayırıcı tanı. Burada, ana rolü hastalığın klinik resmin tarafından oynanır. Ayrıca dikkate önceden var hastalığın varlığını alınan, bu komplikasyonun neden olabilir.

terapi Özellikleri

Doktora çocuğu göstermek mümkün olduğunca çabuk önerilir. ilk etapta çocuklarda krup tedavisi hava yolu ödemi kaldırılması yönlendirilmelidir. Bugün, hormonal ilaçlar bu amaçla kullanılmaktadır. Dehidratasyonu önlemek için mümkün olduğunca sık bebeği beslemek veya su tavsiye edilir. sıcaklık vurun ve tahliye ağrı, ibuprofen veya parasetamol olabilir. Dikkatlice dozajı ile ilgili talimatları okumak veya doktorunuzla bu konuda danışmak gereklidir. Ayrıca, "Baralgin", "maksigan", "Snazgan" vb. D olarak antispazmodikler kullanabilirsiniz. Bu durumda, bir yıla kadar ufak tefek o 1/3 tablet ve çocukları postarshe- 1/2 vermek önerilir. Dekonjestanlar ve soğuk algınlığı preparatları çocuklarda krup tedavi yardımcı olabilir, ancak büyük ölçüde bir bebeğin durumunu kolaylaştırmak olmayacaktır. Bunlar doktor gelmeden önce alınabilir ilk adımlardır. Ayrıca oda serin taze hava beslemesi sağlamalıdır.

Hastanede Tedavi

Yoğun bakım fazı üzerinde hava yolunun restorasyonu ve bulaşıcı bir hastalık nedeniyle mücadele toksisitesi odaklanır. Bu amaçla, yöntem Nazotrakeal entübasyon için. kullanımı için endikasyonlar larinks 2, 3 ve 4 derece, ve artan hipoksi ve hiperkapni stenozuna bağlı kardiyovasküler ve solunum yetmezliği olarak hizmet vermektedir. Entübasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmiştir. Bununla birlikte, bu yöntem, kendi dezavantajları vardır. Bu öncelikle darlık skatrisyel yol açan hondroperihondrity trakea ve gırtlak postintubatsionnye. tür komplikasyonların önlenmesi için özel bir termoplastik boru kullanılması tavsiye edilir. Buna ek olarak, çocuklarda krup tedavisi çocuğun bireysel özelliklerine göre hekim tarafından reçete edilir yeterli antibiyotik tedavisi olmadan düşünülemez. Bu hastalık genellikle gırtlak keskin bir mukozal ödem ile indüklenen stenoz hızlı azalma teşvik hormonal ajanlar reçete edilir. Bazı durumlarda, hastalar glukokortikoid ilaçlar uygulanır. performansları tespit edilmezse, bu ilaçların kullanımına devam hormonları aldıktan sonra ilk iki saat içinde uygun değildir. toxemia kullanılan ile mücadelede infüzyon tedavisinin.

Tekrarlayan krup tedavisi

Bu hastalıkta bronkodilatörler, mukolitikler, etiyotropik ve iltihaplanmaya karşı maddeler uygulanır. Etkili doz spreyler. Özellikle dikkat spazmları provoke, ödem ortadan kaldırılması için ödenmesi gerekmektedir. Mukolitik ilaçlar solunum sisteminin normal işleyişini yenilemeye yardımcı olur. Sekretolitiki ( "Ambroksol" ve "Bromheksin"), balgam sıvılaştırılması katkı akciğer yüzey oluşumunu uyarır. bir şekilde anti-enflamatuar ilaç, genel olarak kullanılan ilaçlar arasında kromoglikat. hipersensitivite bronşlar ve gırtlak önlemek için tahıl akut manifestasyonlarının kabartma sonra, bir uzun süre (yaklaşık iki ay) tedavisi H1 reseptör blokerleri (preparasyon "setirizin") geçirmek gereklidir. nekahet döneminde immün sistemi uyarıcı ilaçlar atandı. Onların seçimi, çocuğun yaşı, inflamatuar sürecin etiotrop patojen prevalansı varlığına bağlıdır. Bu araçlar "Bronhomunal" uyuşturucu ve interferon sayılabilir. Bu durumda, hastaneden çıktıktan sonra tedavi süresi en az bir ay olmalıdır.

krup önlenmesi

Temel ilgi çocuğun sertleştirme dikkat edilmelidir. Genellikle olduğu temiz havada bebek ile yürür. Bu, üst solunum yolu performansının geliştirilmesine yardımcı ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca boğaz su verme alabilir. Her gün bunu yavaş yavaş sıvının sıcaklığını düşürür soğuk suyla durulayın. Ancak, bu durumda acele etmemelidir. alışma süreci en az iki ay almalıdır. Nihai bir düzenekte Su sıcaklığı yaklaşık 14-15 derecedir. Daha büyük çocuklar için, sertleşme gibi emilimi buz kullanılabilir. Su ince ağ biçiminde dondurmak için en iyisidir, limon suyu ile ön karıştırma. Çocuğun gününde bir küp verilebilir.

Çocuklarda viral hastalıkların önlenmesi uygun bir diyet ve kullanım vitaminlerin ilkelerine uygundur. Bu vücudun savunmasını güçlendirmek ve bebeğin doğru ve sağlıklı gelişimine katkıda yardımcı olacaktır. Taze meyve ve sebze yemek bitkisel çaylar ve bitkisel çaylar içmeyi çok yararlıdır. Onlar sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek değil, aynı zamanda gelişmekte olan erken enfeksiyonları ve virüslerle mücadelede yardımcı olmayacaktır. Özellikle canlı yoğurt, sağlık süt ürünleri için çok iyidir vitamin C ve A bakımından zengin çocuk gıdalar vermek önerilir.

Dairede hava sıcak ve taze olması önemlidir. Bu belli bir nem olmalıdır. hijyen unutmayın. Bir çocuğun yanına duman ve yasaktır yoktur. Ayrıca odada kullanılması tavsiye edilmez nerede bebek, böylece uçucu yağlar, mumlar ve. N. Bunlar solunum sisteminin ciddi tahrişe neden olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.