OtomobilArabalar

Direksiyon taslakların Değiştirme: aşamalı süreç

Direksiyon - araba hareketini taşıyan kılan budur. Bir direksiyon sürücü ve mekanizmasından oluşur. İkincisi ise direksiyon üzerindeki kuvvetlerin iletimini sağlar. mekanizma, bir direksiyon simidi ve bir direksiyon damla kol ile bir krank mili içerir. Bir sürücü bir sol, yan, sağ ve orta çubuk, sarkaç kollarını ve döner tekerlekleri içerir.

Böyle direksiyon çubuklar yerine bir konu üzerinde konuşma önce, bunların her menteşeleri sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Onlar parçalar kolayca gövdeye göre ve farklı düzlemlerde birbirlerine döndürülebilir hareketli sürmeniz gerekir.

Yani, şimdi doğrudan konu etkileyecek duruyor "direksiyon çubuğu değiştirilmesi." İlk - su ve çamur tarafından vurulduktan önlemek için, bir yırtık silgi CV eklem değiştirilmesi gereklidir. Hızla sistem sabit hız mafsallı çekilme. değişikliği uygulandıktan Ayrıca önce direksiyon çubukları, sen Körük SHRUS değiştirmeniz gerekiyor. Bu hatta bir çubuk ucu kaldırmadan, yapmak kolaydır. İç halkalar bükülmüş çubuklar mutlaka değiştirilmelidir.

Böylece direksiyon taslağın değiştirilmesini içerir?

1. Öncelikle makine park frenini yavaşlatmak ve sonra çubuklarını oluşturmak için tekerlek rulman ayarlamanız gerekir. Daha sonra uygun tekerleği sonrası bir destek üzerinde araç ayarlamak ve kaldırın.

2. Daha sonra, itme koluna somunu (mil) temizlenmesi ve için WD-40 sıvı (bu tür seçmek) uygulamak için gerekli olan vida bağlantısı. Bu flep çubuk fındık kolaylaştırmak için gereklidir.

3. Daha sonra, eksen kolu pivot pimi somun (top) kaldırıldı.

onun bağlama bir somun geri çevirmek gerek sonra 4.. personel hakkında bahsetmiyorum. Sürüş direksiyon raf çok özeldir. Ve demiryolu kendisi kaldırabilmesi için, somunu sökün ve tıpayı çıkarmak gerekir. Daha sonra kesilmiş tutamaklar ve küresel destek çubukları. Daha sonra, ön çerçeve ve hortumların cıvata vida açılmış. Ancak o zaman demiryolu vida açılmış.

bir sıyıncı kullanarak 5. Bundan eksen kolu küresel mafsalın parmak ekstrüde etmek gereklidir.

6. Daha sonra, cıvata dinlenmek gerekir. Bu tornavidayla kilit plakasının uçlarını eğmek gerektirecektir.

7. Sonra bütün cıvataları gevşetin ve ardından cıvata döner.

kendisi rod kolu mekanizması ile açık bağlantı kesme şekilde 8. sonra bağlantı plakası dönmelidir.

9. Daha sonra çubuk kaldırabilirsiniz.

10. direksiyon çubuğu üzerinde bir mengene arasına sıkıştırılan bağlantı altıgenin, o zaman reçel somun montajını gevşetmek gerekir.

11. Kravat çubuklar aynı anda kendisi tarafından gerçekleştirilen devir sayısını düşünerek geri çevirmek gerekir. Elde edilen değer, kaydedilmelidir. Yeni uç eski tarafından gerçekleştirilen devrimler sayısına göre sarılmalıdır.

12. Körük değiştirmek için, O-ringi kaldırmak gerekir.

13. Daha sonra, yay halkası sonra direksiyon anter ucu uzaklaştırılmalıdır uzaklaştırılır.

üst tabaka sonra 14. Kirli yağ çıkarmak için gereklidir. Menteşe içi kir vurursanız Bu durumda, bu değiştirilmesi gerekmektedir. Bundan sonra, yeni gres sürün. Yeni körük, bir menteşe ile monte edilmiş, bundan sonra, aynı yağlama, koydu. Bunu yapmak için, menteşe kutusu bulunan koltuk kenarında, koydu.

15. Sonra, bir sızdırmazlık kurmak ve bir yay halkası.

ölçüde sıkı bir şekilde kapak kenarına sahiptir 16. Bundan sonra, hem de halka doğru monte edilmiş olup olmadığını kontrol edilmelidir.

17. Daha sonra, direksiyon çubuğu kaldırma ters araç üzerine monte edilir. Vidalar bağlantı elemanları sıkıca sarın gerekir. Bundan sonra onlar sıkmak gerekir. En iyi sonuçlar için, kilitleme levha kenarlarına eğmek gerekmektedir.

Yani direksiyon çubukları değiştirilmesini tamamlandı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.