OtomobilMotosiklet

Sovyet motosiklet "Tula": tarih, açıklama, karakterizasyon

Tula birçok kişi zencefilli ve semaverler ile ilişkilendirmek için. Ama yetişkinler hala bugünün algı coğrafi bölgelere dağılmış MOTOSİKLETÇİLER Scooter "Tulitsa" ve komik bisiklet "Tula" hatırlıyorum. Bu bisiklet yerli gelişim arazi olduğunu.

Her şey nasıl başladı?

Geçen yüzyılın ellili iken, Sovyetler Birliği ve Japonya anlamıyla motorlu araçların geliştirilmesinde yükseldi var. Savaştan önce ve birinde, ve diğer ülkelerde çok eski bak yabancı modellerle karşılaştırıldığında, bunlardan çok az sayıda üretir.

Ama savaştan sonra, Almanya yerli motoproma için temel haline gelmiştir donanımları, teslim edildi. 1956 yılından bu yana, Tula "çözülme" sırasında goggo TA200 Alman kökenli üretmeye başladı. Ama bazı bileşenler yerli değiştirildi. Yani Tula Almanlar satın birimlerden toplanmaya başladı.

tarım makineleri yapı motosiklet Başarısız girişimi üreticisi

Üretici her durumda ayrı olarak satın alınmalıdır prefabrik parça, toplanan tarımsal makine ve motorun uzmanlaşmış gerçeği. Bu tür tasarımlar üretim daha esnek hale gelmesini sağlar.

Alman firması scooter 1951 yılında goggo ve beş yıl içinde birden fazla Kırk altı bin araç yayınladı üretmeye başladı. Ancak, motoproizvoditelya nedeniyle uzmanlık tarım makineleri olarak kendilerini fark edemedi. Ama şemaları scooter takımlar aldı avantajı Tula tasarımcıları ve yaratılan ilk kargo scooter, ve sonra motosiklet "Tula". Bu asla içinde erken yetmişli.

Meraklıları arasında Tula fabrika

O yıllarda, teknolojinin gelişimi ve dinlenme performans planlama örgütleri dayalı. Ve onlar motosiklet dahil etmek planı yoktu. Ancak, çalışanların hala kendi aşırı gidenleri oluşturmak istiyorum. Sonuçta, fabrikasında 1963 yılından bu yana Uluslararası Ralli motor sporları federasyonu katıldı ekibi çalıştı. Planlanan örgüt temsilcileri motosiklet üretimini yasaklı değil için, orada bir hile ve hatta özel bir terim icat: "motomashina". Aynı isimde Cihazlar mümkün yapmaktı.

"Cheburashka"

Motor motomashiny her tarafta açık kap karesindeki askıya almıştı. Böylece, reddedebilirdim ventillyatorom ile Alman scooter olmuştur zorla soğutma, gelen. kapak çerçevesinin pozisyonunu azalttı azaltılmış motor ağırlığı,.

bir takım değişiklikler yaptıktan sonra biz motomashin bir dizi üretmek başardı. Bunlar konvansiyonel motosiklet ve scooter önemli ölçüde farklı ve hepsi bilinen çizgi gelen bir favori cihaz timsah Genlerin çok anımsatmaktadır. Ne yazık ki, fon kendisi için neredeyse düzenlenmediği, bu nedenle geniş üretim için umutları basit değildi.

büyük lastik geçiş

Ama dışarıda Sovyetler Birliği motokultura gelişti ve birçok sevilen aşırı gidenleri gibi spor malzemeleri ve fiziksel aktiviteler. Sonuç olarak Üreticileri sürüş hiçbir deneyimi yoktu insanlar için malokubaturnyh modellerin çok sayıda üretmeye başladı. Bu tür bir model, Japon Suzuki RM idi.

Tulchane kısa sürede fırsat olarak onunla tanışmak için bir motosiklet satın aldı.

Sonuç olarak, onlar geniş lastik koymak için onların "Cheburashka" karar verdi. Tasarımcı Vlasov Evgeny Dmitrievich Tula motomashiny itici gücü Piyasaya fikrinin Bakanlığı ilerlemek başardı olduğunu. Sonra Izhevsk, Kovrov ve Tula fabrika rekabetçi bir temelde bir motosiklet oluşturmak için görevlendirildi. Yana en Tula bitki edilen deney motomashiny, o kazandı rekabet. Ardından parti aynı jantlar, ön ve arka ile sahnelenen geldi.

Motosiklet "Tula": karakteristikleri

bir motosiklet üzerinde bir modifiye motorlu scooter kullandı. Egzoz sistemi rezonans parçası ve para tasarrufu sağlar ve gelecekte sahipleri için yedek parça araştırılmasını kolaylaştırır küçük bir susturucu, oluşan edilmiştir. Nedeniyle aşırı ısınmaya karşı zorla soğutma motora, olsa bile birinci viteste uzun süre hareket.

İlk motosiklet "Tula" met edenler, yorum ecstasy sınırlanmıştır. Bütün bunlar önlerinde bir yabancı araba olduğunu ikna edildi.

Motosiklet "Tula" Üretilen yuvarlak far, which was karakteristik ait tüm yerli motosiklet ve kalanı arasında araç.

zayıf arasında ise tedavi alkolikler çeken üretim yapıldığı çıktı olarak, çerçeve, patlama saptandı. Sorun devam ederse sonra yer zaman kaynak boruların imalatı için köşebent.

Kamyonlar - Seksenlerin kadar, fabrika otomobil ve motosikletler% 20% 80 üretti. Daha sonra motosiklet "Tula" ve fabrikada monte modül ve modül kendisi ve trehkolesnik ile birlikte bir iki tekerlekli motosiklet olarak satılan edildi ve.

kaçınılmaz gün batımı

tasarım fikirleri birçok gerçeğine rağmen, orta doksanlı beri, üretim azaldı. Pazar değişti yabancı motosikletler, Tüketici tercihlerine bir sürü aldı ve yerli üreticisi onlara cevap mümkün değildi. Buna ek olarak, ülkenin ve yasaların genel durumu "Tula" sonuçlarından trajik yol açmıştır. 1996 yılında üretimden uzaklaştırılmıştır.

Bugün, nadiren bir motosiklet "Tula" bölümüne bakın. Ayar, fotoğraf örnekleri bazen büyük ölçüde orijinal versiyonlarını dönüşümü mümkün, tek kelimeyle muhteşem.

Sovyet motosikletler için Ünlü büyük lastik ve genellikle standart dışı formu - bu motosiklet "Tula" karakterize şeydir. Ancak, cihazın tasarımı bir bütün olarak algılama duygusu verir Tula tasarımcıları uyum ile yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.