SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl teşhis ve disgidroticheskuyu egzama tedavisi için?

Bir döküntü ile doktora gitmek Birçok kişi kaşıntı, egzama disgidroticheskuyu teşhis edilir. Bu çok karakteristik deri lezyonları eşlik ettiği bir hastalıktır. İlginçtir, en yaygın döküntü, el ve ayakların ciltte görünür.

egzama disgidroticheskoy nedenleri

Modern tıp bu hastalığın gelişmesi için birçok nedenden farkındadır. Özellikle, bu tür genellikle dermatoz alerjik kökenlidir. genellikle örneğin, kimyasal olarak agresif ajanlar ile sürekli temas insanların benzer sorunlar muzdarip, fabrikalarda işçi, laboratuvarlarda vb .. Kozmetik, ev kimyasalları, - Ve alerjen rolünde farklı maddeler yapabilir.

Buna ek olarak, disgidroticheskuyu egzama genellikle duygusal travma yaşamış veya uzun bir süre stres altında olduğunu hastalarda görülür. Tabii ki, sinir sistemi veya zihinsel zorlanma ihlali karakteristik deri lezyonları ortaya çıkmasına yol açabilir. Öte yandan, risk faktörleri aşırı terleme, hem de hormonal bozukluklar ile ilişkili bazı endokrin hastalıkları içerir.

Ne belirtiler disgidroticheskuyu egzama eşlik?

Kural olarak, erken dönemlerinde oldukça güçlü kaşıntı var ve ancak o zaman, hastalar döküntü ilk unsurları dikkat edin. bunlar berrak bir sıvı ile doldurulmuş olan küçük kabarcıklar şeklinde var - çeşitli oldukça karakteristik egzama döküntüleri zaman not edilmelidir.

Bu sadece kaşıntı artar ve insan sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir - Birkaç gün sonra veziküller içeriklerinin cilt yüzeyine ulaşır sonuçlanan patlamaya başlar. Ayrıca, lezyonların Alanı çatlak ve doku bölümleri aşınmasını oluşturdu. Daha sonra cilt yaralara kuru sarı kabuklar ve bazen kahverengi kaplı. Hastalığın belirtileri de kızarıklık ve deri soyulmasını, yüzeysel doku aşamalı kalınlaşma içerebilir.

Hemen sadece bir doktor düzgün disgidroticheskuyu egzama teşhis dikkati çekiyor. Bu nedenle, zaman ilk belirtiler hemen bir dermatolog başvurmalısınız.

Egzama disgidroticheskaya: nasıl tedavi edilmelidir?

Hastalığın kurtulun herkes için son derece zordur. Ancak, tıbbın modern yöntemler alevlenmeler sırasında insan durumunu hafifletmek yardımcı ve remisyon süresini uzattığı. Daha önce, en yaygın egzama disgidroticheskaya fırçalar bahsetti. Tedavi ayrı ayrı belirlenen ve hastalığın şiddetine ve hastanın özelliklerine bağlıdır.

o kaşıntı rahatlatmak ve alerjik reaksiyonun daha da gelişmesine yavaşlatmak yardımcı olduğu doktorlar böyle "suprastin" veya "Tavegil®" olarak antihistaminikler, reçete almaya başlamak için. şiddetlenmesi stresin yol açtığı takdirde, gibi hafif sakinleştirici, kullanılması tavsiye edilir motherwort tentürü veya kediotu.

Bazı durumlarda, cilt hızla inflamasyonu azaltmak edilir özel hormonal merhem ile tedavi edilir. kullanışlı papatya bir kaynatma ile banyo, hem de çözüm Burov ile sıkıştırır olacak - bu iltihaplanmış, buna göre, derinin ikincil enfeksiyonları önlemeye yardımcı olacak ve. Önemlidir , hipoalerjenik diyet sigarayı bırakmak ve alkol.

To egzama tedavisinde günümüzde de kriyoterapi kullanılan lazer terapisi, fonoforez ve diğer bazı donanım prosedürü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.