ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Isıtma sirkülasyon pompası için Kurulum. seçimi, kurulum, talimatlar Pompa

Isıtma sisteminin sirkülasyon pozitif ve doğal olarak her iki gerçekleştirilebilir. zorunlu sirkülasyonunun oluşturmak için, pompa ekipmanı takın. Yükleme sirkülasyon pompası ısıtma için üniform sıcaklık ve uzay ısıtma sağlayacaktır. Cihazın tercih ederek, sorumlu bir yaklaşım gerekir yanlış eşleşmiş pompa beri geçirici ya da halsiz veya sistemdeki soğutucunun çok yoğun sirkülasyon. Yani sonradan binanın dengesiz ısıtma gerektirecektir.

Tasarım ve çalışma prensibi

Sirkülasyon ısıtma için pompayı (fiyat - aralığında 3500 ile 15 000) soğutma sıvısı kuvvetli sirkülasyonla sistemin ana unsurudur. Bu durumda sistemin en düşük noktasında yüklü bir büyük boy boru ve kazanı monte edilmesine gerek yoktur. Buna ek olarak, belirgin bir odada hava sıcaklığını arttırmak için kısa bir süre için izin veren ısıtma radyatör süre, düşük. Pompa tesislerin temel özellikleri onun baş ve performans olarak kabul edilir.

Oluşturulan pompa basınç sisteminin akış direncinin üstesinden gelmek zorundadır. önemli bir hidrolik direnç ve düşük baş donanımları ile, başka özelliklere sahip, ısıtma için bir dolaşım pompası yüklemek gerekir.

Güvenilirlik ve birimleri pompalama sürekli işlevselliği yanı sıra montaj yapılmış nasıl uzay ısıtma yürütmek için planlanan altında işletim parametrelerinin doğru uygulanırsa hesaplama oldukça bağımlıdır. Örneğin, bir ısıtma sistemi olarak monte Wilo sirkülasyon pompası kapalı bir ortam temsil eden veya Grundfos'la, birkaç atmosferlik yüksek basınç altında işlev yapabilir. Bu nedenle, ısıtma ya da önemli derecede basınç ile su bağlı olan ekipman basınç basınç, yükleme sistemi doldurmak için. Sonra test edilen.

tür

Bu cihazların iki ana türü vardır:

 • "Kuru" tip.
 • "Islak" tipi.

Bu tip her birinin avantajları ve dezavantajları ile karakterize edilir için, daha fazla detaylı olarak bakabilirsiniz.

"Kuru" tip avantajları

 • Böyle ekipmanın sürecinde akışkan müdahale etmez. Büyük bir servis ömrü sağlar.
 • Tasarım dikkatle birbirleriyle ve işlenmiş için sonradan eklenmiştir. Bunun bir sonucu olarak, "kuru" tipi ısıtılması için dolaşım pompası montajı daha sistemi soğutucu sızmasını önlemek için olanak sağlar.
 • Verim yaklaşık% 80 olmuştur.
 • O-ringler aksine operasyon 2,5-3 yıllık değiştirilmesini gerektirmeyen salmastra kutusu, her ısıtma sezonu başlangıcından önce güncellenmesi gerekiyor.
 • Bu tip cihazlar, dikey ve yatay olarak monte edilebilir. Dahası, onun konumunu işin kalitesini etkilemez.

"Kuru" tip dezavantajları

 • Çalışma sırasında, ekipman çok fazla gürültü yaratır. Bu nedenle, "kuru" ısıtmak için sirkülasyon pompasının ayarı ayrı bir odada sağlanmalıdır.
 • Bu birimler soğutucu kalitesine çok duyarlıdır. ağdaki bir uzun ve yüksek kaliteli işler için su ve yabancı maddelerin hiçbir kirlenme olmalıdır.
 • O-ringler periyodik yağlama gerekir.

"Islak" tip avantajları

 • bakım ve montaj kolaylığı.
 • Uzun ömürlü.
 • Düşük gürültü seviyesi.
 • yedek parça nispeten düşük maliyetli ve birim kendisi.
 • Bu zaman pompa ekipmanı aşırı ısınmasını önler yağlama, gerektirmez. Bu fonksiyon, soğutur ve pompa mili yağlar soğutma sıvısı gerçekleştirir.

"Islak" tip dezavantajları

 • Düşük etkinlik, yaklaşık% 30.
 • Isıtma sirkülasyon pompası "ıslak" tipi montajı sadece yatay pozisyonda gerçekleştirilmelidir.
 • ekipman pompalama sızıntılar yoluyla ısı ağların sızıntı olasılığı.

Isıtma için Sirkülasyon pompası: nasıl seçilir

performans, akış ve basınç: dikkate aşağıdaki özelliklere almalıdır pompalama ekipmanı seçerken. Kural olarak, onlar pasaportlarına göstermektedir.

basınç

doğru gerekli basınç değerine ısıtılması için dolaşım pompası seçimini gerçekleştirmek için hesaplamak için gerekli olan akış direnci sistemi. Bu uzunluk ve boru çapı ve yerel dirençlerin numarası (dönme daralma açılarının ve böyle devam eder. D.) bağlıdır. Basınç pompalama ekipmanı bu bütün sistemin direncini karşılar şekilde seçilmelidir.

Düzgün pompa seçilen - tüm odalarda optimal dolaşım hızı ve soğutucu akışının garanti.

tüketim

soğutucu akışına göre ısıtma için devridaim pompası seçimi sistem yükü yönlendirilmelidir. çeşitli şekillerde Hesaplanan yük: aslında yüklü radyatör veya harici bina hacmine göre. Tüketim ısıtma sistemi yüke ek olarak, kazan işlemi bilmelidir formül göre hesaplanabilir.

Güç ekipmanları standart belgelerine uygun olarak belirlenir. Batı standartlarına göre, bölgenin başına 1 m2 100 watt seviyesinde olması gerekir. Ancak, 1 m2'ye, yerel hava koşullarına odaklanarak, en az 120 watt ekipman kapasitesini monte.

ek faktörler

ekipmanın pompalama kapasitesi direkt boru hattı çapı ile ilgili. Bazı insanlar boru hattının daha büyük çaplı, yüksek ısı miktarı odasına gider diye düşünüyorum. Hesaba geniş çaplı buna göre, soğutucunun büyük miktarlarda hareketli ve için, özellikleri çok etkileyici güç olan ısıtma için sirkülasyon pompaları gerektirir gerçeğini almak önemlidir. Bu yüksek kaliteli dolaşımını sağlayacaktır.

Pompa ünitesi konumu güç tüketimi ve performansı üzerinde önemli bir etkisi vardır yerleştirin. Pompa, soğuk bir odada monte hep ısıtma ile bir binada yüklü olduğu o aksine ekonomik olmayan ve önemli ölçüde daha kötü çalışır.

Güç ekipmanları da beklenen çalışma zamanına bağlıdır. Örneğin, çoğu zaman ısıtma sistemindeki dolaşım doğal olduğunu ve pompa sadece hızlı oda sıcak veya basıncını ayarlamak için başlayacak, daha fazla gücü ihtiyacı yoktur.

akış hesaplama

özel konut ısıtılması için sirkülasyon pompaları fonksiyonel potansiyelini belirlemek bazı özelliklere sahiptir. Akış ve basınç pompası birimlerinin ana parametrelerdir. Bu ayarlar ekipman için pasaport yansıtılır. pompa ünitesinin akış hızı, aşağıdaki formül ile hesaplanabilir gerekir:

Q = K / (t2-tı 1) olup, burada:

 • N - Isı kaynağının (kazan, bir fıskiye) gücüdür.
 • t2 - bir besleme kanalında yer alır ve ısı kaynağından yönünde çıkan bir akış sıcaklığıdır. işletim modu için yapılandırılmış Hemen hemen tüm kazanlar 90-95 ° C
 • t, 1 - geri dönüş borusunda yer alan bir soğutma suyu sıcaklığı, genellikle, ısı C 60-70 °

Bu seçenek, zor bir sorun olacağını için nasıl seçmek için ısıtma için sirkülasyon pompası doğru olup olmadığını belirlemek için izin verir.

üreticileri

Onlar yüksek kaliteli malzeme ve işçilik, hem de verimlilik ile karakterizedir olarak Halen ekipman pompalama en iyi üreticileri, Avrupa firmalardır.

ısıtma ekipmanları Alman dolaşım pazarında Wilo ilk yıl sunulan pompalar. Bu süre zarfında da dayanıklı ve yüksek kaliteli ekipman olarak kendilerini kurduk. alıcıların tercihi özelliklerinin geniş bir yelpazede pompa birimlerinin geniş bir yelpazede sunmaktadır. Wilo-Stratos ECO - en uygun bireysel ısıtma sistemlerinin montajı için ısıtılması için bir dolaşım pompası (12 000 ruble fiyatı) olur. 2.5 m3 / saat ve aynı zamanda güç tüketimini - - sadece 59 watt bu makine tarafından oluşturulan basınç, su sütununun 5m, performansıdır. Böyle bir cihaz, otomatik ve manuel modda hem de çalıştırılabilir. Motorun hızını ve gücünü ayarlamak da mümkündür.

montaj

ısıtma sirkülasyon pompalarının Kurulumu yapmadan önce, malzemeden sistemin kendisi yapılacaktır, önemli değil gerçeğine dikkat etmelidir. Ekipman, tercihen boruya da dolaylı olarak bağlanabilir, ve by-pass hattı üzerinde almaktadır.

Isıtma sistemi tarafında ana boru için lehimlenmiş ya da ortadan monte pompa ile, geniş bir "U" harfi şeklinde diğer bir boruya kaynaklanırken. bunun her iki tarafında, aşağıdaki amaçlar için gerekli olan cihazların, kilitleme monte edilir üzerinde:

 • vinç birinin Çakışan sisteminde soğutucunun doğal dolaşımını geri yükler.
 • Her iki vinçleri Çakışan onarmak ya da (uzmanlardan yorumlar bu teyit), soğutucu madde tüketmeden ısıtma için sirkülasyon pompası yerini alacak.

Yükleme sırasında, soğutucu akış yönüne dikkat etmeleri gerekmektedir. Kural olarak, bu cihazda okla gösterilir.

doğal sirkülasyonlu ısıtma sisteminin güç kaynağına bağlandığında, bir bayrak, bir devre kesicinin kullanılması tavsiye edilir. O anda işlevini ve sigortayı geçecektir. Otomatik sigorta az ısıtma cihazları ile 0.5 m den az bir mesafede monte edilmelidir.

zorla dolaşım ile ek bir pompa sistemini bağlamak için, hesaba biri zaten yüklü ve termal röle etkinleştirildiğinde başlatılmıştır zaman ayırın gerekir. eş zamanlı olarak çalışan özel konut ısıtılması için sirkülasyon pompaları için, ek ünitesi paralel bağlantı ana cihaz veya termik bağlı olması gerekir.

elektrik kazan pompa ısıtma sistemlerinde kazana doğrudan bağlı olabilir. Bu durumda, dolaşım ünitesi ısıtma sıvısının anda işlevsel sadece edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.