Ev ve AileÇocuklar

Çocuklar 1 yıl boyunca Eğitici oyunlar

Çocuklar için oyunun önemini ne olduğunu. Bazıları için iş önemsiz gibi görünebilir, ve fayda çocuğun sadece eğlence. Ancak bu yanıltıcıdır.

Çocuk daha basit ve oyunda sağ becerileri kazanmaları daha kolaydır. benlik ve dünya bilgi, neden-sonuç, orijinini ve birçok fiziksel ve zihinsel becerilerin geliştirilmesini kurmak Bu seanslar boyunca çok yönlü bir gelişme yoktur.

oyunlar nelerdir?

Kızlar ve erkekler için çocuklar için tüm oyunlar 1 yıl iki gruba ayrılabilir:

 • mobil, çocuğun fiziksel aktivite gerektiren;
 • Statik, bu oyunun içinde oturan ya da tek bir yerde duran.

Çocuğa büyük fayda olacaktır bu grupların hangi söylemek mümkün değildir. Bilim adamları fiziksel aktivite yeterli düzeyde çocuğun zihinsel yetenekleri üzerinde yararlı etkileri olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, bebeğin tam gelişmesi için hareketli ve statik oyunların bir arada gerektirir.

Çocuğunuz için bir ders seçme, onun yaşına odaklanmalıdır. 1 yıl çocuklar için oyunlar oldukça farklı olabilir. Bu yaşta çocuk zaten öğrenir ne kadar ve aktif bilir. Çoğu emekleme mükemmel bir beceri var, hatta bazıları bağımsız yürüyebilir. Açık oyunlar gezinmek ve uzayda yönelmelerini çocuğun yeteneği geliştirmeyi amaçlayan çocuklar için 1 yıl. yürüyüş ve koşu sürecinde daha güçlü eklemler, organlar ve sistemler oksijeni zenginleştiren, aktif olarak çalıştığını kasları ve bağları, geliştirir. kuralları belirleme ve belirli bir durum oluşturarak, çocuğa planlanan eylem ve şartlara göre hareket etme yeteneğini öğretirler. Buna ek olarak, bebek sorumluluk, disiplin, sabır ve ekip çalışması duygusu geliştirir. Bize çocuklar için bazı açık oyun 1 yıl düşünelim.

ayı bul

Bu oyun için küçük bir oyuncak ayı veya diğer oyuncak küçük boyut gerekir. Onları Saklambaç ile çocuğunuzun oynamak mı. baba veya büyükannesi ile çocuk (bu pipsqueak alkışlamak olabilir) beşe kadar söylerken, annesi bir oyuncak gizler. Başlamak için, kolayca bulabilirsiniz bebeği akla sol ayı gerekir. Onun hızlı bir şekilde keşfedilmesine çocuğunuzu övün. Her seferinde sorunu karmaşık hale ancak, çocuğunuzu neşelendirmek gerektiğinde bir ipucu almaya. Bu öğretim 1 yıl iyi uzayda aydınlatmaktadır çocuklar için çocuk oyuncağı olduğunu.

Saklambaç

çocuk kesinlikle anneme bakmak zorunda kalacak olan eğlenceli bir oyun tadacaktır. çocuk gizlemek için sunulmaktadır. O zaman annem diyor ve aramaya gider. Tüm süreç gerektiğini dile getirdi: "Nerede orada dolabın arkasında Bebeğimin ... masanın altına değil, orada yatağın arkasında, nedir?" annesi bulduğunda, bir çocuğun zevk ne olacağı. Bundan sonra, rolleri geçmek için tavsiye edilir.

Tut beni

Çocuğunuz sana yetişmeye mı, o zaman annesine peşinden edecektir. Çok neşeli ve mobil oyun. Tabloya şimdiye kadar çalıştırmak için daha hızlı veya büyükanne: Ayrıca bu oyun rekabet unsuru açabilirsiniz.

hayvan için davranır

senin takdirine bağlı olarak, patates, lahana, havuç ve diğerleri: katta sebze çeşitli yatıyordu. sandalyenin üzerinde bir oyuncak tavşan koyun. Bizim hayvan aç ve havuç yemek istiyor çocuğunuzu söyle. İşi zorlaştırmak ve çocuğu sorabilir miyim: "Hala tavşan seven Ne" çocuk diğer sebzeler arasında doğru eğlence seçecektir edelim.

dondurmak

Çocuklar için oyunlar 1 yıl, belirli koşulların yerine getirilmesi teşvik, çocuğun kişisel disiplini geliştirir. Örneğin, denilen çocuk eğlence almak "hala ayakta." Anne ve bebek, koşturup ellerini alkışlar, takla tepinirler, ama en kısa kelime "hala ayakta" yıpranmış olarak, tüm eylemleri durdurmalıdır.

Gündüz ve gece

Bu oyun bir öncekine benzer bir algoritma vardır. Annem kelimesini "gün" derken, eğlenceli koşmak ve atlamak sahip olmak mümkündür. söylendiği gibi, "Gece", durdurmak ve hareket etmek gerekiyor.

Povtoryalki

ebeveynlerinin eylemleri yinelemek çocukları teşvik çocuklar 1 yıl, eğitim oyunları vardır.

Çocukların yararlı becerileri çeşitli öğrenmek Bu dersler sırasında, onlar öğrenmeye ilgi gelişir.

Örneğin, "povtoryalki" oynamak için çocuğunuzu sunabilir. yüzün farklı bölümlerini dokunmadan, oturur, yükselir, bir yüz yapar: Anne oturur veya çocuğun önünde ayağa kalkar ve çeşitli eylemler üretir. Komik çocuk ve o her hareketini takip eder. Böylece öğrenme isteği tarafından uyarılan.

bir güneş yakala

Modern gadget'lar yüzden bir dijital cihazın şirkette bir gün geçirmek isteyen çocuklar kapılırlar. Eğer çocuk yapmasına izin verilmemelidir. Bir çocuğun tam gelişimi için ihtiyacı fiziksel aktivite. Çocukların kız ve erkek çocuklar için 1 yıl boyunca Açık oyunlar fikri takipçiliği kadar önemlidir. Bu tür egzersizler örnekleri çoktur. Örneğin, bir ayna yardımıyla duvara başlatmak bir güneş, yakalamak için çocuğunuza sorun. Ayrıca, belirli bir amaca bir yarış çalıştırabilirsiniz: sandalye, dolap, buzdolabı için. Tabii ki, kazanan bebek olacak ama yarışma ruhu zafere çok hayran ve uyarılmış olduğunu. Ayrıca bir kelebek yapmak ve yakalamak için çocuğunuzu sunabilir. Fantezi anne - açık oyunların organizasyonunda önemli bir nokta.

eğitsel oyunlar

Çocuklar için Eğitici oyunlar 1 yıl onlar yararlı becerileri bir çocuk entelektüel, sosyal ve fiziksel düzlem kazandırmasına diğer çalışmalardan farklıdır. Onların çeşitleri boldur. Bir didaktik materyal gerektiren bazı gelişmekte oyunlar için, diğerleri farklı bir yaklaşıma dayanmaktadır.

didaktik materyal kullanımı ile Oyunlar

Bu oyunlar farklı şekillerde nesnelerle doğrudan ve ters eylemi gerçekleştirmek için çocuğun becerilerinin geliştirilmesini amaçlar. Bu sınıflar için yardımcı ince motor geliştirmek ve duyusal öğrenme ve düşünme, analiz, sentez, karşılaştırma ve genelleme öğretirken ilgisini çekecek. didaktik materyalin çeşitli oyunların aşağıdaki türü vardır:

 • küpleri ile Sınıflar. Bu en fazla 4 cm ve farklı boyutlarda Boş kapların yüzü ile bu elemanların bir dizi gereklidir. Bir kutuda küpleri koyun ve onları sallayın. Bebeğin sesine dikkat edin: "içeride ne?" Kapağı açın ve küpleri dökün. "Eğer sessizlik duyuyor musun - içinin boş.": Kabını çalkalayın Kapağı açın ve çocuk yapalım. Şimdi, çocuk küpleri ve sallamak ile kutuyu doldurun. Kid farkını hissedeceksiniz. Ayrıca küp bir taret inşa etmek ve tren sokmaya sunabilir.
 • uçlar ile oynamak. Bu aktivite için çeşitli renk ve şekiller konik içi boş nesneleri kümesi gerekir. Sen Çocuğunuza monte ekler yapısını göstermek ve sürekli olarak en küçük elemanı ulaşan onların renklerini adlandırma, nesneleri çekim. sırayla bunları düzenleyin ve onların rengine ve büyüklüğüne çocuğu not edin. Çocuğunuz bunları kendiniz almak mı.
 • Piramidin gelen Ders. Çocuklar boyut ve renkleri mükemmel büyüme 1-2 yaş için Bu oyunlar. Baz-çubuk ile bir piramit ve halkanın renk ve boyutta çeşitli gerekecektir. yapıyı sökün ve kendinin ilk parçayı yerleştirin. Bir sonraki eleman sinirli çocuğu düşündürmektedir. İşe yaramazsa, eliyle kendiniz yapmak. halkanın üst ve yan: yakalama iki tür eğitin. Tüm renkleri diye patlıyor ve büyüklüğüne odaklanır. çabalarından ötürü çocuğu övmek için değil, tüm eylemler elde edilir ise, teşvik etmeyi unutmayın.
 • topları ile Meslek. Bu öğelerin ile çocuklar 1 yıl boyunca çeşitli oyunlarla düşünebiliriz. Boncuklar, örneğin, oluk boyunca haddelenebilir. İkinci karton veya kalın folyo dışında kendi yapabilirsiniz. , Sallamak, toplarla kutusunu açmak dökün ve onları binmek için çocuğunuzu öner. O bebeği unutmayın, bunlar hareket ettirilebilir. toplar oluk boyunca rulo gibi Sonra bebek göstermektedir. Birkaç kez toplamak ve kutunun dışında onları döktü.
 • akşam Pişirme. Bu oyun için bir pot ve (onlar yıkama ve kuru gerekir) plastik ya da gerçek meyve ve sebzelerin bir dizi gerekir. Bir kap içinde dönüşümlü öğeleri koyun. Çocuğunuz "Biz tavada, gelmiş Neler" Onun kapağını açın ve konu alacağı Let söyle. Sırayla tüm sebze ve meyve Çağrı bebeğin kolu yatırım ve yüzey özelliklerine dikkat edin: sivilcelerin ile, pürüzsüz, pürüzlü.
 • Çocuklar için tüplere Oyunlar 1 yıl mükemmel hayal gücünü geliştirmek. Özellikle bu malzeme çok uygun olduğunu memnun ve onların şekil ve renk çeşitliliği sınırlama yoktur. örneklerinin çoğu: hava futbol, tüpler ve diğer malzemeler, heyecan verici labirentine ve hatta müzik aletleri gelen el sanatları çeşitli. Bütün bunlar kesinlikle çocuğa ilginç bude.

Evde Kukla tiyatrosu

Hemen hemen bütün çocuklar sunum ve komik hikayeleri seviyorum. Mobilya, mutfak aksesuarları, çeşitli ev aletleri: ev eşyaları Çocuğunuza anlat. Ayrıca yürürken karşılamak farklı hayvanlar hakkında unutma. eğlenceli bir şekilde çocuk algıladıkları ve nesneleri ve nesneler tarafından gerçekleştirilen eylemlerin adlarını ezberlemek çok daha kolaydır. bebek, oyuncak hayvanlar, oyuncak araba ve çocuk yemekleri ile küçük bir oyun oynarlar. çok zor konuların icat etmeyin, basit gündelik durumlar olalım: Bir bebek Masha kemik yüzünden çay, köpek çiğniyor, su içen bir kaseden süt içme bir kedi, tavşan uzak tilki ve daha çalışır.

Bebek hayvan ve vücudun bebek dikkat isimleri söylüyorlar. Yüz ifadeleri oyuncak vurgu yapın. Bunlar iddiasız performanslar, zihin çocuk genişleten çevrelerindeki dünya onu tanıtır.

parmak oyunları

Diğer sınıflar arasında özel bir yeri almak parmak oyunları 1 yaşındaki dan çocuklar için. Bu yaşına geldiğinde, çocuklar zaten kıskaç grip gibi elle manipülasyon iki yol, konuşuyoruz. Bebeğin yeteneğini geliştirmek amacıyla, şekil ve doku içinde farklı nesneler ile oynamak için onu vermek gereklidir. Ayrıca, daha karmaşık görevler için kullanılabilir çocuğun bir yıl sonra: bağlayıp unravelling knot, bağlama ile aktivite, pugovok düğmelerini başka bir şişeden sıvıları dökme.

çocuk için harika bir oyun pilavı ile havuzda oyuncak bulacaksınız. Bu plastik bir leğen gerektirecektir. Herhangi tahıl doldurmak gerekir ve onun küçük oyuncaklar gizler. Çocuğunuzun bu havzasında öğeleri bulmak mı. Bu sadece heyecan verici bir oyun. Motor gelişimi, el masajı, hem de daha zengin dokunsal deneyim bebeğin oluyor sürecinde.

Ayrıca sunabilir 1-3 yaş çocuklar için parmak oyunları şunlardır:

 • "Shalunishka". Bu etkinlik bir şiir eşlik eder:

Kız Masha, yulaf lapası pişirilir

Navara püresi, bebekler beslenir.

(Bu sözler söyleyip, bir çocuğun avucuna bir parmak dairesel dönme hareketini yapmak gerekir)

Tom, verdiği verdi

Tom, verdiği verdi

(Cümleler telâffuz Eğer bükük parmaklar büyük bir halka vardır)

Ve bu, verilmez

O, aptal, yaramaz,

kırık O'nun kase (şu sözlerle, biraz parmak almak gerekir ve farklı yönlere sallayın).

 • "Çocuklar-parmaklar". Bebek telaffuz şiirle olmalıdır:

Bir, iki, üç, dört, beş,

Biz parmaklarını saymak mı,

Cesur Güçlü

Tüm önemlidir!

cümleler telâffuz Eğer kolu yukarı kaldırmaya gerek ve parmaklar birbirinden yayıldı. Sonra büyük bir biri ile başlayarak, teker teker bükün.

Sessiz, sakin, sessiz ol!

Çocuklarımızı uyanmak yok!

Sabah kuşlar şarkı

Bizim parmaklar kalk!

Birlikte bu ifadelerle kam yukarı ve aşağı çalkala gerekir. Parmaklarını kavrarsan ve yaygın olarak yerleştirmek - kelime "yükselecek".

Bebek büyüdükçe ve zaman o şiir parmak oyunları eşlik edemez ikiden fazla yıldır. Sadece çocuğa konuşma egzersizleri anlamını açıklamak ve ona kendini göstermektedir. Sabırlı olun ve bebeğinizin hızla bu becerileri öğrenirler. Örnekler bol:

 • "Nokta" a ringde baş ve işaret parmağı katılmak için yürümeye başlayan sorun. Bu iki eliyle yapılmalıdır. gözlük taklit burun kemerine getirin.
 • "Dışkı": Bir sen düzeltmek istiyorum, elin ve diğer palmiye - yumruk sıkmak. Şimdi sandalyenin her iki tarafını bağlamak gerekir. açılan avuç dibine kendisine yumruk başparmak basın. Bir çocuk çabucak "zaman" nedeniyle, bu görevi gerçekleştirmek için öğrendiğinde ellerin pozisyonunu değiştirir.
 • "Keçi": işaret parmağı ve küçük parmak ileri uzatılmış, orta ve yüzük - palm preslenmiş ve başparmak ile kaplı.
 • "Buharlı pişirici": Tablo ve bağlı olarak hurma aşağı kenarına. avuç içi kadar dik açıyla başparmak yukarı koy.

Bu egzersizler konuşma merkezlerini uyaran, ellerini gelişir. Bu çocuk için çok önemlidir. Ayrıca, yukarıda sözü edilen parmak oyunları çizim ve yazma için çocuğun elini hazırlarken çocuklar 1-2 yaş için.

eğlenceli bir şekilde çocuk daha hızlı ve daha uyumlu her şeyi ve kavramları bilir. Bu nedenle, derslere zaman kaybı yapmayız. Genellikle çocuk ile oynarlar. Bu sadece onun gelişimi için yararlıdır, ama aynı zamanda ebeveyn ve çocuk arasında iyi bir duygusal teması ayarlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.