Ev ve AileÇocuklar

Tamamlayıcı gıdaların doğru tanıtımı

Bebek için en iyi gıda - annesinin sütü, ekstrem durumda bebek maması. sadece yapamam ilk çocuğa başka bir şey Digest. Ancak zamanla, süt çocuğun vücut düşük oluyor, bunun katı gıdaları zamanı demektir.

tamamlayıcı gıdaların giriş zamanlaması sorusu ile işkence Her genç bir anne. Uzun bir süre bir ay yaşındayken düşünüldü ve gıda, meyve sularında uygulanabilir. Ancak bugün çoğu uzman bu yaşta vücut bebek henüz yeterince bu nedenle, bu yaşta tamamlayıcı gıdaların giriş zamanından önce geliştirilen ve olmadığını düşünüyoruz.

Sadece dört aylıktan sonra bebeğin gastrointestinal sistem anne sütü veya başka yiyecek almaya hazırlanmaya başlar bebek formülü. Daha sonra yeni ürünleri tanıtmak önce gerekli olmadığını varsaymak mantıklıdır. Bütün çocuklar farklıdır ve gelişme özellikleri de önemlidir Ancak, zamanlaması konusunda görüş birliği ve orada olamaz. Böylece, birlikte tamamlayıcı gıdaların giriş yapay beslenme Anne sütü bebek için biraz daha beklemek mantıklı iken, yaklaşık 4 aylıkken, erken başlanması tavsiye edilir.

Nasıl çocuk yeni bir gıda hazır olduğunu anlamak için? Bazıları bu ilk dişin çıkması ile gösterilir görüşünde. Bu görüş mantıklı ama bazı çocuklarda diş sadece 12 ay gibi görünen, onu takip etmek yok çok zor değil. Ama bu kadar uzun süre sabırsızlanıyorum, bu bebeğin sağlığını etkileyebilir.

Destekleyenler, o anne "söyler" Çocuğun doğal gelişimini düşündüğümüz zaman zamanında tamamlayıcı gıdaların giriş. Onlara göre, bu zamanda, çocuk bir gıda ilgi geliştirir: o yetişkin anne tabaktan yemek denemek için çalışırken, yemek nasıl gözlemlemek başlar. Belli bir mantık bu yoktur.

Sürekli bebeği izliyor bir çocuk doktoruna, yönelmek en iyisidir. O gelişmenin tüm özelliklerini bilen ve sadece sütten kesilme zamanı söyleyebilir, ama aynı zamanda başlangıç değer bir ürün.

Yukarıda belirtildiği gibi, uzun süre, tamamlayıcı gıdaların tanıtımı meyve suları ile başlayan. Ancak, çeşitli sebeplerle çok uygun değildir. Her şeyden önce, bir alerjik reaksiyon riski olduğu için. Şu anda, doğru iyi kabak, ya da bitkisel püresi ile katı gıdalar, başlangıç olduğuna inanılmaktadır süt içermeyen tahılların.

Nasıl tanıtmak tamamlayıcı beslenme bebeklerin? uyulması gereken birkaç kural vardır.

Her şeyden önce, biz tamamlayıcı besinler anne sütü ya da formül getirilmesi sırasında olduğunu unutmamalıdır ana güç bebek. yem önce emzirme verilir nedeni budur. çocuğun yemiş gibi görünse de laktasyon azalmış etmemek için Ve bu, göğüs eklenmelidir.

Birden fazla ürünü giremez, ilk bebek yemek şeyin bir oluşmalıdır. yeni ürün yarım çay kaşığı ile başlayarak kademeli tanıtıldı. Hafta sayıda uygun bir yaş artar sırasında Daha sonra, (ay olarak yaş 10 mL ile çarpılır). Çocuğun vücut buna alışır Teklifler'in Aşağıdaki ürünler sadece iki hafta içinde olabilir.

Tutmak için gerekli olan bir yiyecek günlüğü, yeni bir ürün tanıtmak için ne zaman ve nasıl kaydeder. Bu çocuğun durumundaki değişikliklerin izlemenize yardımcı olur. herhangi bir ürün halinde olumsuz bir tepki kökenli: kızarıklık, tahriş, şişkinlik, vs. Geçici olarak onu terk gerekir.

ilk yemek muntazam ve yeterli sıvı olması gerekmektedir. Ardından, yoğunluk giderek artar ve süreleri ve katı ürünlerle girdi. Yeni gıda oldukça sıvı olsa bile bir kaşıkla bebek verin.

Ve tabii ki, çocuk hasta veya bir hastalık nedeniyle zayıflamış olduğu zaman katı gıdaları mümkün değildir.

Böylece, tamamlayıcı gıdaların tanıtımı - değil böyle zor bir şey, başlangıçta görünse de, fakat çocuk beslenmesi uyumlu gelişmesi doğrudan bağlı olduğu gibi, çok, çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.