Ev ve AileÇocuklar

Çocuğun Kuru cilt. Çocuklarda Kuru cilt - neden olur. Neden bir çocukta kuru cilt mi?

İnsan derisinin devlet size çok şey söyleyebilir. Bilinen hastalıkların çoğunluğu belirtileri ciltte belli tezahürleri sıraladı. çocuğun, kızarıklık ya da dökülme kuru cilt olup olmadığını Ebeveynler, herhangi bir değişiklik dikkat edilmelidir. Herhangi bir sapma uzmana traversi neden olmalıdır. Tüm çocuk hastalıkları tıbbi gözetim altında tedavi edilmelidir, zamanında erişim hangi başarılı bir kurtarma anahtarı olacaktır. Hiçbir zaman aşırı sıkın ve kendini tedavi yapmıyoruz. önemli ölçüde zarar ve Bu şekilde bebeğin durumunu kötüleştirebilir.

Neden bebekten kuru cilt alırım

nedenleri oldukça basittir. Stratum korneum yeterli nem olmadığında bu tür bir durum oluşur. O gelebilir veya sıkıntısı iletişim yok. Ve her iki durumda da, bir gözlemleyebilirsiniz kuru cilt. Böyle dehidratasyon ilk bakışta zararsız görünüyor. Ancak, bu kadar değil. Cilt kaybetmek elastisite Kuru yamalar haline pullu, pürüzlü. Ama en kötü şey bu yerlerde küçük çatlaklar olmasıdır. Bu bakteriler sayesinde kolayca cildin daha derin katmanlarına nüfuz edebilir. Sonuç, kuru cilt gibi, bir çocuğun dermatolojik bozukluklara neden olabilir.

İlk ne yapmalı?

Çocuklar cilt yetişkinlerden farklıdır. Koruma fonksiyonu hala az gelişmiş bulunmaktadır. Bu nedenle, çocukların dış uyaranlara karşı özellikle duyarlıdır. Eğer çocuk kuru, pul pul derisi olduğunu fark ederseniz, o zaman temelde bakım sistemi değiştirmek zamanıdır. Bu reaksiyon, böylece kozmetik jeller, köpükler, şampuanlar, sabunlar gibi ürünler, ve neden olabilir. Kuru cilt ucuz para, aynı zamanda ünlü markaların yüksek kaliteli ürünler sadece neden olabilir. Kural olarak, bu tür alerji bir veya birden fazla bileşenleri ile ortaya konmaktadır. hijyen ürünleri ve çamaşır deterjanları seçimi çok dikkatli olmalıdır. Onlar her zaman "hipoalerjenik" işaretli olmalı. Kural olarak, üreticiler ürünün doğumdan itibaren kullanılabilir ambalaj üzerine yazmak. Yeni doğanlar belirgin renk veya koku yok gereçleri. Bebek için bir banyo hazırlamak, özel bir termometre damla unutmayın. Sıcak su da cilde zarar verirler unutmayın.

Ne aramaya?

Kuru, kırmızı deri, çocuk sıcaklık veya iklim değişikliği sonucu olabilir. Çoğu zaman, bu anormallikler kışın gözlenir. Düşük sıcaklıklar, rüzgar sebebi kızarıklık ve cilt tahrişi. merkezi ısıtma için çok az nem nedeniyle Sonbahar ve kış sigara içen. Ayrıca olumsuz cildin durumunu etkiler.

Ne yapılabilir?

Dışarı çıkmadan önce, özel bir krem ya da vazelin bebek ile cildi yağlamak. Bu kışın rüzgar ve soğuktan korumak ve yaz aylarında olacak - güneş ışığından. Yani çocuğunuzun hoş olmayan döküntüler ve kuru cildi önlemeye yardımcı olabilir. , Nemlendiriciler özel cihazlar kullanılarak apartmanda havayı yenileyin. hiçbiri varsa, sadece bazı yerlerde su tankını düzenler. Bu kendinizi bütün aile için büyük bir hizmet bulacaksınız. Sen nefes almak ne kadar kolay göreceksiniz.

sağlık

Çocuğunuz çok kuru cilde sahipse, doktora gitmek tembel olmayın. Sadece bir uzman nedeni kesin edebilirsiniz. Yani Tedaviye başlamak ve ciddi sonuçları önlemek için zamanında mümkün olacak. çocuğa cildin üst tabakası henüz istenilen miktarda su tutmaya mümkün olmamıştır. Bu durumda, farklı ilaçlar ve ilaçlar kullanılarak telafi etmek gereklidir.

müstahzarlar

Çocuğun Kuru cilt hızla üre etkisi altında sağlıklı olur, veya ürünlerin daha doğrusu bunu içeren. Bunlar iki yönde, özel bir şekilde hareket ederler. Her şeyden önce, üre, doğal bir nemlendiricidir. Bu stratum corneum içindeki nem olmaması için yapar ve cilt düzgün ve esnek hale getirir. Buna ek olarak, üre cilt derinlemesine nüfuz eder ve nem bağlama kabiliyetini artırır. örneğin maruz kalma sonucu nem dengesini hizalanmış ve mekanizmasını geliştirmek üzere o kendi kendine yeten. Üre ile ilaçların yararlı etkileri bitmez. Onlar sayesinde önemli ölçüde kaşıntı, kızarıklık ve tahriş azalır.

Nasıl bir ilaç seçilir?

Çocuğun neden kuru cildin soruya cevap vermek için, doktor sadece can. Ancak, tedavi için bir ilaç seçebilir ve sahibi olabilir. Bu bilginin en az set gerektirir. Üre ile bir krem satın almak için sadece yeterli değildir. Doğru konsantrasyon ve vakıf türünü seçmek için çok önemlidir. Hazırlık% 5 üre içeriyorsa, gelecek için ertelemek daha iyi olur. Bu krem bir çocuğun rahatsız edici ve hatta ağrılı neden olabilir. En iyi seçenek% 4'lük bir ilaç olacaktır. Bunu kullanırken, negatif tepki hariç, ve tedavi edici etkisi yeterince hızlı elde edilir. vakıfların tip ilacın belirli etkilere neden olduğu ilacın temellerini seçimi, yılın ve kuru cildin nedenleri üzerinde zamanında bağlıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bir bebeğin cildi dış uyaranlara karşı hassastır, çok hassas bir durumda kusurlu olduğunu. Bu nedenle, bunu tedavi etmek için bir araç çok dikkatli seçilmelidir. O, "Excipial M" kendini ilacı kanıtlamıştır. Bu iki şekilde üretilmektedir: ve Hydrolotion (yağ,% 4 ürenin su) Lipolotion (yağ, su ve% 2 üre içinde). Bu doktor da, hızlı iyileşmeyi hızlandırır ve çeşitli yan etkileri bebeği korur, maddelerin doğru kombinasyonu seçmenize olanak sağlar. Hazırlama "Excipial M" Birincil ve destek aracı dermatolojide kullanılır.

halk ilaçları

Çocuğun Kuru cilt geleneksel tıp tarafından tedavi edilebilir. Onlar sadece akciğer lezyonları durumunda ve sadece doktora danıştıktan sonra kullanılabilir. Bu durumda Çok yararlı, papatya ile banyo ve gül yaprakları. çiçekler eşit oranlarda karıştırıldı ve kaynayan su dökün. Onlar yaklaşık 20 dakika olmalıdır ısrar edin. Bundan sonra, infüzyon süzülür ve eklenen bir bebek banyosu. En az on dakika süreyle suda bebeği tutun. Bu prosedür bir günde yapılabilir. Bu hamam ciltte değil, aynı zamanda bebeğin sinir sistemi üzerinde sadece olumlu bir etkiye sahiptir. Çok etkili keten tohumu yağıdır. Bunun bir çorba kaşığı küvet içine döküldü ve bebek banyo edilir. Bundan sonra, iyi yağ, buğday tohumu ile bir masaj yapmak. Kuru cilt şeftali veya badem yağı ile bulaşmış. Bütün bu fonlar hipoalerjenik bulunmaktadır. Bunlar açık bırakın, kaşıntı ve soyulma ortadan cilt ince bir koruyucu film. Bu arka arkaya bir mükemmel bir araçtır. Onun bir papatya gibi ısrar ve banyoya ekledi. kullanarak halk ilaçları aşırıya kaçmayın zaman çok önemlidir. hepsini tek seferde kullanmayın. Her şey aşırıya kaçmadan iyi olduğunu unutmayın. Çoğu ebeveyn kuru deri gibi bir sorunla karşı karşıyayız, iyi ilaçlardan biridir denize bir gezi olduğu konusunda hemfikirdir. Sıcak iklimi, tuzlu su, yararlı meyve büyük miktarda - deri dahil olmak üzere birçok hastalık için tüm mükemmel tedavi. zaman ve çabadan ve sizin çocuklar bakımlı ve mutlu yüzler lütfen emin vermeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.