SeyahatSeyahat İpuçları

Hay River - "Moonlit Güzellik" Güney Urallar

Yuzhnyy Ural pitoresk doğası ile ünlü olan kayalık kayalıklarla çevrili muhteşem nehir, özel dikkate değerdir. Bizim bugünkü hikaye - (isim Başkurt dilden çevirir nasıl) güzel bir nehir Ai, "Ayışığı Güzellik".

özet

Şimdi, Ai Nehri Güney Urallar çıkıntıları arasında kaynaklanır - kızılcık bataklığa Elaudy yamaçta uzak olmayan Zlatoust'tan deniz seviyesinden 700 metre, rakımda.

Bu iki bölüme ayrılabilir: dağ - kaynağından Laclos köyü ve ovasına - Laclos ağıza. Hay River Ufa akar.

Başkurdistan Cumhuriyeti için - Hay River Çelyabinsk bölgesinde akar yarısı yaklaşık 540 kilometrelik ve diğer yarısı - toplam uzunluğu. Ortalama derinliği - sadece 1 metre.

Başlıca kolları - nehirleri Ik, Kiğı, Melekes, Kusa, Lemaz, Arsha ve Big Big Satka. Oysa onların temel gıda o kar erimesinden kaynaklanan alır.

Her zaman çamurlu bazı garip sebeplerden dolayı, Hay Nehri. Belki çözüm onun bataklık kökenli veya kıyı toprağın özel cins yatıyor.

Bir başka ilginç özelliği - su seviyesindeki sık değişiklik. Böylece, aşırı sıcak çok sığ nehir ve hızla seviyesini yağmurlar yükselir ve su suretle daha bulutlu hale geldiğinde.

Ai nehir rafting

ekstrem sporlar hayranları kesinlikle bu unutulmaz maceraya takdir edecek - yolda buluşacak tehlikeli dağ çarpıcı kıyı görünümleri, uçurumlar ve mağaralar aktığı, rafting. Bu arada, Ai süresince Laklinskaya ve Kurgazanskaya kabul edilir en ünlü olan 38 benzersiz mağaralar vardır.

Başka bir cazibe - Karst Triomphe - Yeni Quay köyü yakınlarında nehrin sağ kıyısında 15 metrelik kaya çıkıntı. Bilim adamları bu su ve zamanla tahrip edildi çok eski bir mağara, geri kalanı olduğuna inanıyoruz.

Hay River - o burada şaşılacak dünya çapında arkeologlar eğilimindedir olduğunu da geçmişle bir toplantı. Sağ banka anlamıyla çeşitli tarihi eserlerin doludur. İnsanları ve hayvanları kaçan, güneşin bir görüntü - Örneğin, köyden birkaç kilometre antik hiyeroglif görülebilir ünlü Vanyashkino "Korotaevsky Taş" dir.

Dağcılık hayranları da yapacak bir şey bulacaksınız. Bunların arasında en popüler yeri - 80 metre yüksekliğindeki uçurum "Şeytan parmağı", dik ve çok tehlikeli. Bu Petropavlovsk köyünden bir kilometre uzaklıktadır.

Ai Nehri üzerinde balık tutma

Nehri üzerinde Rafting, iyi balıkçılık ile kendinizi eğlendirmek olabilir. Zherikhov - O pike ev, kefal, kasvetli, küçük balıklardır, levrek, az yer almaktadır.

Grayling, başka bir yerde Urallarda yakalamak olmaz - Ve Saman Nehri eşsiz balık ünlüdür. Bu tür çünkü olumsuz çevre ve kuru yılların nadirdir.

balıkçılar ana üretim - küçük chubs bir kilogram kadar olan. Ve Daha büyük bir şey yakalamak, ancak yem ve balıkçılık yol denemeye gerek.

Ae Balık sürekli başarılı bir lokma için kalıcı bir yer seçmek zordur, geçirir. O kadar bir gün iyi bir catch getiriyor olur ve aynı yerde diğer taraftan ise boş ellerle kalabilirler.

İplik levrek, kefal, kefal yakaladı ve iyi Peck levrek ve Grayling yüzer edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.