Uzmana sorun

Ciro oranı ve yük dönen varlıklar

Tabii ekonomik fakültenin her mezun "İşletme Ekonomisi" sermayesi farklı üretim tesisleri ve fonlarının idaresindeki kombinasyonu bir tür tür ama nakit olarak değil olduğunu biliyoruz. ciro oranı - herhangi bir şirket faaliyetleri genellikle daha özellikle bu istatistiksel bilgiler ve analiz etmek, düzgün değerlendirilmelidir. İşletmede üretimin bu hizmet küre ve - üretim varlıklarının temel amacı tedavi fonları , ilgili alanda faaliyet. Biz de verimli üretim ve pazarlama için en temel koşullar endüstriyel depolarda malzeme varlıkların stoklarının sürekli kullanılabilirliğini gerektirdiğini biliyoruz. Bu değerler temel olarak üretim sürecinde hem de depolama ve bitmiş ürün bakım sırasında doğrudan tüketilmektedir. işletmedeki istatistiksel verilerin özelliklerine için sürekli ciro rakamlarını kullanılır.

Bu nedenle, işletme sermayesi üretim sürecinde yeni oluşturulan ürüne kendi değerini taşımak için tamamen yeteneğine sahiptir şirketin bu varlıkları çağrılabilir, ancak sadece bir kez böyle bir sürece katılmaya ve sonra orijinal şeklini kaybeder veya değiştirebilirsiniz.

Bu göstergeler mümkün kurumsal faaliyetin dinamiklerini analiz etmek ve politika daha da gelişmesini oluşturmak üzere olun. Bu tür bir gösterge uzmanları sermayesi yük faktörü olarak adlandırılan. Çok daha çalışma sermayesi ünitesinde düşer nasıl öğrenmenize yardımcı olabilir emtia ürünlerinin. Sadece işletme tarafından satılan toplam hacme sermayesi ortalama dengesinin oranını hesaplamak gerekir, bu oran yeterli kolaydır belirleyin.

Buna dayanarak biz süreyle şirketin varlıklarının devir sayısını açıklar ters ölçü varlığı hakkında sonuca varabiliriz. Bu gösterge, devir hızı firması tabaka için sirkülasyon araçları ortalama dengesine satılan ürün hacmi oranı olarak hesaplanır olmasıdır.

Bu oran, işletme veya varlıklarının finansal yükümlülüklerin kullanım yoğunluğuna bir göstergesidir hızını veya seçilen kez cirolarının miktarını yani.

bunları takip ediyor arasında devir hızları, çeşitli varyasyonlar olabilir:

1. Dönen varlıkların ortalama değerine yıl için gelir oranı - bu turnover cari varlıklar.

2. envanterin yıllık satışlardan elde edilen gelirden ve maliyet oranı - stok devir.

Ve bu çok yönlü gösterge şirketin tüm varlıklarının akışını analiz etmek ve tersine, gereksiz kaynaklara, en uygun belirlemek veya bir fırsat sağladığı için birçok faktör, yeterli vardır.

Hesaplama herhangi varlığın yıllık cirosu oranının üç eşit olduğunu ortaya koydu Yani, eğer, bu on iki ay için bu kaynakların devrimlerin sayısından daha fazla şey ifade etmiyor.

Aynı zamanda göstergeleri dikkat etmelidir cari varlıklar, değerleme şirketi asgari rezervlerinin sürekli mevcudiyeti için gerekli olan geliştirme ve standart ve varlıkların harcamalarının normlarının oluşumu olarak kullanılır. Şirketin tüm fonlar normalize ve nonnormable ayrılabilir. Bu durumda, ilk atıfta envanter, ve ikinciye - parasal varlıklar, bitmiş ürünler hem de alacaklar.

Dönen varlıklar analizleri üretimi için plan ve tahminleri oluşumu, hem de bunun uygulanması ayrılmaz bir parçasıdır, bu yüzden diğer varlıklar arasında şirketin önemli bir bölümünü işgal eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.