Yiyecek ve içecekRestoranlar hakkında yorumlar

"CFS" nin kalorili içeriği ve markanın geçmişi

Garland David Sanders (09.09.1890 - 16.12.1980) - dünyaca ünlü fast food zinciri KFC'nin kurucusu. Markanın adı "Kentucky'den Kızarmış Tavuk" (orijinalinde - Kentucky Fried Chicken, kısaltılmış KFC) var.

Bay Sanders, benzersiz tarifine göre baharat ve otlar içeren meyilli bir tavada kızarmış tavuğun pişirilmesinde en iyiydi ve 1952'de bir iş haline döndü. Sanders restoranlarının diğer fast food kuruluşlarından ayırdedici bir özelliği, çeşitli yemekleridir. Ve kalori içeriği "CFS" de, makalemizde de düşünüyoruz.

Milyoner Garland Sanders'ın biyografisi

Gelecekteki milyoner zavallı bir çiftçinin ailesinde, Indiana'da doğdu . Babam biraz kazandı, ancak 5 kişilik ailesi yaşıyordu.

Çocuk altı yaşında döndüğünde babası öldürüldü ve annesi Garland'tan ayrılıp küçük kardeşine bakmak üzere işe gitmek zorunda kaldı. Ve okula gitmek yerine, gençleri önemsiyordu ve yemek pişirmiştir. Sanders mutfak yeteneğinin gelişimini tetikleyen şey budur. Aile yemekleri için tüm tarifleri ustalıkla kullanması birkaç ay sürdü.

Marka KFC

Oğlan 10 yaşında kendi kazanmaya başladı. Komşu çiftlikte aldığı ilk iş yeri - bir asistanı. Ve ergenlik döneminde bağımsız bir hayat sürdürerek kendini sağladı ve akrabalarından uzak durdu. Her yerde uğramaksızın işleri yıllarca değiştirdi ve bu 40 yaşına kadar devam etti.

Fakat 1930'da her şey değişti - Sanders, Corbin şehrinde (Kentucky) araç dükkanını açtı ve orada faal olarak başka bir iş geliştirmeye başladı - genel fast food servisi için. Gelecekteki milyonerler tarafından birçok zorluk aşılmak zorunda kaldıysa da, ortaklarının yüzlerce Amerikan lokantası olan benzersiz bir tarife göre 70 yaşında başarı kazanmıştı.

Fast food restoranlarındaki gıdaların enerji değeri

Gıda ürünlerinin kalorik içeriği (veya enerji değeri), hayatı sürdürmek ve gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmek için vücut tarafından alınan enerji miktarıdır. Sadece sindirim sırasında yiyeceklerden alabilirsiniz.

Enerji değeri kilokalorilerde ölçülür. Her yaş için günlük ortalama enerji ve besin değerlerine ihtiyacınız var. KFC markası sadece bulaşıklar için kullanılan ürün kalitesini değil aynı zamanda tüketicilerin sağlığı hakkında da önem verdiği için "CFS" de kalori hakkında genel bilgi erişimini sağlar.

Fast food restoranlarının avantajları

Her lokanta restoranında farklı enerji değerlerine sahip burgerler var. "KFS" de "Fresher" in kalorili içeriği 331,00 kcal (100 g için) olduğundan bugüne kadar Sanders ağındaki favori burgerlerden biri "Fresher". Fakat neden fast food ile beslenirken bugün kalori içeriği o kadar güncel ki?

Günümüzde "fast food" terimiyle hiç kimse şaşırmamaktadır. Ve belki de herkes fast food restoranının özelliklerini bilir. Hangi sebeplerden dolayı bu alan talep görüyor ve popülaritesini arttırmaya devam ediyor? Bazı temel anları düşünelim:

  1. Ekonomik. Herhangi bir kişi bir yemek yiyebilir. Ve düzenli olarak gerçekleştirilen eylemler tüketicilerin akmasına izin vermiyor.
  2. Farklı bir menü. Yemeklerin seçimi her müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak.
  3. Tat gıdası. Soslar ve baharatlar yiyeceklere ilham katar.
  4. Beklemeden yemekler. Bir çanağı beklemek 30-40 dakika gerekmiyor. Menü, pişirmenin 15 dakikadan fazla sürmeyecek şekilde planlanmıştır.
  5. Kullanılabilirlik. Herhangi bir şehirde birçok fast food restoran var.

Ve fast food için endişelenmeniz gereken tek şey, sunulan kapların yüksek kalorili içeriğidir. Örneğin, büyük sandviç zımparalar "Sanders", 276.00 kcal olan "KFS" kalori içeriğine sahiptir.

Fast food yemek dezavantajları

Fast food lokantalarının olumsuz nitelikleri konusunda tüm beslenme uzmanları aynı görüştedir:

  1. Yüksek kalorili yiyecekler. Burada hazırlanan hemen hemen her şey aşırı miktarda kalori içeriyor.
  2. Pişirme için kullanılan yağın kızartılması sonucunda oluşan transgenik yağların varlığı.
  3. Gıda katkı maddelerinin tadını arttırmak ve koruyucular tanıtılır.

Elbette kimse bu zararlı gıda maddesinin sindirim sistemini ve metabolik süreçlerini yok ettiğini iddia etmeyecektir. Fakat her şeyi ölçüyorsanız, korkunç bir şey olmayacaktır. Böylece, büyük bir yerine küçük bir porsiyon alırsanız, örneğin "KFS" de 70 g - 193.22 kcal'da ve 120 g - 331.20 kcal'da, aynı kaset (240 g) içinde kızartılmış patateslerin kalorifik değeri elde edilebilir. Zaten 662.40 kcal'dır.

Buna ek olarak, fast food restoranında fazla aç kalmamalı ve yemeklerin kalorili içeriğini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Artık satılan "CFS" tablolarında proteinler, yağlar, karbonhidratlar ve kalorilerin bileşimi için önerilen tablolar bulunmaktadır.

KFC'de popüler yemeklerin kalorik içeriği

KFC menüsünde yalnızca yüksek kalorili gıdalar değil, aynı zamanda düşük kalorili gıdalar da bulunduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, yulaf ezmesi, peynirli kek, bayt ile pişmiş yumurta, seçim için reçel krep, salatalar ve çok daha fazlası. Örneğin, "KFS" de İtalyan salatası rulosunun kalorifik değeri - 431.00 kcal. CFS şebekesinde ve markanın tavuklarında talep yüksektir ve bu markanın gelişimine neden olmuştur. Deri olmayan göğüs yalnızca 110 kcal, bacak 120 kcal içerir.

Böylece, "CFS" de yüksek kalorili içerik probleminin uygun ürünleri toplatarak çözülebileceğini görebilirsiniz.

Ana markanın yanı sıra, az popüler olan yemekler de var: Fransız kızartması, burger, salata, rulo. Her birine, "CFS" de yemeklerin kalorili bir masası eşlik ediyor; bu da, ziyaretçinin menüsünü düşünmesine ve rakamdan endişe etmesine izin vermiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.