Spor ve SağlıkEkipman

Cehennem Silahı - bu nedir? silahların öldürücü olmayan türleri

Cehennem Silahı - bu nedir? söz konusu varlıklar bastırmak ve düşman kuvvetlerini yok etmek üzere tasarlanmış askeri birimler bulunmaktadır. en öldürücü silahların hangi türde bkz öldürücü olmayan örneklerini ele alalım.

öldürücü silahların türleri

öldürücü silahlar düşünüldüğünde - it ne - silahların çeşitli kategoriler sağlamaktır. Her şeyden önce, o kenarlı silahlar unutulmamalıdır. Bu yakın bir temas yönteminin amacım etkileyen imha vasıtasını da içerir. Uzaktan öldürücü silahlar gelince, ateşli silah birimlerinin yanı sıra kitle imha silahları unutulmamalıdır.

Bu kütlenin silahların etkilerine işaret eder

Bu kategori içerir:

 1. Ölümcül nükleer silahlar. Bu nedir? olan eylemi zincir reaksiyonunda yayar nükleer enerji empoze şarj salınması dayanan ilk araçlar. Tüm bu radyasyon kirlenmesi alanlarına ciddi zarar ve kurşun neden olur.
 2. Kimyasal silahlar öldürücü etkileri - toksik maddelerin etkisiyle düşmanın yaşam güçlerinin imha dayalı.
 3. Pyrogel, napalm, beyaz fosfor: - Incendiary silah yanıcı üslerinin kullanımını içerir.
 4. Bakteriyolojik ölümcül silahlar - bu nedir? patojen sporlar ve virüs her türlü organizmalar, toksik maddelerin yayılması ile bitkileri, hayvan ve insan kütle yoketmeye amaçlanmıştır.

cephane

ilerleyen düşman kuvvetleri öncelikle kullanılan bombaları vardır bastırmak için. Amaca göre, bu tür mühimmat tanksavar ve anti-personel bulunmaktadır. İkincisi, sırayla, yüksek patlayıcı ve yangın çıkarıcı ayrılır.

mühimmat öldürücü etkilerinin diğer yaygın türü - mayınlar. Bir dizi kategoriyi Orada belirledik:

 • Zemin - düşmanın insan gücü ile temasla aktive edilir;
 • Anti - öldürmek veya zırhlı araçlar devre dışı bırakılması için kullanılan;
 • deniz - sualtı ve su üstü yüzme tesisleri zarar vermek için tasarlanmış.

biz roket konuşursak, ikincisi kara, hava ve su hedefleri yok edilmesi için kullandı. Özellikle, liman tesislerinin yok edilmesi için, hidrolik sistemler ve damarlar torpidolarý.

Öldürücü ve öldürücü olmayan silahlar

Öldürücü olmayan etkilerin araçları da "insani" bir silah olarak bilinir. Sağlığa ciddi zarar vermeden, kitle gösterileri hızlandırılması geçici zarar piyade uygulamasını düşman kuvvetlerini bastırmak için kullanılır.

özel hizmetler, kolluk kuvvetleri kollarında oluşan elektrik, kimya, hafif ve mekanik yollarla, geniş bir liste var izole edilmiştir. bir caydırıcı sağlamak için kullanılır, psikolojik ve sadece hedef üzerinde travmatik bir darbeden sonra.

Öldürücü olmayan silahlar türleri

Şu anda, öldürücü olmayan silahların aşağıdaki türü vardır:

 1. Travmatik - travmatik eylem mekanik yollarla hedefleri meşgul özel olarak tasarlanmış. Burada plastik, kauçuk veya metal kartuşları ateş edebilen ilk sivil ve polis silahlar vardır.
 2. Gaz - mukoz membranlar kimyasallara dayalı düşmanı yenmek. Ana bu tip silahların kullanımının etkileri: gözünde ağrı, salya akması, yırtılma, cildin yakıcı, boğucu.
 3. Ses - etki prensibi, belli bir frekansın ses dalgalarının yayılma göre hedef. polis Tanınmış temsilcisi kalabalığın davranışını etkileyen, yüzlerce metre uyarı mesajları göndermesine izin verir ses tabancası gibi davranan. alan oryantasyon kaybı yansıtılır işitme zarar üretebilen yakın mesafeli ayrı ses örnekleri silah kullanıldığında.
 4. Su - nedeniyle baskı yapılması ile sıvı akışının serbest bırakmak için hedef üzerinde önemli bir etkisi. Genellikle yaralanmaya neden ama hipotermi şeklinde rakibin rahatsızlık olabilmesinin önünü etmez.
 5. Işık - floresan elemanları veya piroteknik aracının yanma temelinde gerçekleştirilir. Çoğu durumda, bu düşman üzerinde psikolojik bir etkisi vardır.
 6. Lazer - yanıltıcı veya geçici düşmanı kör atmlar yayılmasına göre.
 7. Mikrodalga silahlar - güçlü ısı yayıcı şeklindeki sunulmuştur. Uzun mesafelerde dağıtım enerjiyi direkt verir. Düşman güçleri bir şok etkisi vardır.

öldürücü sonuçla Ölümcül olmayan silahlar

Öldürücü olmayan silahlar kullanılması düşman saflarında kayıplar minimize amaçlanıyor. Ancak, tamamen bu tür vakaları ortadan kaldırmak için son derece zordur. En yaygın sağlık veya yaşam kaybı onarılmaz hasara yol nedenler: çapak, muharebe birimlerinin beceriksiz taşıma, vücudun savunmasız yerlerinde travmatik mühimmat çarptı.

kauçuk, plastik, özellikle de metalik bir mühimmat kullanımı, kırılma, kontüzyon, beyin sarsıntısı, tek tek organların kaybına yol yüzeysel ve derin doku hasarına yol açabilir. Bu nedenle, öldürücü olmayan silahlar maruz kalmış kişiler, derhal görünür hasar olsa bile, tıbbi yardım almaları gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.