ÇirkinlikBahçıvanlık

Üzüm çeşidi Moldova. Üzüm Moldova: bakım kuralları, sınıf hakkında yorumlar

Üzüm Moldova - Popüler tablo dereceli Moldova'da yetiştiriciler grubunu outputted ve geç olgunlaşma ile karakterize.

Üzüm Moldova: çeşitli açıklaması

Koyu mor üzüm, oval, geniş bir yükseklikte daha büyük 2 cm meyve yaklaşık 6-7 gram ağırlığındaki her bir., Kümelerin küçük boyutu (300 gr ile 1 kg kadar) ve taze çilek tamamen telafi tatlı tadı ortalama yoğunluğu, 10 noktasında değerlendirilir 8 puan sistemi. çilek vade nedeniyle onlara şeker kademeli birikimi yavaş olmuştur. bir kıkırdak ile Selüloz etli meyveler. 2'den 4'e kadar çilek tohumları Yoğun yüzey biraz daha kalın olan ve orada sadece Moldova lezzet sınıf iyileştirilmesi, uzun süreli depolama sırasında mükemmel taşınabilirlik sınıf ve yüksek performans sağlar balmumu bir kaplama ile kaplıdır.

Uzun süre olgunlaşan sonra üzüm çalı doğrudan saklanabilir; Ancak geç kesme üzüm durumunda önemli ölçüde raf ömrü ve taşıma yetenekleri azaltır. Komposto ve reçeller: taze meyveler, iştah açıcı dönüşler ve koruma Mükemmel tat.

Dış Moldova çeşit bulunuyor

Üzüm Moldova sil'noroslye, özelliği; kahverengi asma iyi zamanlama yaşlanmayı vardır. üzüm biseksüel çiçekleri. Bu çalı ek açılış pollinating çeşitleri gerektirmez demektir üzüm. yapraklarıdır yükseltilmiş kenarları yukarı büyük, yuvarlak slaborassechennye. Alt plaka tarafı daha tüylü.

Üzüm Moldova (aşağıdaki fotoğraf) Kırım, Odessa ve Kherson bölgelerinde, Krasnodar bölgesinin ve Rostov Bölgesinde en yaygın olanıdır.

Bu üzüm olgunlaşma büyüme döneminin yere kadar olan bağlıdır, ortalama 155-165 gündür. mahsulünün daha kuzey bölgelerde çilek ekşi tat sonuçlanan olgun mümkün olmayabilir. Üzüm Moldova, sadece pozitif, çok yakında semere girer tüketici yorumları, birinci mahsul 2-3 yıl ömrü hasat edilebilir. En aktif meyve üzüm asmaları 5-6 knot tabanı üzerinde konsantre edilmiştir. dikim mükemmel kalitede meyve 150 kg verme kapasitesine sahip sonra düzgün Makine çalı Tabi Romanya Moldova'ya 8-10 yıl üzüm.

Avantajları ve çeşitleri dezavantajları

Moldova - örneğin gri küf gibi hastalıklara karşı yüksek direnç seviyeleri ile karakterize değildir üzüm phylloxera istilası. Moldova ilerleyen olgunlaşma çeşitli başka bir avantajdır eşekarısı çalılar, çekmez. dezavantajları çeşitli Moldova böylece burç iki kez sezon işlem koruyucu maddeler gerektirir küllenme (külleme) veya zayıf bir direnç ile ilgilidir.

Moldova yataklık kış hala tavsiye çeşitleri çalı korumak için 26 ° C - Üzüm don bazı iddialara göre, aşağı için sıcaklıklara dayanabilir. Bunun için üzüm Yere kadar tam koymak ve saman veya konvansiyonel film ile kaplı gerekir. Yalnızca shtamb sarmaşığı gizleyebilirsiniz; Sadece ekili fidan, zorunlu barınak gerektirir. Genellikle tamamen toprakla kaplı ve Mart sonunda açılır. Film tünel açma barınak çalılar Nisan ortasında tarafından yapılmalıdır zaman.

üzüm Moldova ekimi Özellikleri

Günün (gündüz ve gece) sırasında sıcaklık farkı gibi bir özellik dikkate üzüm büyüyen zaman.

ısı rezerv günü kurtarmak ve mesajların altında bir taş ya da tuğla slaytlar oluşturmak ve bağ su kapları düzenlemek için çalılar bitkiler altında malç (siyah film ya hasat artıkları) üretmelidir gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki farkı yumuşatma belirleyin.

Dikim Moldova üzüm

Üzüm büyümek - iş kolay değil! Bu çok karmaşık bir süreç kara ve aşılama kesimler, aynı zamanda iniş alanında doğru seçimi ve iniş çukurun hazırlanmasını da içerir. bush için uygun, kolay iyi döllenmiş toprak, yer altı su yüzeyinden 1.5 metre daha yüksek bulunması gerekir olacaktır. Moldova için Kara güneşli ve iyi rüzgardan korunaklı olmalıdır. Üzüm çeşidi Moldova güney tarafında, hem de çardaklarla ve kanopiler yakınında yatay karaya önerilir. Bu durumda, çalı ölçüde kalınlaşır edilmeyecek ve çilek mümkün olan en yüksek boyutsal ve lezzet göstergelerini edinirler.

Moldova ilkbaharda yapılmalıdır Dikim üzüm, o çalı yerleşmek ve gelecek don önce maksimum direnç elde etmek mümkün olacak bu zamanda. Mükemmel kültür sonbaharda aşılı çeliklerden gelişen edilebilir.

asma dikimi Özellikleri

Normalde ilkbaharda ve sonbaharda ana iniş - olumsuz çilek kalite ve boyutunu etkileyen böyle güçlü artış eğilimine ve jelleşme olarak üzüm kalitesini göz önünde ekim zaman sabit sıcaklık, 15 ° C 'de tutulur. Bush büyüme için yer sağlayan uzun kollu oluşturulmalıdır. Bu tür kabul edilebilir devre 5 x 4 metre iniş.

Yanı sıra kendi kökleri üzerinde Moldova eski stoklar üzerinde hem yapılabilir üzüm Dikim. Çelikler önce bir beyaz kökleri kadar suda biraz zaman tutmak için önerilir.

iniş çukurun dip, niteliksel gübreler Organik gübreler olmak toprak ile karıştırın olacaktır. dikim yüzey üzerine bırakarak, toprak fide kök boyun kaplı değilken önemlidir.

Greft alt deliği birkaç milimetre uzaklaşmadan, sap kama kesilmiş ve su (her bir litresi için, preparat 10 damla) "humatlara" çözelti içinde gece su ve aynı zamanda bir kaç saniye daldırma konulmalıdır. Sap, bölünmüş anaç gerekli kir ve pürüzlü saflaştırılmıştır aşılanmalıdır. çalı shtamb sıkıca bu anaçlar üzerinde daha hızlı köklendiricilerle katkı sağlayacak dayanıklı kumaş kullanılarak birlikte hareket etmemiz gerekmektedir.

kesimler dikim bol suyun en azından üç bölüm arasında bir birim kullanılarak sulanan gerektirir sonra. Yaklaşık ekilen bitkiler üzüm üzüm büyümesini yol gösterecek, destek kazmak olmalıdır.

Üzüm Moldova özellikle bakım

Moldova Üzüm, hem de herhangi bir bitki düzenli sulama ve gübreleme gerektirir. çiçeklenme öncesi ve kapatma sonrası gerekli çalı, hem de nem eksikliği sulama. sulama sıklığı genişletilmiş kuraklık dönemlerinde ayda bir veya daha sık olabilir. Fazla su, özel olarak kazılan hendek almak için gereklidir.

o 1-1,5 metre asma gövde çapı etrafında 3-3,5 cm tabakasının yayılması, uprevshy humus kullanılması önerilir kendisi için büyüme ve meyve üzüm kalitesi malçlama etkisi üzerinde. Davranış malç yay veya sonbaharda arzu edilir.

budama

Budama üzüm asma uykuda olduğu zaman Moldova, erken ilkbahar veya geç sonbaharda her yıl düzenlenmektedir. En aktif olacak meyve burç 3-4 kol düzleştirilmiş ve dikey olarak destek olan. Mahsul asma burcun 70 deliklerin toplam bırakarak, tercihen 7-9 tomurcukları. kesme, yüksek Boles ile çalı oluştururken sadece 4-6 tomurcukları gerektirir. Aksi takdirde gayet dut olacak, çalı aşırı yüklenmeyi önlemek için önemlidir. sürgün miktarında kontrolü ile birlikte ilkbaharda Bunu yapmak için üzerlerinde çıkan kümelerin sayısını izlemelidir. Üzüm çeşidi Moldova budama ve hasar sonrası iyice kurtarır.

Pinching ve kırma

budama ek olarak mutlaka tabanında ağaçlık kaçmadan önce, inflorescences ve dalları görünümünü sonra üretilen bunların Buzağılama yoluyla zayıf ve çalılık sürgünler çıkarılmalıdır. Bir kovanları için kademeli bir geçiş, ardından alt başlayarak kırılma. Bitkinin müteakip güncellenmesi için güçlü sürgünlerin bırakmak önerilir.

çiçeklenme birkaç gün için değil uzunluğunda dışarı germek için üzüm veren (yeşil sürgünler üstleri kaldırılmasını) tepesi için önerilir. Bu işlem inflorescences için besin akışını yönlendirme amaçlanıyor.

sarmaşığı Besleme mineral ve potas ve onun kazma de toprağa sokulur fosfatlı gübreleri, üretebilir.

kokulu demet olgunlaşma yaprakları 2-3 hafta önce onları kesmek gerekir kapsamaktadır. Bu da daha hızlı meyveler ve bunların şeker içeriği bir artışın dökme sağlayacaktır. Her küme besin sürecinin ihlalini önlemek için en fazla 5 sayfaları kaldırmak için tavsiye edilir.

teknik önlemlerin doğru kullanımı ile itinalı bakım ve zahmetli, ardından üzüm Moldova, tamamen tüketiciyi kaliteli ve lezzetli hasat için teşekkür ederiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.