ÇirkinlikBahçıvanlık

Castor: yararları ve zararları (yorum). Büyüyen hintyağı bitkisi

Castor fasulye ailesine Euphorbiacae aittir. Çoğu durumda, bu 10 m'ye kadar bir çalı oluşturan tropik, yetişir. Rusya ve ılıman iklime sahip diğer ülkelerde de bulunabilir, ancak bir yıllık bitkidir ve en fazla 3 m yüksekliğe ulaşır.

özellikle bitkiler

Bu bitki zaten eski çağlarda biliniyordu. Bu gerçek kazılan mezarlar tohumlarını kanıtlıyor.

hint (kendi yararları ve zararları makalesinde ele alınacaktır) İsim mite karşılaştırdık Romalılar aracılığıyla aldı. Diğer hala orada daha az popüler, ancak adları - palmiye İsa ve hint fasulye (herkes hint yağı şifa özellikleri hakkında bilir).

Castor güzel ve yayılan çalılar ünlüdür. Yükseklik bazı 3 metreye ulaşıyor. Renk, genellikle kahverengi, yeşil veya kırmızı kaynaklanıyor. oldukça büyük bir boyuta bırakır, uzun sapları üzerinde yer almaktadır. Bir koyu kırmızı - Renkleri de bitkiler için atipik olan yeşil renklendirmek. Daha çekici görünümü hint tek iniş yer almaktadır.

hint yaz çiçeklenmeye başlar ve sonra bir kirpi andıran şekli olan meyveler, görebilirsiniz.

Nerede hint yağı kullanılır?

Yararları ve hint fasulye zararları yetersizdir. Bu bir laksatif olarak kullanılır ve yanık, ülser ve diğer yaraların tedavisi için, (mükemmel böylece kasılmaları neden rahim kasları uyarır) doğum hafifletmek için. Bununla beraber, sadece bitki hint yağı toksiktir.

Hintyağı, bu bitkinin meyveleri işleyerek elde edilir, gerçekten eşsiz bir özelliğe sahiptir - bu düşük sıcaklıklarda donma ve ayrıca kurur etmez. Yani, cilt hasarının tedavisinde de çok etkilidir ve bir yağlayıcı ve üretiminde bir emprenye maddesi olarak nedeni budur.

hint yağı üretimi genellikle eski tohumlar kullanılır için çok yakın zamanda toplanmıştır bitkilerin tohumları, hala zehir belirli bir miktar korur.

hint hala yararlıdır? Ne genellikle hint yağı kullanılır? Özellikle, yardımcı olabilir hint fasulye ürünüdür:

 • revmatite ve artrit (kompres olarak kullanılır);
 • (Hızlı büyüme ve saç kaybını azaltmak yakıt) saç kirpiklerin ve kaşların bir bozulmuş durumu;
 • obsesif bronşit ve öksürük (2 oranında bir terebentin ile kombinasyon halinde 1: öğütme için kullanılan);
 • dişi organları (mideye sıkıştırır) iltihabı;
 • nasır, corns ve siğiller (yağ sorunlu alanları ovmak).

Hintyağı ve iyi bir rakam

kilo kaybı için tekeri (yorumları onaylamak) kullanın. Ancak bu durumda, hint yağı kullanımı çok dikkatli olmak ve kilo yardımcı olacaktır ana aracı yapmazlar. Özellikle, artık sık haftada bir kez daha sözde temizlik vücudun kullanımı.

bu tür bir prosedürün temel ilkesi - hintyağı laksatif etkisi. Tipik haliyle, bu etki 1-6 saat sonra ortaya çıkar. zaman aldı yağın miktarına bağlıdır. Eğer olmayacak evi terk eminiz zaman günlerde böyle işlemleri yürüten nedeni budur. yaklaşık 1 saat oruç akşam veya sabah içmeye vücut ihtiyacını temizlemek için. L. anlamına gelir. Bu kesinlikle yasaktır sonra orada unutmayınız. İçki, ama bir saatten daha erken olmamak yapabilirsiniz. Özellikle vücudunuzda hint yağının olası etkisini Öğrenme, biraz daha sık kullanılması mümkündür.

hint narenciye emülsiyonu - hint yağı, zayıflama gibi bitkiler, özelliklerini kullanan başka araçlar. Castor bir narenciye suyu ile karıştırılmış bir yağ (1 kg vücut ağırlığı başına 1 mi) (bu, 1 kg vücut ağırlığı başına 2 ml, ve tercihlerine bağlı olarak, limon ya da portakal suyu olabilir). Bu karışım küçük yudumlar içmek ve bir yere gider çünkü emülsiyonun müshil etkisi son derece istenmeyen olduğu için, evde dinlenmeye devam etmek.

Amacıyla kendi ürününü nasıl kullanılacağı değil zarar dökümcü dikkatle araştırılmalıdır. Ve küçük dozlarda başlamak daha iyi kendi üzerine harekete kontrol edin.

Ne olursa olsun ağırlığı, en fazla günde en fazla 100 mi başına hint yağı miktarını sağladı. Bu aracın kötüye sadece normal ishal neden olur ve kusma ve karın ağrısı (mide ağrısı, istikrar ve kalıcılığı ile karakterize) neden olabilir.

Kontrendikasyonlar

Eşitsiz kullanılan hint yağı, fayda ve zarar varsa. kanıt Yorumlar. hint yağı, doğal bir ürün olmasına rağmen, kullanımı için bazı kontrendikasyon vardır. Onlar hakkında bilmek hoş olmayan durumlarda bir çok önleyebilirsiniz.

Hint yağı bitkisi zaman kullanılamaz:

 • alkol, benzen, ve benzeri diğer yağda çözünebilen maddeler zehirlenme;
 • alerji;
 • Mide hastalıkları ve gastrointestinal sistem.

Hint yağı bitkisine ait risin tohumları siyanür belirli bir miktarda oluşan bir madde olduğu göz önünde bulundurun. Yani bu bitkinin son derece dikkatli olmak zorunda yüzden, ve vücutta tohum ile temas halinde (kusma ve mide yıkama ikna etmek) ilk yardım uygulayın ve hemen bir doktor çağırın için gereklidir.

hint yetiştiriciliği Özellikleri

sitelerde de dekoratif bir işlev tekeri gerçekleştirir. Yararları ve bir yandan da açıkça eşitsiz zararları. O zehirli olduğu için, size çok fazla zaman harcamak alanlarda bu bitkiyi yetiştirmek mümkün değildir.

büyüyen tekerin temel kuralları aşağıdakileri içermelidir:

 • ışık çok;
 • kadar nem;
 • ufalanabilir toprak.

Bush'un üreme tohumları (içerdikleri ve zehir) vasıtasıyla gerçekleşir. Açık toprağa dikim için fide hazırlamak için ilk gereklidir. Erken ilkbaharda gerekli işlemine başlamak için. Tohumlar gözlük daha iyi ekmek sonuçlarını geliştirmek amacıyla bitki, nakli tahammül etmez. bir hafta boyunca, yaklaşık 15 derece bir ısı sağlayan ve bundan sonra tohum kapları kapak film veya paket, ekim sonrasında. Sadece şimdi güneşte ayarlayabilirsiniz. İlk sürgünler gibi erken 3 hafta olarak görünür ve tohum kabuğundan gerekli yardım alabilirsiniz.

bakımda yağ bitkileri Castor çok titiz değildir. Dondan korurken, güneş ışığı ve nem büyük miktarlarda bakmak yeterlidir. Toprak tüm yabani otlar ise onu tutumlu gevşek ve bereketli kullanılması önerilir.

Sonuç olarak

Bütün şifa ve hint fasulye tohumlardan yağın diğer olumlu özelliklerine rağmen hala onlara olan siyanür, unutma ve hint fasulye büyüyen son derece dikkatli olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.