ÇirkinlikBahçıvanlık

Dracaena Godsefa: açıklama, özellikleri ve bakım evde

Dratsenu Godsefa gerçekten büyülü özellikleri olan yatırıldı. Bitki önemli kararlar için yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bu odadaki enerjiyi artırır. Buna ek olarak, çiçek sadece güzel. Onun görüşleri aynen pozitif duygular Godsefa Dracaena uyandırmak olacaktır. Açıklama, özellikleri ve bitkilerin bakımı - tüm bu makaleyi okuyun.

tanım

Toplam Dracaena 150'den türü bulunmaktadır. Ama içlerinden sadece yedi ila ekili. Aralarında Godsefa duruyor Dracaena. Bazı sınıflandırmalar ailesi dratsenovyh, diğerleri dahildir - kuşkonmaz için - agave, üçüncüye. Kapalı bitkilerin taraftarlar arasında ortak bir düz gövde kamışı türüyle bir dökmeyen çalı vardır. Başka bir isim var: pobegoobrazuyuschaya veya surkuloza. Bu dracaena diğer tür çok farklı değildir. Bitki yaprakları ana dekorasyon açık renkli (beyaz, sarı, krem renkli) noktalar ile süslenmiştir. bir şekilde levha - sivri elipsovidnaya. Yaprakları birkaç parçaya büyür. Bir noktada kupürleri üç ila beş broşürleri yakınsama olabilir. 5 cm - bunların her birinin uzunluğu 15 cm, genişliği.

kökler kırmızı renk tonu ile kahverengidir. Bunlar küçük yumrular oluşturur.

Doğal koşullar altında, Dracaena Godsefa evde, genellikle 0.6 ... 1 m'ye ulaşan, 8 m yüksekliğe kadar yetişir. Genç bitkiler bazen ev sarı-yeşil kokulu çiçeklere çiçek. Onlar salkım şeklinde inflorescences toplanır. Bazen, iyi bakım ve gözaltı uygun koşullarla, kırmızı meyveler kendi sitesinde oluşturabilir. Ama bir apartmanda koşulları çiçekli çok uygun değildir. Yani genellikle Dracaena Godsefa orada çiçek değildir.

bakım

Dracaena bu tip büyük ilgi gerektirmeyen bitkileri ifade eder. Oda sıcaklığı herhangi biri olabilir, ama kışın aşağıda 12 derece düşmemelidir. Bu bitkinin baskı ve ölüme neden olabilir. Bu süre optimum sıcaklığı - 16 derece. Bitki donmuş ise, nakli ve "zirkon" eklenmesiyle su ile birkaç ay sulanan. aletin yeterince suda 4 damla litresi başına. çözüm, "Alpin" ile bitkiler püskürtün.

bitki ve aşırı yüksek sıcaklıklara hoşlanmayan. Sıcaklık 28 ° üzerine çıktığı zaman kötü hisseder ve Dracaena Godsefa kuruyabilir.

Evde Bakım çiçeğin sabit bir yerin tanımını içerir. Dracaena daire çevresinde seyahat etmek sevmez. Bu nedenle, hemen almak için en iyi yerdir. Bir yer pencere üzerinde seçim Dracaena Godsefa iyi büyümek değil, doğrudan güneş ışığı altında. Bunlar bitki yaprakları sıkıcı yapacaktır. Başka pencere eşikleri ise bitki hafifçe belirsiz olmalıdır.

Dracaena kolayca gölgeleme ve yetersiz aydınlatma taşıyabilir. Bunu taslaklar maruz gerçeğine dikkat etmek gerekir.

sulama

Dratsenu Godsefa düzenli sulanan. Yaz aylarında sulama sayısı kış aylarında artış - cut. kışın sıcaklık yaz çok farklı değildir ve sulama modu da değiştirilemez eğer rağmen. Su klor içermemelidir. Bitki korkuyor bol sulama, böylece optimum modunu belirlemek gerekir. nem güçlü kök sistemi çürüyebilirsin ile.

Dracaena Godsefa yüksek nem gibi değil. Yaprakları Odadaki nemi artırarak, dışarıya nemi serbest bırakabilirsiniz. Ancak, haftada bir kez sıcak su veya sıcak bir duş püskürtme iyi cevap verir. Bunu yapmak için, plastik örtü ile toprak oda ön kapatan banyosuna bitki ayarlayın.

Dracaena büyüdü için, ayda iki kere beslenmelidir. Gübre klor ve flor içermemelidir. Bunlar olumsuz bitkiyi etkileyebilir ve ölümüne yol açabilir.

Dracaena nakli

hızla büyüyen ve iyi gelişmiş Godsefa Dracaena için, onun her iki üç yılda repotted olmalıdır. Önceki fazla 3-5 sm bir çapı olan bir yeni dezenfekte kap hazırlanması. genişletilmiş kil, çakıl veya diğer drenaj üç santimetrelik tabakasının altındaki Laid.

Humus, kum ve turba katan yaprak toprak, aşağıdakilerden oluşan, toprak hazırlayın. Kömür aşırı sulama çürüyen kökleri koruyacaktır hangi eklendi. Kırık tuğla parçaları da taşma olursa nem miktarını azaltmaya yardımcı olacaktır. toprak asitliği yaklaşık 6.0 olması.

Dracaena Yayılması

Sadece kesimler tarafından bitkilerin yayılır. Bunun için, gövde neodrevesnevshie sap uzunluğu en az 10 cm olması kesmek gereklidir. kabuk tarafı kesin. Şeffaf kase dökülmüş, su, kömür ve düzeltilmiş sap parçaları ilave edilir. Kömür çürüyen korumak ve şeffaf sofra kurdu kökleri görmek için yeterli zaman tanır. Onların görünüşü iki ay içinde beklenmelidir. Köklerin uzunluğu 5 cm ulaşacak Ve üç, zaten yeni bir tabağa transplante edilebilir.

Sen büyüyen ağaçlar için amaçlanan toprağa kesim ayarlayabilirsiniz.

Özellikler Godsefa dratsenu bakım

Eğer dracaena bakım ve tutukluluk koşullarının beğenmezseniz, o bakışı biliyorum için veriyor:

  • Büyük boyutta parlak leke Güneş yanığı sonucudur.
  • Kahverengi sınır veya yaprakların uçları odasında yetersiz sulama, pozlama taslaklar ve kuru havayı gösterir.
  • nakline dratsenu uzun olursa, onun yaprakları kararmaya ve kaybolur. çiçek nakli sorununu çözün.
  • Kök sistemi çürüyen ise, bitki kurtarmak zordur. Basitçe sapı ve kökü kesti ve eski bitki atmak.
  • Sararma ve yaprakların kesilme oluşabilir topraktaki besin yetersiz miktarda. Bu durumda, bitki gübreleri beslemek için gerekli. Ama en fazla beş kat yaprak sonbahar haftada normaldir ve alarma neden olmamalıdır. Bu belirtiler zararlı veya hastalıkların bitkilerin lezyon gösterebilir.

hastalık

bitkinin yaprakları ve gövdesi mantar hastalıkları ile etkilenebilir. Onlar ortasında yaprakları üzerinde bir ışık ile kahverengi lekeler şeklinde kendini gösterecektir. Eğer bir şey yapılmazsa, lekeler siyah açmak ve yapraklar ölür. gibi mantar hastalıkları taşınan fundazol veya ev bitkileri için diğer hazır araçlar, tedavisi "Dr Foley."

Bazen mantar enfeksiyonları sarı kenarlı kahverengi lekeler olarak görünür. Bu durumda tedavi benzerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.