BilgisayarlarEkipman

Canon mürekkep püskürtmeli yazıcı: Özellikleri ve yorumlar

Gerçekten son yıllarda, baskı ekipman üreticileri hala potansiyel alıcılar haber ve popüler ürünleri ile pazara sunmak. Bu maliyetle ve ergonomi, aynı zamanda yazıcı ile çalışmaları tamamlamak için gerekli olan işlevselliği hakkında ibaret değildir.

Bu yazının odak - mürekkep püskürtmeli yazıcı Canon. Bu pazarın en iyi temsilcilerinden biridir tamamen bile en zorlu müşteri tüm ihtiyaçlarını tatmin edebilir. okuyucu popüler modellerin teknik özellikleri ile sadece tanışırız ve işlevsellik ilk etapta bir baskı cihazına sahip olmalıdır öğreneceksiniz.

ana kriter

Herhangi alım arama özellikleri ile başlar, ama iyi bir cihazın satın alınması için bütçe kararlılıkla etmez. istisna ve Canon yazıcı mı. ev kullanımı için Mürekkep Püskürtmeli renk gadget, uzmanlar 10 000 ruble psikolojik fiyat bariyerini sınırlama, bütçe sınıfında almak önerilir.

Yukarıdaki profesyonelleri ve çoğu durumda hedeflenen birim maliyeti fotoğrafik stüdyolar için tasarlanmıştır. taban fiyatına (az 5000 ruble) gelince, sadece ucuz bir sınıfta alıcılar için herhangi bir kısıtlama önemli ölçüde işlevsel baskı teknolojisi kesilmiş bulunmaktadır.

Baskı kalitesi

İyi bir yazıcıyı seçerek bir sonraki adım teknik özelliklerini belirlemektir baskı kafasının tüm Canon yazıcılar (mürekkep püskürtmeli) ile donatılmıştır. Uzman bu konuda uzlaşmaz Yorumlar: ev kullanımı için iyi bir baskı aygıtı aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

  • Minimum baskı çözünürlüğü inç başına 2400 x 9600 nokta daha az olmamalıdır;
  • en az 4, siyah dahil olmalıdır kullanılan mürekkeplerin sayısı;
  • Cihaz çerçevesiz baskı gerçekleştirmelidir;
  • 1 pikalitra daha az olmalıdır basarken bir damla hacmi sıkılır.

Şartlar çok yüksek ve bu tür özellikler bilgisayar pazarında yazıcıların sadece% 5-10, ancak bu göstergeler ve baskı kalitesini belirlemek olduğu açıktır. Kurban sadece çıkış sınırsız bir görüntü olabilir - bu rakam her zaman ev kullanıcıları arasında talep etmez.

veri taşıyıcıları ile çalışma

O (bu işlevsellik de popüler olarak kabul edilir olsa da) çıkarılabilir bellek kartından yazdırmak için gider, ama kâğıdın ağırlığının mürekkep püskürtmeli bir yazıcı Canon Pixma çalıştırabilirsiniz. lazerler aksine, bu cihaz lazer davul fırına taşıyarak, levha eğmek zorunda değildir. Yani üretici basitçe kalın medya üzerine baskı olanağını kullanıcıya sunmak zorundadır.

İyi bir gösterge metre kare başına 60-300 gram yoğunluğu kabul edilebilir. fotoğraf kağıdına baskı için destek gereklidir. özel optik sürücülere boya uygulaması ile ilgili olarak, bu işlevsellik fan zaten. Ancak, birçok kullanıcı, verdikleri yanıtlara bakılırsa, satın alma tarihi bu fırsattan yararlandı ve bu özellik gereksiz asla inanmazlar.

yerel bağlantı

Her zamanki USB bağlantısına ek olarak, baskı alet sadece bir PC veya dizüstü bağımsız işletilmektedir bir ağ olmak zorundadır. Örneğin, bir mürekkep püskürtmeli yazıcı Canon Pixma iP7240, yanı sıra Wi-Fi dahili ile donatılmış sınıfındaki tüm modifikasyonları. Bu işlevsellik rakipleri ve tamamen kablosuz erişim noktasının düzeyinde (daha sabit bağlantı ile sorunlar olduğu) olarak değil uygulanmaktadır.

herhangi bir kısıtlama - Bu durumdan, baskı aygıtı ağlar, Wi-Fi (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, TV) ile çalışan, herhangi bir mobil cihaz için kullanılabilir olduğunu izler. Üretici kablosuz olarak bağlanmak için uyumlu işletim sistemlerinin yazıcı listesine teknik açıklamasında belirtti. Ama bu da çünkü bu erişim noktasının bağlı cihaz tarafından kullanılan hangi işletim sistemi umursamıyor.

baskı maliyetleri

tek pikalitr sahibinin mürekkep damlacığı boyutu zaten onun Canon mürekkep püskürtmeli yazıcı kaynaklarına tasarruf ima, ancak bu birçok kullanıcı için yeterli değildir. tek kullanımlık kartuşlar küçük kaynak ve yüksek maliyeti olması. tıbbi şırınga veya kullanım yardımı ile belirlenen boya ile kapları doldurmak için - Sorun çeşitli şekillerde çözülebilir sürekli mürekkep besleme sistemi (CISS) ait. Tabii ki, İkinci seçenek neredeyse tüm kullanıcıları seçilir.

Böyle bir sistemin kurulumu ile ilgili olarak, Canon yazıcılarla Modern bazı sorunlar var. Üretici müşteriyi memnun etmek çalışıyor olması, yapamaz basitçe CISS yüklemek için vücuda fiziksel zarar vermeden, kompakt ve zarif olarak cihazlarını yaptı. Bu nedenle, sistem kurulum mağaza veya servis merkezi uzmanlar profesyonellere mal oldu.

Cihaz "1 3"

piyasada çok popüler halk olarak bilinir Canon mürekkep püskürtmeli yazıcılar, tarayıcılar vardır MFP'lerle (çok işlevli cihaz). Aslında, bu işlevler biraz: baskı, tarama ve fotokopi. Kalan parametreler geleneksel yazıcının özellikleri farklılık yoktur. Bu tür cihazlar - 1 3 - ofis ekipmanı satın alırken kullanıcı iyi bir fikir kaydetmek için izin ancak sahiplerinden negatif geribildirim bir sürü var.

Sorun IFI bir tüketici teknolojisi olmasıdır. Yani orta öğretim düzeyinde uygulanan tüm işlevselliği ne olduğunu ve talepkar olmayan kullanıcı odaklanmıştır. Baskı kalitesi veya çok yönlülük - Bu nedenle, müşteriler daha önemli olanı seçmek zorunda kalacaktır. Uzmanlar ucuz kovalamak değil tavsiye ve onun seçimi iki ayrı cihazlar güveniyorum. Örneğin, bir yazıcı inkjet Canon iP7240 ve tarayıcı LIDE 220 seçin.

Aktif kontrol elemanları

Birçok potansiyel alıcılar çeşitli medyadan baskı sağlar opsiyonel kontrol paneli ile iyi bir yazıcı satın ilgilendi. Tabii ki, bu İstenilen resmi seçerek bir yazıcı ve baskı doğrudan USB sürücü veya bellek kartı bağlamak için uygundur yerleşik LCD.

Bu hızlı müşteri medya ile bir fotoğraf yazdırmak istediğiniz fotoğraf stüdyoları, içinde talep işlevsellik ve burada evde nadiren gözden çok daha kolay (ve belki düzenleme) monitör ekranında fotoğraf, uygulanan, ancak o zaman yazdırmak için belge göndermek olduğunu.

Eğer hesaba tam kablosuz modül ile donatılmış aynı mürekkep püskürtmeli yazıcısını Canon Pixma iP7240, götürürsem, kullanıcı, modern cihazların çoğunluğu iş WiFi ağlarını destekleyen gibi sorunlar doğrudan kameradan baskı yapmak yapmaz.

ek işlevsellik

satın alma fiyatı üzerinde yoğunlaşırken, birçok potansiyel alıcılar, ürünün daha dikkat özelliklerinin çalışmayı vermeye çalışıyoruz. Aslında birçok üretici, cihazlarını aşağıdaki gibi örneğin kullanıcıya yararlı olabilir ek işlevsellik, donatmak olduğunu:

  • Dahili iki taraflı baskı sistemi (çift yönlü);
  • Basit ve eklenmesi ile kendini temizleyen baskı kafası;
  • Sessiz çalışma modu.

Doğal olarak, ek işlevselliği ile herhangi Canon mürekkep püskürtmeli yazıcı alıcıların dikkatini çekmek için yapabiliyor. kullanıcı zaten ofis ekipmanlarının temel özellikleri üzerinde karar vermiştir yalnızca dikkat etmek gerekli Sadece ek parametreler.

Sonuç olarak

medyada kullanıcı görüşlerini temel alarak, o kadar kolay değil iç piyasada iyi bir mürekkep püskürtmeli yazıcı seçmek için. Alıcının dikkatini çekmek için çalışıyorum, baskı ekipman tüm üreticileri genellikle aldatma gidin. Bu nedenle, uzmanlar başlayanlar ve Canon mürekkep püskürtmeli yazıcıda dikkat, raflar birkaç ilginç modifikasyonlar temsil önerilir. Nitekim, Japon temsilcisi "fiyat-kalite" oranı ve piyasada çok değil rakip.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.