Haber ve ToplumKültür

Hurafe - bu nedir? Hurafeler ve alametler

Antik çağlardan beri, insanlar diğerlerinden farklı inançların ve batıl aktarmak. "Kader belirtileri" nüfusun büyük koyunda tuttu, özellikle zararlı, bunlar çocuğun ruhunun yansıması. teknoloji ve bilim büyük ilerlemelere rağmen, sadık taraftarlar yataktan o özel tılsımlar ve muska olmadan kalkmayacak alacak hala var. Kendi kendine hipnoz ve doğal olayların ortak girişim - Ama bilim adamları bu hurafe inanıyoruz. Bazen sıradan insanlar rastlantılar sahip olmadıkları mistik güç vermek. milli kültürün oluşumu hakkında konuşmak ve batıl nedir düşünelim.

Gizemli insan doğası

insanların özelliği onlar bir şeye inanmak istiyorum olmasıdır. Bunlar iyi veya kötü tahmin edebilirsiniz işaretler arıyoruz. Her ulus tehlike ve zorluklara uyarıda kendi inançlarını vardır.

Bu konu, bugün alaka kaybetmez. Hatta yetişkin ve oldukça ciddi insanlar sahibine özel bir güç vermek onların tılsımlar bulabilirsiniz. Onlar içtenlikle onları başarılı ve hedeflerine ulaşmak yardımcı olmak için bu küçük şeyler olduğuna inanıyoruz.

İnsan merakı sınırsızdır. İnsanlar aşmak zorunda hangi engellerle, Gelecekte ne olduğunu bilmek istiyorum. Mitler gerçeklikten kaçış ve bazı güçlere kendi sorumluluğunu kaydırmaya yardımcı olur. Yaygın inanca yumruk şeklinde irade gücünü toplayabilecek ve oyunculuk başlayabileceğini birçok hataları, ama çok daha yararlı insanlara haklı.

Birçok işaretler uzun fizik, kimya ve diğer doğal bilimler bilinen kanunlarla açıklanmıştır. kaya inanmak çok daha basit ve daha kolay olduğundan Ama insanlar, aldatmaca çekilir, bir şeyler yapmak gerek, başvurmak için yeterlidir var "kader işaretleri."

hurafe Big doğru Duyarlı tutum zarar getirmeyecek, ama halk inancı overreliance sabit stres açabilirsiniz. Kendi kendine hipnoz - harika bir şey, buna değer yüzden tüm kötü alametler iyi sarın. Yavaş yavaş korkunç bir şey olmayacak ne zaman kaybolur korkmaktadır.

Kilisenin bakış açısından İşaretler

kilise batıl görevlilerinin bakış açısından - şeytanın silahlar. İnsanların sürekli korku içinde olan korku yükselişi ve onlar yüzünden sarsılan kaderini verir, bu nedenle, iblislere kolay bir av haline gelir. Batıl insanlar Tanrı'yı ama kötü güçleri yayınlanmıyor. Bu kaderi önlemek için, bilgiye sahip ve inanç kilise tutmak gerekir. Bu ruh, sonsuzluk, Tanrı'nın emirlerine hakkında unutulmamalıdır.

Hurafe - Bazı olgular ve olaylar doğaüstü güce sahip ve geleceği tahmin inancıdır. Ama bu inanç o tek gerçek yerini doğru değildir.

ortak inançlar

Hurafeler ve alametler böylece sıkıca insanların her zaman bilinçaltının tüm kapalı yazma, hareketlerine neden anlamıyorum, günlük yaşamda kurulur. Bunun kanıtı bilinen en yaygın belirtileri, tüm insanlara olmalıdır vardır.

Cuma, 13.

insanlar panik önermek detayları ile büyümüş yılda İnanç. 13. sayı sefalet ve mutsuzluk ile özdeşleşmiştir. Ama her şey çok daha kolaydır. Bu batıl kökleri Eski Ahit'te (Cain Abel nasıl öldürdüğünü hikayesi) gider. O fratricide 13th işlendiği inanılmaktadır.

Sen eşiğin üzerinde hiçbir şey iletemez

Bu işaret bugün hala hayatta. Batıl insanlar bunu yaparsanız, bir kaza geçirdiğini emin olmak inanıyoruz. Aslında, eski zamanlarda, onlar eşik yakın atalarının küllerini gömülü, bu yüzden noktada durmak veya oturmak imkansızdı. Yanı sıra selamlıyorum ve bir şeyler geçmek. Rahatsız ruhlar onlar sormak şey istedim veya sahipleri avluya çıktığında eğer insanlar hep eve gir, bu yüzden de kabul edilmez edildi.

Neden geri gidemez?

Bu işaret aynı zamanda atalarının küllerinden gömülmesiyle ile ilişkilidir. Gerçek ve ölen halindeyken - eşiği iki dünya arasında hat olarak algılanmıştır. Eğer ortada geri dönmek varsa, o kişi planını yerine getirmiş değildir. Kendisinden memnun oldu. Ve kapılarına inançların negatif enerji nötralize etmek ... onun atalarının ruhları bekliyor, bilge yaşam deneyimi insanlar insanın gücünü iki katına çıkarmak mümkün ayna, bakmak için tavsiye edilir.

Saatler - Kötü bir hediye

Hatta bugünün dünya saatine kabul edilmez vermek. Neden? Kesin cevap tane biliyorum, ama yine de böyle bir hatıra kaçınmayı tercih. Bu hurafe, Çin'de kaynaklandığı yer saat - cenazeye davetiye. Böyle bir hediye hayatının yıllar saymak olacağına inanılmaktadır. reddetmek için bu inanç bir sikke saatler için sormak için yeterli gücü, o zaman bir satın alma yerine bir hediye olacaktır.

Neden erkekler kırkıncı yıldönümünü kutlamak değil mi?

40 yıl - kutlamak olmamalıdır tek bir tarih için Yaygın inanca işaret eder. büyük ölçüde bu erkekler için de geçerlidir. nedeniyle Kiev Rus bir Ölen kişinin vücut dürüst olunca belirlemek için yapıldı gerçeğine inanılıyor. Kırk gün - bu terim birçok bilinmelidir. O zamandan beri, bu sayı ölümcül olarak kabul edilir, ve ne yazık ki, bu cenaze gelenekleri ile ilişkilidir.

yolda Sit

Bu batıl bütün dünya ruhlar tarafından tabi olmasına insanların inanç ile ilgilidir. Onların yolda adama sarılmak ve onu geri getirmek için denemek inanılmaktadır. Yolun önünde oturup, bu yoldan onlara getirecek ve onlar hiç kimse bir yere gitmiyor inanıyoruz.

Hurafe ve böyle bir planın işaretler ve pratik bir açıklama var: Yol sipariş düşünceler, unutulmuş koymak değilse, sakince bir şey düşünmek yararlıdır önce - ancak o zaman bir şekilde kurtarmak.

Bir bıçak alabilir miyim?

Gıdaların kullanımı bu yüzden bir kişinin kızgın hale inanılmaktadır. Bu bıçak uzun gıda üretimi için bir araç olarak kullanıldığını gerçeğini ispatlamıştır. Buna ek olarak, o gerçek bir tehlikeden değil, aynı zamanda kötü güçlerden sadece koruma, aracı olarak algılanmıştır. Böyle güçlü bir sihirli aracı özel muamele hak, bu yüzden ondan yemek - o zaman ruhları kızdıracağız.

Ama ağızda bıçağı almaya diğeri için tehlikelidir, daha gerçek ve o çok keskindir ve kolayca yaralanmalara neden olabilir çünkü "dünyevi". Bu nedenle, yeme işleminde tür çatal ve kaşık gibi daha geleneksel çatal kullanımı daha uygundur. başka amaçlar için kullanılan bir bıçak.

daha tehlikeli kavşaklar?

Eğer onlar batıl bildiklerini insanlara sorarsanız, pek derhal kavşaklar düşündüm. kesişim paralel dünyalar dokunma mistik bir yer olarak kabul edilir. Bu nedenle her zaman pozitif enerji taşımayan birçok büyülü ritüeller, içinde "katılmak" dönüm noktasında.

Böyle bir yerinde bir şey toplarken, diğer insanların başarısızlıkları ve sorunlara alabilir. Bunu önlemek için, her durumda, olursa olsun olabilir kadar değerli kavşakta, yatıyor ürünün herhangi dokunmayın.

Niçin tek ayakkabıyla gidemez?

o batıl ne demek Yansıtma, biz özellikle, çoğu İncil yasasına dayandığı unutmamak gerekir: Her canlının bir çift. Ayakkabının bir yürüyüş, mümkün olduğu takdirde erken yetim için inanılmaktadır. Bu nedenle, çift ayakkabı tehlikelidir ayırın. Ancak, ilgili olduğunu ve çorap.

Çöpü çekerken?

almaya en popüler biri, güneş battıktan sonra çöpü alamaz diyor biridir. Atalarımız bir kişinin kirli yıkamak için çok geç ise, o zaman gizlemek için bir şey vardır inanıyordu.

İkinci açıklama iyi ve kötü her ikisi de olabilir ruhlara inancı ile ilgilidir. Eski serbestçe eve girebileceğini Yani, her şeyi çöp önceden işlemek ve pisliği temizlemek gerekir. Eğer gün ışığında bunu yapmazsak, o zaman gece sadece kötü ruhları gelecek.

sayıların gizemi

Hurafe sayılar büyülü sırları arasında özel bir yeri işgal eder. Rakamlar doğumdan başlayarak her yerde insanları eşlik etmektedir. Böyle batıl en "inatçı". Herkes inandığı ona şans getiren bir favori numarası vardır. Numeroloji insanlar böyle matematiksel sembolleri nasıl kullanılacağını bilmiyordum eski çağlarda, kadar uzanır. Ama bugün onlar bilinçli veya bilinçsiz sihirli numarayı itaat vardır.

Hurafe - gönüllü, yani her kişinin bağımsız ona inanmak ne karar verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.