BilgisayarlarBilgi teknolojisi

CAD nedir? Bilgisayar destekli tasarım: sınıflandırılması, pratik uygulama

Ne CAD ve onlar ne kullanılır? Onların uygulamanın amacı nedir? bilgisayar destekli tasarım (CAD) Hangi özellikler ve faydaları nelerdir? İşte bu makalede ele alınacaktır soruların kısa listesidir.

genel bilgiler

İlk olarak, CAD ne bakalım. Bu tasarım özelliklerinin bilgi teknolojisi uygulanması uygulanmasını almak otomatik sistemlerin ifade eder. Onlar organizasyonel ve teknik araçlardır. Bir operasyonda kazanç ve yürütme zamanı elde etmesini sağlar otomatik bir işlem dönüştürülen CAD tasarım kullanma. Amaçla ve kapsamına bağlı olarak uygulanması için farklı gereksinimleri yapılabilir unutulmamalıdır. Yani, matematiksel hesaplamalar tasarımı ve bina personeli, donanımı ve yazılımı ile diğer uygulama ayrıntıları konularında mimari belgeleri oluştururken farklıdır. Burada belli teknik özellikler hakkında dikkat çekmek gerekir. Onun adı rağmen CAD hiçbiri otomatik bir sistem tam anlamıyla değil, anlaşılmaktadır. Böyle bir kavramın varlığı her şeyin derhal aletleri yürütülür anlamına gelir. Ama gerekli fonksiyonların gerçek kesiminde adamı yürütmek için. Bu nedenle, genel terimler sadece otomatik tasarım prosedürleri ve işlemleri ayırın.

Amaç ve Hedefler

İstenilen sonuca ulaşılmasında bir takım sorunlar çözme amaçlı CAD ürünlerinin onun ömür boyu çalışmaları sırasında. Onlar kullanılan tasarım aşamalarında, hem de doğrudan üretim öncesi için. CAD uygulanmasında en önemli amacı mühendislerinin verimliliğini artırmaktır. daha detaylı bölümlere kırmak, biz otomasyon sistemi aşağıdaki görevleri yerine getirir söyleyebiliriz:

  1. projeler oluşturmak için zaman azaltmak;
  2. planlama karmaşıklığını azaltmak;
  3. hesaplamaları gerçekleştirmek ve bir şeyler ve uygulamak için en iyi yollardan seçimi ile faaliyete yaratmak için maliyeti en aza indirmek maliyetinin azaltılması;
  4. kalite ve sonuçların teknik ve ekonomik göstergelerin iyileştirilmesi;
  5. tam ölçekli simülasyon ve gerekli testlerden oluyor azaltılması harcama.

CAD alt sistemi

Bu birleşik yapısal parçalar. Bununla birlikte, bunların karakteristik orijinal sisteminin tüm özelliklere sahip olan ve bağımsız bir şekilde çalışabilen olmasıdır. CAD daha iyi anlamak için, onlarla başa çıkmak için gereklidir. Yani - bu alt sistemler belirli temel özellikleri vurgulandı bir bütün, bir parçasıdır. Bu gerekli belgeleri ve karar elde ile ilgili sorunlar belli fonksiyonel tamamlama sırası gerçekleştirmek mümkün olmalıdır. Alt sistemleri porsiyon ve çıkıntı ayrılır. Bu tiplerin her biri kendine has özellikleri vardır:

  1. alt sistemi Servis. teknik bütünlük (ya da onu bütüne) bölümlerine ortak olan işlevler uyguladıklarını Bu nesne bağımsız oluşumlar. Yani, bu kadar gerçekleşen etkinliği kayıt, iletim ve verilerin görüntülenmesi, yazılım destek sistemini sağlayan devreye ve edilmektedir. Bir alternatif olarak, onlar CAD kabuğun setini çağırabilir.
  2. sistemini tasarlayın. ilgili görevler belirli bir hesaplama adımı veya grubu atanır Bu nesne yönelimli oluşumu.

hüküm

Yani, biz zaten CAD ne olduğunu gördük. Şimdi onların yararlı faaliyetlerde hangi nedeniyle ve dikkatler iç dolum ödeme sağlar. Böylece, modellerin tasarım ve inşaat nedeniyle kullanılabilirliği mümkündür:

  1. Teknik destek. Bununla, birbiriyle etkileşen ve cihazlar ve mekanizmalar (çevresel aygıtlar, ölçüm cihazları, iletişim hatları, ağ cihazı, bir bilgisayar) bir dizi anlamına gelir.
  2. Matematiksel yazılım. Bu sonucu elde etmek için kullanılan yöntemler, algoritmalar ve modelleri bulunmaktadır.
  3. Yazılım. Uygulama, sistem çapında ve dilsel bilgi: Dört alt türü ayrılmıştır.

Yazılım nasıl uygulandığına bağlı olarak, yapılan ve sınıflandırılması CAD. Bu, sırayla, geliştiriciler tarafından takip edilmektedir hedeflerinize bağlıdır.

Sonuç

CAD sistemleri son derece ilginç bir konu vardır. , Bilgileri ayrıntılı bir çalışma tasarımlar oluşturmak için karmaşık makineler geliştirmek için olacak, kendi iş kurma düşünmeye olanlar için özellikle yararlıdır ve benzeri bu işletim zamanında bilgi veya karmaşık hesaplamalar ile uğraşmaktadır. Ayrıca sonunda ulaşmak için otomatik ve otomatik sistem değil o zaman güçlerini gönderip olabilir. Biz zaten bunu kişinin (veya varlık) bu konuda iyi para kazanmak mümkün olacağını tahmin edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.