FormasyonÖykü

Bunun için Red Star nişanıyla ödüllendirdi? Savaş siparişleri ve Sovyetler Birliği'nin madalya

Savaş al Red Star kez ülkenin iyiliği için sadece bariz askeri ustalığı elde etmek mümkündü en çok arzu edilen ve onurlu ödül oldu. son derece basit ve özlü Cemiyetin görünümü. Bu gümüşten yapılmış, bunun ağırlığı otuz dört grama eşit olmuştur. Kızıl Yıldız daima Sovyet gücünün bir sembolü, Kızıl Ordu'nun simgesi, hem de özgürlük mücadelesi olmuştur. Ve ne zaman yeni askeri süslemeleri sorusu nasıl görünmelidir sorusu, hiçbir seçim - bu beş uçlarının Red Star oldu. muharebe tüfeği ile yiğit Kızıl Ordu'yu resmeden kabartma - yuvarlak az alanın ortasında. yazıt "SSCB" ile Bacaklar asker desteği askeri afiş, afiş bir çekiç ve orak görüntü görülebilir. Ve orta kesiminde kenarında kenar vatansever bir sloganı vardır yerine "Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!", Ödüllerin ortasına kiriş ucu arasındaki mesafe yirmi altı buçuk milimetreye eşit Sipariş küçük bir boyutu vardır. O öğrenmek için de ilginçtir ne zaman ve Red Star Order verildi ne için.

yaratılış Tarihçesi

Bu ödül, Nisan ayında bin dokuz yüz otuz yıl kurulan ve ödül Sovyetler Birliği'nin sisteme girildi. Vasiliy Konstantinovich Blyuher - bu emri verildi kim birinci, olağanüstü bir liderdi.

Kızıl Yıldız Nişanı asker, subay ve üst düzey komutanların teslim Sovyet Ordusunun halkın güvenliği görev alanlar, hem de ve Deniz Kuvvetleri. Ayrıca bu ödül, işletmeler, bireysel askeri birimlerin ve diğer benzer kuruluşlarla onurlandırıldı. Yıldız barış zamanında ve savaş zamanında hem SSCB savunmasını güçlendirmek için katkı için verilir. Toplamda en fazla 3.800.000 atamaları bu prestijli ödülü vardı. Son ödül Aralık 1991 onbeşinci gün sürdü. Bu Kızıl Yıldız Nişanı, Afganistan'da tüm askerlere verilen yaralı ve orta veya yüksek kabuk şok dikkati çekiyor. Kızıl Yıldız Nişanı SSCB'nin dağılmasından bağlantılı olarak ortadan kaldırıldı.

Bunun için Red Star nişanıyla ödüllendirdi

Bu Sipariş Kızıl Ordu ve Sovyetler Birliği'nin önemli hizmet savunmasını oldu tüm takımların personeli komuta tabandaki askerlere verilir. Bunun için Red Star nişanıyla ödüllendirdi? Sovyet birliklerinin zaferine katkıda olağanüstü çalışmaları için.

Red Star SSCB New Order

Zamanla, ödül görünümü değiştirildi. dokuz yüz ve sekseninci yılında Sovyetler Birliği'nin askeri güçlerin başkanlığının sonunda, adının Sipariş tırnak işaretleri olmadan yazılmış ve kendisi belirgin biçimde değişti.

Şimdi beş ışınları, kızıl kaplı emaylamanın ile dışbükey gümüş yıldızı oldu. İlk başta, beyaz zemin üzerine merkezde Düzenin en eski sürümü çekiç ve saban yerleştirilmiştir. İkinci sürüm tüm Kızıl Ordu'ya zaten tanıdık ile onaylandı.

Sipariş Kızıl Ordu ilk asker göğsünde giydi ayırt edici işaretini benzemeye geldi. Bu Sovyet devletinin sloganlar birinin merkez bölümünü etekli ve merkezin alt kısmında ülkenin adını yazılmıştır. Proje dış ödülleri şekil V. Kupriyanov ve heykeltıraş V. Golenitskogo tarafından tandem tasarlanmıştır.

Orijinal, geleneğe göre, Sipariş üniformasını sol tarafında giymek yapılmış olması dikkat çekicidir ve gelenek savaştan sonra değişti, askerler sağ tarafta onu astı.

ödül Şövalyeleri

Ancak bir ay sonra Düzenin kurulması ilk iyi vatandaşlar ödüllendirildi sonra. Red Star ilk Order Çin Doğu demiryolu yönünde çatışma çözümünde operasyonunu gerçekleştiren ne komutan V. Blucher Odwan oldu. Sonbahar, çamurlu ve soğuk mevsim, Kızıl Ordu birlikleri sınır Sovyet toprakları yağma sistematik işlenen Çinli gruplar yendi. Blücher sırasına göre verildi yiğit savaş ordusu askerleri için askerleri "Kırmızı Banner" olarak anılmaya devam etmeye başladı, beş yüzü aşkın sıradan asker ve subaylar onun yakasına Red Star giydiği.

Cesaret ve cesaret

kazananlar grubu birinci biri dökümleri olmadan kesinlikle ve gecikmeler deniz, çöl toprakları ve dağ sıraları yukarıda on binden fazla kilometre uçabilen üç Sovyet uçaklarının altı pilotları idi. Uçuş yüksek karmaşıklık, ama Sovyet pilotlar gerçekten kahramanca başardı. ondokuz yüz otuzuncu yılında Voroshilov bizzat cesaret ve uçuş katılan çalışmaları için ödül bir emir imzalamış, siparişler için verildi:

  • Ingaunis FA
  • Shirokov FS
  • Shestel JA
  • BT Spirin
  • Mezinov AI
  • Koltsov ME

Savaş alanında düşman savaşları ile karşılaştırıldığında, bu başarı o kadar önemli ve büyük değil, o görünebilir. Ama bu bu altı erkeklerin misyon çok önemliydi, ama en ufak gecikmeden zamanında Moskova'ya dönmek için nasıl, hala bir sır, öyle değil.

layık takımlar

Sipariş ve iyi kendini gösterdi ve ülkesine hizmet layık ekipleri sunuldu. çok tür ilk takım sembolik gazetesi "Kızıl Yıldız", yayınlanması oldu. Sipariş yayınevinin on yılda ekibine verildi. Daha sonra, Sipariş sıklıkla çeşitli Sovyet gazete ve dergi verdi.

kitle ödüllendirme

Düzenin tüm üyelerinin çoğu eş zamanlı bir olay ile bağlantılı olarak ortaya Gölü Khasan. İkiden fazla bin kişi cesaret tam da bu düzen ötürü verildi. sırasında Sonuçta, İkinci Dünya Savaşı başlarında Cavaliers biraz fazla yirmi bin kişi vardı.

Savaştan al, yanı sıra çok sayıda madalya ve SSCB ödüllerin sırasında, en popüler ödüllerinden biri haline gelmiştir. Yaklaşık üç milyondan askerler Nazilerle savaşta cesaret ve yaklaşık iki bin askeri ve lojistik ekipleri için verildi.

gerçek kahramanlar

Bu ödül hakkında zaman Büyük Vatanseverlik Savaşı 1941-1945 listeleri ödülü en yaklaşık geliyor. Çoğu zaman, gaziler Anavatan Savaşı bu emri görülebilir ve ikisi kadar kimi zaman. Dünya Savaşı tarihinde bilinen hatta parti Kızılyıldız, bu Mokhov üç Siparişleri verildi. Üçüncü ödül Avusturya'da mücadelede katılım için onun tarafından kabul edildi. onun komutası altında küçük bir birimi, bir saldırı aşkın beş yüz Nazilere karşı koyamaz. Mokhov kendisi yaralandı, ancak savaş alanına terk etmedi ve komuta devam etti. Bu gerçek bir cesaret ve kahramanlık oldu.

Red Star Order of Üç kez şövalye ve bir kadın oldu - IN Levchenko. Dört - Genel Komutan Mühendisleri Kolordu N. Alekseev. Ve şaşırtıcı, çok fazla vardı, böyle kahramanlar sadece. Kızılyıldız ve İkinci Dünya Savaşı Nişanı Ödül - en cesur ve adanmış vatandaşlardır.

Bir olayda, Red Star kadar beş siparişler SSCB A. Yakimov Albay Aviation aldık. 1941-1945 yılları arasındaki Ödüller İkinci Dünya Savaşı. - ülkemizde tarihinin en onurlu ödüldür.

arka ödül

Muhafız bir versiyonu vardı, Kızıl Yıldız Nişanı Muhafız temsilcilerine sunuldu. Ama tylovikov genellikle ödül aldı. Ve onlar Kızıl Yıldız Nişanı verildi ne olacak?

Sipariş teslim ve savaş yıllarında arka patlatır edildi. Ekim ayında, 1940 üçüncü yıl onlar banliyölerde meslek okulları Gorky kentindeki bir numara ve üç numaralı verdi.

Savaş sonrası yıllarda o, sekizden fazla yüz kişiden Nişanı'na layık yavan bir konuma sahiptir edildi: işçiler, polis, parti işçileri. Devletin gelişmesine olan katkısı da büyük oldu ve bu dikkate alındı. Sadece burada zamanla ödül sadece askeri başarıları için verilecektir.

O zaman, bilinen nedenlerle, gerçekten hatta kahramanca Afgan savaşının faaliyetlerini, reklamını. Fakat Afganistan'dan gelen askerlere, üzerinde sipariş formu, mevcut olduğunu ve bunları sık sık Kızıl Yıldız Nişanı idi arasındadır. Genellikle ilikler size Kızılyıldız 2 derecelik Order görebiliyordu. Burada olabilir ve garip bir şey yok iken. Ödül çünkü çağrıldı: Afganistan için Kızıl Yıldız Nişanı.

Geçen zaman açısından, Red Star Sovyetler Birliği Düzenin kararıyla vatandaş VL verildi Razumovich, emri memuru rütbesine oldu. kararname Aralık ve doksan-dört imzalandı.

İstatistiklere göre, Red Star neredeyse 39.000 kişinin varlığının Sipariş tarihindeki verildi.

Kızıl Yıldız Nişanı Sovyet ve Rus askeri ödül sisteminde layık gerçekleşir ve önemi bunlardan ikincisi oldu. Nedeniyle bunun için kaydedildi ve kim şu ya da bu ödülü verildi kronograf, için, şimdi kahramanlık, Sovyet ve Rus vatandaşlarının cesaret ve kahramanlık yargılamak edebiliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.