FormasyonÖykü

Rusya Akimova Aleksandra Fedorovna Kahramanı: biyografisi, ödüller, resimler

Akimova Aleksandra Fedorovna - Navigator havacılık filosu. Büyük Vatanseverlik Savaşı Katılımcı. O Sovyetler Birliği'nin başlık Hero verildi. O birçok madalya ve emir verildi.

aile

Rusya Akimova Aleksandra Fedorovna Kahramanı ile Skopinsky alanda, Ryazan bölgesinde, yirmi ikinci yılın üzerinde Mayıs beşte doğdu. Petrushin. Anne - Tatiana A .. İskender'in babası Fedor Petrovich, bir çiftçiydi ve birlikte komşuları ile kolhozun organizasyonunda katıldı. Savaş yıllarında başkanıydı. Ve Dünya Savaşı bitiminden sonra okulda işe girdi. Aynı zamanda bir öğretmen ve yöneticisiydi.

çocukluk

kimin biyografi kahramanca çeşitli etkinlikler dolu Akimova Aleksandra Fedorovna, doğduğu köyde onun çocukluk geçirdi. Ebeveynler, çocukluğumda öğrenmeye ilgisini telkin. Ve Baba Alexander Moskova Pedagoji Enstitüsü'nde okuyan, ona bir örnek oldu. o zaten bir yetişkin olmasına rağmen, o eğitilmesi devam etti.

Alexander, çok iyi okudu. O gayretli ve dakik. Onların ülkenin tarihinde çok ilgi. O çalışkan oldu. Çok çiçek düşkün ve büyük bir zevkle onlarla ilgileniyordu. Ben dikmek ve örme mükemmel öğrendik. Genç Komünistler Birliği erken ve kendisine verilen görevleri iyi performans gösteren geldi.

formasyon

Akimova Aleksandra 1939 yılında liseden mezun ama o daha fazla eğitim gerekli olduğunu anladı. Bu nedenle, bir yıl sonra giriş sınavlarını geçti ve Moskova Devlet Pedagoji Enstitüsü'ne başvurdu. Lenin, tarih bölümü. o okudu aynı zaman ve bir hemşire de, özel kurslara devam.

İş ve parti faaliyetleri

Mezun olduktan sonra, İskender Tarih öğretmeni olarak çalıştı. Pedagoji Enstitüsü'nde yaptığı çalışmaları sırasında, o partiye katıldı. O Genç Komünistler Birliği üniversitenin aktif bir üyesidir. O birçok askeri çevrelerde katıldı. Savaş başladığında, Akimov Mozhaisk, tahkimat yapım aşamasında gönderdi.

İşte orada öğrenci ve tarihçilerin bir ekibin başında başladı. Alexander eğitimi mezun olmak Pedagoji Enstitüsü'ne döndüğünde ve diğer öğrenciler, taslak kuruluna cepheye gitmek arzusu içinde yardımcı olabilecek parti ve diğer kuruluşların bölge komitesi gitti.

Alexander Havacılık Alaylarda alır

1941 yılında düşman Moskova kendisi de duruyordu. Stalin hazırlık ve kadın havacılık alay oluşumunu açıkladı. Onlar Hava Kuvvetlerinin, Osoaviahima, CA ve CAF kadınları dahil olması gerekirdi. Sonra Komsomol hava kuvvetlerinde görev gitmek için bir teklif ile tüm kızlar istedi. Akimova Aleksandra hemen anı ele geçirildi ve gönüllü olurlar. Bundan sonra, Pedagoji Enstitüsü. Lenin Akimov tam ödeme alacaktı Buna göre bir belge gönderdi.

O cepheye gönderildi. o ertesi gün toplanma noktasına gelmek gerekiyordu olarak Ama hesaplamak için zaman yoktu. Ancak, en az ilgilenen bu zamanda para o, ana rüya gerçekleşti - O en sonunda savaşa başladı.

Kadınların alay oluşumu

Kadınların alay oluşumu önderliğinde M. M. Raskovoy. Moskova'da Koleksiyon noktası Harp Okulu oldu. Zhukovski'nin. raflar Akimova olan ilk ode gönüllüler arasında, uçan kulüplerden öğrencileri, teknisyenler ve pilotların çok idi.

Alexander bağlıydı alay sayısının 588, oluşumu, uçuş okulu içlerinde, Saratov bölgesinde tamamlanmıştır. Askeri Volga Federal Bölgesi Engels. alay legkobombardirovochny, gece oldu. Için ayrılmış olan düzlemler Po-2. Alay Komutanı Evdokia Bershanskaya oldu. Komiser - E. Rachkevich.

Alexander öne alır

Alexander silahlanmaya bir tamirci olarak gruplardan biri olduğu belirlendi. Akimov çünkü rüya Pilot mesleğinin, çok üzülmüştü. Ama Emre itaatsizlik ve yeni bir meslek edinmek için gayretle başladı olamazdı. Ne zaman Engels VASHP master dersi aviavooruzheniya yaratıldı. Onlar Alexander ek meslek uçağını aldı. Yani Akimova Aleksandra Fedorovna, bu makalede olan fotoğrafları, önünde yapıldı.

1942 yılında, Mayıs ayının yirmi yedinci, ilk kez o bir muharebe görevine uçtu. Onun alayın iki filo vardı. her birinde - on uçağı ve 112 personel. Daha sonra bu miktar bile iki kez arttırılmıştır.

Polk Alexandra

İskender olarak görev Kadın Havacılık Alay, Almanlar "Gece Cadılar" denir. Savaş eğitsel kabul veya bağlı edilmeden önce, kız çıkardı Uçak,. Ama ilk genel olarak bu uçan makineler olarak kabul edilmez mücadele birimlerinde Naziler gibi Rus ordusunun elindeydi.

Ama bu görüş Almanlar hızla değişti. Ve çok yakında Almanya'da Düşen uçağın bir nakit ödül, aynı zamanda olağanüstü bir tatil sadece verildi. Pilotlar Almanlar kadın hava rejimlerine çok ciddiye alınması gerektiğini, faşist pozisyonlarına darbeler çok doğru "nişancıyı" uyguladı.

varlığını sırasında, alay birçok savaşlarda yer aldı. Polk Alexandra 24000 sorti yaptı ve düşmana üç milyondan fazla bomba attı. Daha sonra, alay 46. Muhafız atıfta başladı. Ve onun afiş iki emir yakında ortaya çıktı. Raf "Taman" onursal unvanı takdim edildi. oldu Stalin Başkumandanıdır cesaret ve cesaret pilotlar için memnuniyet dile Aleksandra Akimova gibi yirmi iki kez servis dişi havacılık alayına emirlerine göre, SSCB Silahlı Kuvvetleri.

askerlik

Bir askeri lider Akimova Aleksandra olarak alay sert savaş yol seçti. birlikleri Kuban, Kırım, Polonya, Almanya ve Beyaz Rusya kurtuldu ile O, Kafkasya savunmasında yer aldı. Alexander Kerç-Eltigen ve Berlin hücumda, "Mavi Hat" in Naziler Taman Yarımadası'ndan kurtuluş sırasında şiddetli çatışmalar karışmıştı.

Alexander silahlanmaya bir tamirci olarak çalıştı ve aynı anda uzmanlıkdalı öğrenmek - denizci. Ben sürekli bir gerginlik içinde, aşınma çalıştı. dinlenme ve uyku neredeyse hiç zaman sol için. Dahası, o vardı yeni meslek sağ ön almak için. arkada eğitim Hakkında, hatta konuşma olamazdı. Tüm zaman yoktu.

Sonuç olarak, Akimov yaptığı çalışmalardan ötürü ödüllendirildi. O 485 muharebe sorti sunulduğu ve farklı kalibrede 85,000 bomba üzerinde uçakta kilitlendi. Alexander hep mükemmel durumda silah tuttu. Varsayılan ayarı davası var olmamıştı. Akimov'un disiplinli batırılmış ve enerjik kumandan olarak değerlendirilmiştir.

hayalleri gerçek

1943 yılında, rüya gerçek Alexandra geldi. Daha sonra topçu bombardımancıya, Navigator atandı. Ve düzenli seferler başlayacak. bombalama ve diğerleri ile, istihbarat: Nisan 1943-Mayıs 1945 için Sovyet askeri lideri Akimova Aleksandra Fedorovna 715 gece uçuşlarını yaptı. Bazen bir gecede on kez uçtu. Hatta on yedi yaptı. Akimova her zaman tam bir yük ile uçtu.

Onun birçok kez komutanlarını test edilmiş ve her zaman yalnızca "mükemmel" yerleştirerek, onu övdü. Alexander yetenekli bir denizci usta özel yükseldi. Hatta geceleri büyük uçağı sürdü. işin tamamı dönemde asla onun yönünü kaybetti. Akimova Aleksandra yangın ve ışıldak korkusu olmadan uçtu. komutan için gerekli mükemmel organizasyon becerileri ve becerilerinin. Hünerle mücadele bileşimi sağladı.

yedi nitelikli gezginlerinizi Üretilen. Ustaca onun harika bir deneyim geçti. Alexander olay kendisi bombalama 805 saat. O düşman ve ölümcül kargo doksan dört ton düştü. onun hassas etkisi sayesinde 122 büyük yangın, 175 patlamalar oldu. Akimova iki kuvvetli düşman kapısı, mühimmat ile depo aynı sayıda imha etti. Alexander sayesinde yangını üç pil bastırılmış yedi otomobil ve iki spot yıkıldı.

faydalı

sadık hizmet ve muharebe etkinliği için Akimova Sovyetler Birliği'nin başlık Hero verdi. Bu ödülün Sunum Orgeneral Vershinin, Sovyet Mareşal Rokossovsky ve askeri tavsiyelerde Pokaev bölünme komutanı doğruladı. Ama önce isteğin gazilere sayesinde Moskova'da kaybetti ve sadece 1994 yılında bu konuda hatırlanacak ödüllendirici. Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin Rusya Federasyonu Akimova Kahramanı unvanı verildi.

savaş sonrası dönem

1945 yılında Sovyet askeri lideri Akimova Aleksandra terhis edildi. O üniversiteye döndü ve çalışmaları ile birleştirerek, incelemelerde bulundu. Ağırlıklı olarak vatanseverlik için. Mezun olduktan sonra Akimova okuldan mezun alındı. O zekice doktorasını savundu.

1952 yılında Alexander Moskova Havacılık Enstitüsü öğretmen olarak çalışmaya gönderildi. Emekli kadar Nerede o, 1992 yılına kadar çalıştı. öğretim faaliyetleri Akimova Aleksandra Fedorovna, Rusya Kahramanı, bilimsel araştırma yapan ve bir docent aldı ek olarak.

Açık hava etkinlikleri

Aynı zamanda, kamusal yaşama etkin rol oynamıştı. o İskender'i öğretilen enstitü, o büyük saygı ve otorite memnun. Öğrencilerin bir tatil için yapılmış fahri Komsomol tugayı üye ve ona karşı sorumlu, onu düşündü.

ödül aldı Akimova Aleksandra Fedorovna, haklı, hatta emekli, aktif kalmıştır. İşe yaradı ya çalışılan eğitim kurumları ile bağlar.

Alexandra - gaziler toplumda aktivist. Onun alayının gazi Konseyi öncülüğünde Birkaç yıl. emeklilik ve diğer konularda yardımcı olmuştur arşiv belgelerinde bulunan, - O Savunma Bakanlığı için yaptım.

Akimova Aleksandra Fedorovna gençlerin vatansever eğitimi Komisyonu üyesiydi. Ve Gazileri Moskova Konseyi kültür ve eğitim çalışmalarına katılmak. O politikacılar, bilim adamları ve farklı alanlarda farklı uzmanların konuşmalarını düzenledi.

onur

Akimova Aleksandra Kızıl Meydan'da tüm geçit katıldı. Ve savaş ve barış içinde yaptığı çalışmalarla birçok ödül aldı:

  • Lenin Nişanı, Kızıl Yıldız, Kızıl Afiş ve ikinci derece Yurtsever Savaşı.
  • "Varşova kurtuluşu için" Madalya "Valor İçin", ve diğerleri "Kafkas Savunma İçin".

vatanseverlik

Aleksandra Akimova, savaşı hatırlayarak, her zaman onun yerli arazi tahribatı gördüğünü vurguladı can ve cinayeti sakat - tüm Almanlar için öcünü yakıtlı. Ve her seferinde bombalama kalbi dayanılmaz ağrısı ritmi atlamak. Ve bunun için Almanların intikam almak için gerekliydi. Bu nedenle, sabit bir arzu kaybolmadı savaşta onlarla katılmak ve Naziler için nefretin yeni dalgalanma tarafından körüklendi için.

Kişisel yaşam

Akimova Aleksandra Manaenkova Timothy Sergeyevich evlendi. O da İkinci Dünya Savaşı, Birinci Derece Kaptan (Emekli), Doçentlik ve bir deneyime sahiptir doktora. Elena timofeevna (Moskova Havacılık Enstitüsü şimdi doktora ve doçentlik) ve Tatiana timofeevna (yabancı dillerin artık tercüman, televizyonda çalışır) - Onlar iki kızı evlilikte doğmuş var. Akimovoy At Aleksandry üç torunu var.

geçen gün

ölümüne kadar, Aleksandra Akimova yaşamış ve Moskova çalıştı. O, 2012 yılında Aralık yirmi dokuzuncu öldü. O toprağa verildi mezarlığa Troekurov.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.