MaliSigorta

Nasıl sigortası için sürücünün sınıfını belirlemek için?

CTP birçok sürücülerin yükselen fiyatlar ile kayıt politikasını kaçmasına. kaydetmek için arzu anlaşılabilir olmasına rağmen böyle bir karar, kasıtlı olarak kabul edilemez. kazasız sürüş - politika maliyetini azaltmak için başka meşru bir yolu yoktur. Böyle bir durumda sınıfı sürücü atanır. Nasıl tanımlamak ve doğru kullanmak, okumak için.

önkoşullar

Bugün Sovyetler Birliği çalışmış bir "sürücü sınıfından," en çok kullanılan "madde uzmanları", diye bir şey olduğunu. Sonra derecelendirme başladı. Her sürücünün 1 kategorisinin haklarını almaya çalıştı. Bu kararname sırasında maaş Goskomtrud ikramiye tanıtıldı. Orta ve ayrıca şirket bulunmaktadır. Bugün, böyle bir zorunlu mezuniyet artık. Ama yönetmen ve eğer firmaya getirdi, zaten iptal edemeyiz. Bu. Paragraf dile 3.8 "yol ve kara taşımacılığı Federal Anlaşma" dır.

grup

Kaç yaşında plan çerçevesinde sürücünün sınıfını belirlemek için? Bunların hepsi üç oldukları ve en yüksekten en düşüğe doğru sıralanır bulundu. Bu hakların açık kategori sayısını bölünmesi için temel olarak görev yaptı:

 • "A" - taşıtlarla;
 • "B" - binek arabası;
 • "C" - ticari araçlar;
 • «D» - Bus;
 • "CE" - ağır bir nakil aracı.

Nasıl sürücünün sınıfını belirlemek için?

sınıf 3

tedavi sürücüler kategorisinde «B» ve «C» açmıştı Bu grup,. Başka bir mezuniyet vardı. Bunun yerine bir "C" nin «D» açılabilir.

2 sınıf

lisans kategorisi «B» kullanılabilirliği grubu için gerekli değildir. Böylece mutlaka bir römork ( "CE") ile otobüs ( "D") ve ağır araçlar sürüş izni olması gerekir. Kabul edilebilir koşullar: «B + C + CE" veya «B + C + D» veya «D + CE". Bu kategoride Haklar sürekli sürüş üç yıl sonra basıldı.

sınıf 1

İleri işçiler için tüm kategoriler açık insanları tedavi. o izni varlığı motorlu araçlar çalışmasına dikkat edilirken gerekli değildir. Bir önceki durumda olduğu gibi, birinci kategorinin hakları sürekli kontrol kamyonun iki yıl sonra basıldı.

değişiklikler

Bu derecelendirme önce kullanılmış. Nasıl bugün sürücünün sınıfını belirlemek için? Yeni kategoriler süreç belgenin günden çok daha karmaşık hale gelmiştir şunlardır:

 • «BE» - römork ile bir araba;
 • «CE» - römork ile bir kamyon;
 • «DE» - römork ile otobüsü.

İlk kategorinin hakları açmaya için ve «DE» opsiyonel «BE».

CTP için sınıflandırma

"MTPL" sınıfların belirli bir listesini içermektedir. sadece 13 adet vardır. Uygun sürücüler arasında minimal bir sınıf yoktur. Nasıl bunu tanımlamak için? Sürücü böyle, o zaman varsayılan olarak sigorta geçmişi yoksa "1" olarak ayarlayın. Bu politikanın maliyetini hesaplarken tarihini sürüş ek olarak dikkate bütün faktörleri alınmıştır anlamına gelir. Sürücü sınıfının yılı için ödenmesi için şirkete çağrı sayısını azaltarak zaman büyüyor.

Paralel endeksi MSC hesaplanır. Bununla beraber% 5 yıllık ücretleri azaltmak mümkündür. politika için ödeme yaparken "13" en yüksek kategoriye atanmış bir kişi% 50 indirimli alabilirsiniz. Kaza içine alma politikası ve indirgeyici sınıfın fiyatındaki artışa neden olmaktadır.

Asgari notu (M) atanır Sürücüler,% 45 sabit oranı bir prim ile politikasını edinirler. Bir kişinin şirkete ödemelerde uygulanan yılda dört katından fazla olduğunda bu durum ortaya çıkar.

politika maliyeti

politikanın maliyetini hesaplarken sürücü sınıfının önemli bir role sahiptir. Bunu tanımlamak nasıl aşağıda ayrıntılı olarak ele alınacaktır. fiyat o kadar düşük dereceli yüksek: hesaplamaların özü şöyledir. politika maliyeti dört faktöre dayalı olarak belirlenir. Bize daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Aracın Tipi

Tarife otobüs, kamyon ve arabalar için ayrı ayrı kaydedilir. Ayrı bir kazada almanın istatistiklerine dayanarak araçların marka ve model bir bölümü vardır. bölgelerin katsayıları tüm şehirlerde kazalar hakkında verilere dayanarak oluşturulur. alt - Acemi sürücüler yüksek oran atanan ve deneyimlidir.

sürüş rekor

MSC ile hesaplanan bu endeks değeri esas alınmıştır. Daha önce belirtildiği gibi, katsayı "bonus malus" politikasının maliyeti etkiler.

sürücü sınıfı

Hangi sitesi sürücünün CTP sınıfını nasıl belirleyebiliriz? X-ışını kırınımı. İşte hesaplanması için özel bir şeklidir. Sen kişisel verileri (isim, doğum tarihi) ve lisans numarasını girmek gerekir. Sürücü irade üzerindeki tüm bilgiler için isteğe yanıt olarak, bu onun sigorta geçmişi vardır. Bu bilgiler tüketicileri değil, aynı zamanda sigorta sadece kullanılır. Belirli bir kişi hakkında bir hikaye onun adını değiştirdi bile bulunabilir. Benzer bir veritabanı her sigorta şirketi tarafından kullanılabilir.

müşteri ile sözleşmenin imzalanması sırasında tüm şirketler PCA çerçevesinde verilerini yapmalıdır. Fark etmez o kişi müşteri şirket önce olsun ya da olmasın. Sigorta geçmişi bütün sigortacılar elde edilen verilere oluşturulur. Bu Sanatta yazıldığından. Federal Kanunun 9 "CTP üzerinde." 40 №

Nasıl site üzerinden sigorta için bir sınıf sürücü tanımlamak için? Bir kişinin ilk politika tasarımı için geçerliyse, her şeyden önce bilgi sigortacılar web sitesinde girdi. O sonradan ödeme için geçerliyse, bilgi düzeltilir. hasar, ödeme miktarı tipinin verilerini kaydetti. zamanında insanlar başka bir şirkete dönüp bile, bu konuda tüm bilgiler saklanır. Yeni sigortacı veritabanı PCA tüm tarihini kontrol edecektir. İşte RSA göre MTPL de sürücünün sınıfını belirlemek için nasıl.

çekler

Herhangi sürücü ayrıca sigortacının web sitesinde kendileri hakkında bilgi kontrol edebilirsiniz. Bu politika satın alarak her yıl yapılmalıdır. insan hatası faktörünü ortadan kaldırmak için politika maliyetini hesaplarken mümkün değildir. Anlaşma hesaplamaların sırasını dile getirdi. uyumsuzluklar bulunursa, sen şifre çözme elde etmek şirketi başvurmalısınız. sigortacılara değiştirirken genellikle, bu durum ortaya çıkar. detaylı hesaplama yapmak için orada reddetti varsa, savcılık başvurmak zorundadır.

dilekçe

politikanın maliyetini itiraz için, işaret ettiği bir bildiri sunmak gerekir:

 • iddianın özü - ihlal hakkı devri;
 • koşullar ayrıntılı açıklaması;
 • istek sigortacı karşı harekete geçmeye ve yetkililer hakkında işlem başlatılması için;
 • kişisel verileri.

ay boyunca kabul Belgeler. Genellikle, bu tür bir işlemden sonra şirket onun tüm hesaplamaları taşır.

KBM

Daha önce, MSC kendi satış durumunda her aracın ve sıfır için ayrı ayrı hesaplanır. Buna göre, bu politikanın satın indirim azalttı. yeni bir araba almış adam, sınıf artırmak için tekrar tekrar puan toplamak zorunda kaldı. 2016 yılından bu yana hesaplama metodolojisi değişti. Faktör kişi değil arabaya atanır.

MSC ayrıca kazasız sürücünün sınıfını belirlemek öğrenebilirsiniz. Birinci seçenek - PCA web sitesinde bilgilerini görüntülemek için. İkinci varyant - aşağıda verilen tabloya bakınız.

yılın başında Sınıf

KBM

Yıl sonunda Sınıfı (*)

13

0.50

13 (7)

12

0.550

13 (6)

11

0,60

12 (6)

10

0.650

11 (6)

9

0.70

10 (5)

8

0.750

9 (5)

7

0.80

8 (4)

6

0.850

7 (4)

5

0.90

6 (3)

4

0.950

5 (2)

3

1.0

4 (1)

2

1.40

3 (1)

1

1,550

2 (M)

0

2.30

1 (E)

M

2,450

0 (M)

yıl için sürücü sadece ödeme için uygulanan Eğer parantez içinde belirtilen *, bir sonraki yıl, sınıf olacak.

Nasıl yıl sonunda otomobil sınıfının sürücüsünü belirlemek için? Biz yılın başında sürücüye verildi kategori tabloda, değeri bulmak ve ödemeleri için taleplerin sayısı ile karşılaştırmak gerekir. Deneyimli bir sürücü en yüksek notu "13" atanır ve o politikanın satın% 50 indirim (MSC = 0.5) alır. Nasıl yılın başında sürücünün sınıfını belirlemek için? Bu sürüş deneyimi yıl sayısı eşittir.

örnek

Sigorta şirketi atanmış sürücü sınıfı "5" kazasız sürüş politikası ve% 10 indirimli olarak satışa (MSC 0.9). sürece politikası olarak bir yıl içinde, sürücü ödeme isterse, o zaman bir dahaki sefere o sınıfı "3" verildi. şirkete temyiz süresi içinde değilse, o MSC 0.85 arasında "6" sınıfını atar. Yani o% 15 indirim ile bir ilke satın alabilirsiniz.

alttürü KBM

Sigortacılar bu oran üç çeşidi vardır bölmek:

 • Sürüş - sigorta zamanda her bir sürücü tarafından belirlenir;
 • Araç sahibi;
 • Yerleşim maliyet hesaplaması için kullanılır.

dizinin maksimum ve minimum değer de bulunmaktadır. İlk olarak politika satın indirim uygulanır. politika minimum değer değeri% 100'ü satılıyor zaman. politika değerinin takdir daha da azalması ile.

uygulama

zorunlu ve sınırsız olarak CTP katsayısı farklı şekilde uygulanabilir. İlk kategori araç kontrolüne başvuran kişilerin sayısı sınırlıdır hangi bir sözleşmedir. Buna göre, ikinci kategorinin politikasında, hiçbir sınır ayarlanmaz.

katsayısı ayrı ayrı sürücü tarafından belirlenir. hesaplama tüm sürücüleri hakkında bilgi dizinini kullanır. Sürücü cari yıla ait sınıf sürüş tuttu için en, diyelim. indirim sahibi ve özellikle sürücüye verilmeyecektir. yıl değişiklikleri için araba sahibi ise MSC yeniden hesaplanmaz. Gelecek yıl için MSC değerini arttırmak kazadan sorumlu olmuş olanlara ilişkin olarak yapılacaktır.

maliyetinin hesaplanması

Hesaplama Bu algoritma ile gerçekleştirilir. İlk kez politikası üçüncü sınıf sürücü atanır. bir yıl değil onun katılımıyla bir kaza için olmasaydı, o zaman sınıf gelecek yıl artırılacaktır. Ödeme için bir istek olsaydı, o zaman kategori aynı kalacaktır. İki veya daha fazla tedavi olsaydı, sınıf «M» düşürülür. indirgenmiş MSC sınıfının kategorideki her artması ile. Buna göre, büyüyen bir indirim. Eğer sınıfa giderken Örneğin, "4" % 5'lik bir indirim hakkı demektir MSC 0.95, sürücüsü atanır.

faktörler

MSC kazasız sürüş bağlıdır. Bir yıl önce sona erdi geçerliliği olan CTP politikaları üzerinde gerçekleştirilen katsayısını atama. Mevcut sözleşmeler dikkate alınmamaktadır. Eğer MSC sürücüsünü hesaplamak ve sınıfın "1" varsayılan olarak edemez Yani, eğer.

Sürücünün Ayrıca önemli bir deneyim. Aracın sahibi ve sürüş yüzlere kabul ayrı dikkate alınacaktır. Eğer sürücü suçlu olduğu trafik kazası için ödeme yapmak üzere gerektiğinde sınıf anda yeniden hesaplanır. Bu azalır sigorta primi. politika satın İndirim istemci sigorta şirketi değişmiş olsa bile korunur.

politikasındaki tüm bilgileri Yansıma

ilkesinde hukuk eklemek bilgi MSC sürücü ve sahibi tarafından gerekli değildir. Ama sigortacı iç sipariş yönetimi temelinde yapabilirsiniz. Tipik olarak, bu tür bilgiler İsim önünde reçete edilir arabanın sahibi ve her yetkili sürücüsü. Bazen kayıt "Özel Notlar" sütununda yapılır.

Sonuç

MTPL sigorta sistemi deneyimli ve doğru sürücüleri teşvik düşünülmektedir. yüksek seviyelerde ve müşteri sürüş Sağda politika satın% 50 indirim alır. hesaplamalarda sürücüleri belli kategoriye ayrılır. Nasıl asgari sınıfı sürücü belirlemek için? ödemeler ve sürüş tarihi için başvuruların sayısı göz önüne alındığında, PCA web sitesinde veya özel bir tabloda karşılık gelen rakam görebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.