Sanat ve EğlenceLiteratür

Büyük Vatanseverlik Savaşı eserler. Büyük Vatanseverlik Savaşı kahramanlar hakkında kitaplar

Savaş - insanlığın bildiği tüm en zor ve korkunç bir kelime. Bunun yanı sıra, zaman çocuk hava saldırısı, makinenin ses, neden insanlar sığınaklara saklanarak ne olduğunu bilmiyor. Ancak, Sovyet kişiler bu korkunç anlayışıyla karşı karşıyayız ve ilk elden bu konuda biliyorum. Bu birçok kitap yazıldığı, şarkılar, şiirler ve hikayeler şaşırtıcı değildir. Bu yazıda ilgili neyin bahsetmek istiyorum Büyük Vatanseverlik Savaşı hala tüm dünyayı okuyor.

"Sakindi oranın şafakları"

Bu kitabın yazarı - Boris Vasilyev. Ana karakterler - uçaksavar topçu. Beş genç kız cepheye gitmeye karar kılmıştır. İlk başta onlar bile ateş bilmiyordum, ama sonunda gerçek bir ustalığı yaptı. Bu eserler ön hiçbir yaş, cinsiyet veya durum olmadığı Anavatan Savaşı bize hatırlatmak olduğunu. o ülkeye görevinin farkındadır çünkü sadece herkes ilerlemekte olduğu için tüm bu önemli değil. kız Her düşman pahasına durdurulmalıdır biliyordu.

Kitapta, ana anlatıcı kavşak Vasco komutanı olduğunu. Bu adam savaş bölgesinde gerçekleşen tüm dehşetini tanık oldu. Bu çalışmada en kötü şey - onun gerçekliğini, onun dürüstlük.

"Spring 17 momentler"

İkinci Dünya Savaşı hakkında kitap her türlü fakat Yuliana Semenova eseri vardır - en popüler biri. kahramanı - bir Sovyet casus İsayev, sahte isimle Stirlitz altında faaliyet. O liderleri ile gizli anlaşma Amerikan askeri-endüstriyel kompleksin girişimini açığa kim olduğunu Nazi Almanya'sında.

Bu çok tartışmalı ve karmaşık bir iştir. Bu belgesel verilerini ve insan ilişkileri iç içe. karakterlerin gerçek insanların prototipleri olur. Uzun popülerlik zirve olmuştur Semenov serisi çekildi roman dayanmaktadır. Ancak filmdeki karakterler onlar kesin ve basit, kolay anlaşılır. Kitapta, her şey çok daha karmaşık ve ilginç.

"Basil Terkin"

Bu şiir Aleksandrom Tvardovskim yazılmıştır. İkinci Dünya Savaşı hakkında güzel bir şiiri arayan kişi, bu çalışma onun dikkatini çevirmek ilk etapta duruyor. Hayat sıradan Sovyet askerin önünde nasıl söyler gerçek ansiklopedisi olduğunu. Basit bir erkek, bir Rus adam - hayır pathos kahramanı süslenmiş değildir, yoktur. Basil içtenlikle en zor durumdan bir çıkış yolu bulabilirsiniz sıkıntı ve zorluk atıfta mizahi, onun vatan sever.

Birçok eleştirmen Twardowski'nin tarafından yazılan Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkında şiirler, 1941-1945 sıradan askerlerin moralini korumak için yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Nitekim Terkina herkes kendi yerli şey gördü. O birlikte çalıştık kiminle bir kişi, komşusunu bulmak kolaydır sizinle siperlerde yatıyordu iniş, yoldaş, üzerinde duman gitti kiminle.

Twardowski bu gerçeği süslemiyordu ne için savaşı gösterir. Çalışmaları çok sayıda askeri kronik bir tür düşünün.

"Sıcak Kar"

Kitap Yuri Bondarev görünüşte yerel etkinlikler açıklanır. Bazı belirli bir olayı anlatmak Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkında bazı eserler vardır. Yani burada - Drozdowski pilini hayatta sadece yaklaşık bir gün, diyor. Onun savaşçıları Stalingrad için geliyordu tanklar faşistleri çaldı oldu.

Bu yeni vatan dünkü okul çocukları, genç erkek sevebilir anlatıyor. Sonuçta, gençler sıkıca üstlerinin emirlerini inanıyoruz. Efsanevi pil düşman ateşi altında hayatta kalabildiğini Belki de bu yüzden.

Kitapta, savaş teması yaşam hikayeleri, ölüm korkusu ile örülmesi ve vedalardan ve frank itiraflar ile birleştirdi. esasen kar altında buluyoruz donmuş bir akünün son ürüne anda. arka gönderilir yaralı, kahramanlar ciddiyetle verdi. Ama, mutlu sona rağmen biz hatırlatılır - orada çocuklar savaşmaya devam ve binlercesi.

"Listede yok"

İkinci Dünya Savaşı hakkında kitaplar her öğrenciye okuma, ama herkes o Boris Vasiliev basit 19 yaşındaki erkek Nicholas Pluzhnikov eseri olduğunu bilir. ve işlevi aldıktan sonra askeri okula kahramanı bir müfreze komutanı olur. O batı bölgesine özel bölümünde görev yapacak. 41. başında, birçok savaş başlatmak inanıyorlardı, ama Nicholas Almanya SSCB'yi saldırmaya cesaret edeceğini inanmıyordu. Adam Brest Kalesi'nde alır ve Almanlar saldırıya ertesi gün. Büyük Vatanseverlik Savaşı O günden sonra.

Genç teğmen buradaydı en değerli hayat dersleri alır. Nicholas şimdi küçük bir hata olarak düzgün mal ihanetinden samimiyetini ayırt etmek nasıl almaya durum ve hangi işlemi değerlendirmek bilir.

"Gerçek İnsanın Öyküsü"

Büyük Vatanseverlik Savaşı adanmış çeşitli eserler ama sadece böyle inanılmaz bir kader Boris Polevoy tarafından kitapta vardır. Rusya'da Sovyetler Birliği'nde ve o yüzden fazla kez yeniden basıldı olmuştur. bu kitap birden fazla yüz elli dilleri tercüme edildi O. Onun alaka bile barış zamanında kaybolmaz. Kitap bize zor durumda olan kimseye yardım etmek, cesur olmak öğretir.

Hikaye yayınlandıktan sonra, yazar sonra engin devletin bütün şehirlerden kendisine gönderilen mektupları almaya başladı. İnsanlar cesaret ve yaşamın büyük bir aşkı anlatıyor çalışmaları için teşekkür etti. Ana karakter pilot Aleksey Maresjev, birçok savaşta yakınlarını kaybeden akrabalarını tanır adres: oğulları kocalarına ve kardeşler. Şimdiye kadar, bu iş efsanevi olarak kabul edilir.

"İnsanın kaderi"

Biz Büyük Vatanseverlik Savaşı, ama neredeyse herkese tanıdık Mikhail Sholokhov çalışmalarıyla ilgili çeşitli hikayeler hatırlayabilir. Temelinde yazar 1946 yılında duydu gerçek hikayeyi, yatıyordu. O ona Derenin ortasında tanışmak oldu adam ve çocuğu, anlattı.

Andrei Sokolov isimli bu hikayenin kahramanı. O, sol, ön gitmiş ve sahip eşi ve üç çocuğu, ve büyük bir iş ve ev. önünde var olması, adam çok terbiyeli davrandığını, her zaman en karmaşık atamaları gerçekleştirmek ve yoldaşlarını yardım etti. Ancak, savaş bile en cesur, kimseyi yedek vermedi. Andrei evini yaktı ve tüm ailesi ölür. Bu dünyada ona tutan tek şey - asıl karakteri benimsemeye karar biraz Vanya.

"Abluka Kitabı"

Bu kitabın yazarları haline gelmiştir Daniil Granin (St. Petersburg şimdi fahri vatandaşı) ve Ales Adamovich (Belarus yazarı). Bu eser Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkında hikayeler toplayan bir toplayıcı çağrılabilir. Leningrad ablukanın kurtulan günlükler kayıtları, ancak benzersiz, nadir fotoğrafları sadece içeriyor. Bugüne kadar, bu işi gerçek bir kült statüsü haline gelmiştir.

Kitap defalarca yeniden basıldı ve hatta Petersburg kütüphanelerin tüm satışa sunulacak söz verdi. Granik bu iş, insan korkuların öyküsü olmayan bir gerçek yiğitliğin hikayesi olduğunu söyledi.

"Genç Muhafız"

okumak değil imkansız Büyük Vatanseverlik Savaşı hakkında eserler vardır. Roma Aleksandra Fadeeva gerçek olayları anlatmaktadır, ama önemli değil. Eser ismi - kahramanlık değerlendirmek imkansız olduğu yeraltı gençlik örgütünün adıdır. Savaş sırasında o Krasnodon kentinde ameliyat.

Büyük Vatanseverlik Savaşı kahramanlarından Hakkında çok konuşmak, ama en zor zamanında gözünde, silahlı bir ayaklanma sabotajı ve hazırlama organize etmek korkmadığını erkek ve kız, yaklaşık okuyunca gözyaşlarını duramaz. örgütün en genç üyesi 14 yaşında ve hemen hepsi Nazilerin elinden öldü.

Yazar, organizasyonun en ünlü temsilcilerinden isimlerini değiştirmedi. Hepimiz Oleg Koshevoy, Ulyana Gromova ve kahraman olarak öldü diğer çocuklar biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.