FormasyonBilim

Psikoloji.

Psikoloji - biridir psikolojik dallarına bilimi. O yasa ve insan gelişiminin gerçekleri yanı sıra ruh ve yaşa dinamiklerini inceler.

psikolojisi çalışmanın amacı, normal, sağlıklı bir değişiklik olduğu kabul edilir ve gelişir olan insan ontogenesis. İnsan davranışlarında çeşitli yaşa bağlı değişiklikleri vurgular ve bunları açıklamak için bilgi ve tecrübe edinimi tüm yasalarını ortaya çıkarmak için çalışır. Psikolojik bilimin bu su ürünlerinin odak belirli dönemler ve yaşam aşamaları için tipik olan zihinsel kuruluşun farklı formları vardır. Başlıca görevi - çalışma ve keşfetmek için zihinsel gelişimini ölümüne doğumdan adam.

Psikolojinin konusu - geliştirme, mekanizma ve diğerine, genel eğilimleri ve kalıpları, yön ve ontogenesis insan zihinsel gelişim hızı geçiş nedenleri bu yaş dönemleri.

Psikolojinin en önemli parçası - Çocuk psikolojisi. Bu bilimin konuyla kavramı nedeniyle çalışmanın metodolojisi değişti gerçeğine zamanla dönüştürülmüştür. Başlangıçta, 19. yılında - 20. yüzyılın başlarında, bilim adamları inşa yukarı belirli veri, ampirik kanıtlar, bu çocuklukta olduğu zihinsel gelişim görüngüsünü keşfetmek için emin olmak için çalışmışlardır. Onlar ne zaman hangi sırayla ve yeni beceriler bir çocukta görülen şeylerin çocuk gelişiminde bu dönemde, neler olduğunu ilgilenmişlerdir. Bu görev gözlem ve dilim deneyi gibi teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.

20. yüzyılın ortalarında, araştırmacılar koşulları, faktörler ve zihinsel gelişim itici kuvvetin ne için daha fazla zaman ayırmaya başlıyor. Şu anda, gelişim psikolojisinin kuramsal sorunları vurgulayabilirsiniz. İlk olarak, incelemek itici güçler, bir adamın hayatı yolları boyunca mekanizmaları ve psikolojik gelişim kaynakları. İkincisi, ontogeny insanların zihinsel gelişim dönemleştirmeyi olun. Üçüncüsü, farklı yaş özelliklerine ve intizamı keşfetmek için zihinsel süreçler ortaya çıktıkça, bozulmuş, gelişmiş ve telafi değişti bir yolu haline gelmektedir, yani (dikkat, hafıza, algı). Dördüncü olarak, yaşa bağlı özellikler, kanunları, etkinlikler belirli türdeki olasılığını, öğrenme sürecini kurmak. Beşinci olarak, kişinin yaşına gelişimini keşfetmek için.

Bilimde önemli iz bırakan bilim adamları çok sayıda, psikoloji tarafından çözülür sorunları ile uğraşmak emin olun. Çok dikkat LS tarafından çocuk psikolojisi ödenir Vygotsky.

Psikoloji pratik bir takım sorunlar vardır. İlk olarak, insan ve psikolojik kaynaklarının yaratıcı potansiyelini ortaya çıkarmak için, çeşitli zihinsel işlevlerin yaş normları belirlemeyi amaçlamaktadır. İkincisi, sıkıntılı durumlarda olan velilere olası yardım sağlanması, zihinsel gelişim süresi boyunca bir servis kontrolü oluşturun. Üçüncü olarak, yaş ve klinik teşhis yürütmek. Dördüncü olarak, psikolojik destek olarak hizmet kriz döneminde yardımcı olur. Beşinci olarak, optimal eğitim sürecini düzenler.

Genel genetik, eğitim ve: Psikoloji bilgi ve onun bilimleri yakın olanların deneyimini kullanır sosyal psikoloji. Gerontoloji, kültürel çalışmalar, pedagoji, tıp, sosyoloji, etnografya, mantık, dilbilim, sanat tarihi, edebiyat ve bilimin diğer alanlarında: Ayrıca, doğa bilimleri, farklı bir bilgiye dayanır. Psikoloji ruhunun oluşması yasalarını ortaya ve kamuya kullanılabilir hale getirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.