SağlıkTıp

Mitleri ve gerçekleri: Ne kadar Mantu nemlendirilemeyen

Her çocuk farklı greftleme yapmak. yaşamın ilk yılında bir sonraki daha fazla aşı tanıtıldı. Ayrıca, bu süre sonunda, çocuk gerçekleştirmeye ne zaman başlar Mantoux testi. Onun hakkında olup bu makalede ele alınacak. Sen hiç böyle bir yasak, gerekli olması durumunda, Mantoux ıslak edemez öğreneceksiniz. Ayrıca, bu tepki ile ilişkili mitler olduğunu öğrenmek.

Neden elbisesi ıslak olamaz?

Ne kadar Mantoux çocuğu ıslatılır ve neden olamaz? Bu soru Ofislerinde birçok doktorlar tarafından duyulur. Bu ifade bile eski zamanlardan beri bize geldi. Sonra tüberkülin testi derinin çizik alan üzerine doğrudan uygulandı. Bu nedenle hekimler açıkça reaksiyonu kontrol etmek için herhangi bir sıvı ile temas yasaklamıştır. Aksi takdirde, sonuç geçersiz veya yanlış negatif olabilir. Scarred cilt uzun süre iyileştirebilir ve bir maddeyi uygulayarak basitçe su ile yıkanabilir olabilir. Bu nedenle kesinlikle tedavi alan üzerinde benzer etkilere yasaktır.

Aşılama Mantu: ne kadar ıslak olamaz?

tüberkülin testi uygulanarak, doktorlar en fazla üç gün boyunca herhangi bir sıvı belirlenmiş bir alanı ile temas yasaklamıştır. Birçok teknisyenleri kaldırılabilir reaksiyon maddenin uygulanmasından sonra ikinci gününde ortaya çıkmış, ama üç günlük mola için sopa karar olduğuna inanıyoruz. Daha sık başında Mantoux testi yapamaz daha çalışma haftası. Bu sonucun değerlendirilmesi döneminin sonunda zaten veriyor.

Kaç gün Mantu nemlendirilemeyen: mit ve gerçeklik

Şu anda tüberkülin testi deri altı enjeksiyon vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Buna rağmen, birçok doktor aşılama herhangi sıvıya maruz edilemeyeceğini tek ve tartışılmaz bir görüş vardı. "? Mantu ıslatılmış edilemez Ne" - deneyimsiz anne isteyin. Bu sorunun net bir cevabı için Doktorlar: "tepkisini test etmek için" Bütün bu yüzden edilir mi?

Ne kadar ıslatılmalıdır edilemez Mantu konusunda, deneyimli profesyoneller net bir cevap veremem. Bu uygulanan sıvı aşılanabilir tek nedeni olur. Bugünlerde tüberkülin testi deri altında doğrudan enjekte edilir gerçeği nedeniyle, su içine almak ve tepkisini kırılmaz. Bu durumda, ne kadar Mantu ıslatılmış edilemez?

Doktorlar numunenin giriş özellikle gidip su altında elini maruz hemen sonra gerekli olmadığını söylüyorlar. nezatyanuvshiysya delindikten sonra, sıvı numune bir damla almak ve reaksiyon etkilemek için. Ama bile sadece bir saat açılış pıhtılaşmış kan tıkanmış ve iç nüfuz farklı sıvılar engeller dikkati çekiyor. Sürecin çok daha erken gerçekleşir olduğu kanıtlanmıştır. Ancak, doktorlar reasüre ve çocuk ıslak bir saat içinde aşı olmadığını da görmek için anne sormak edilir.

ek bilgi

Suyun yanısıra, birçok faktör reaksiyonu etkileyebilir. Böylece, enjeksiyon yeri tüberkülin testi, sürtünme ve daha delici çizmeyecek. Aksi takdirde, reaksiyon bir yanlış pozitif olabilir. Bu durumda, doktorlar herhangi iyi sağlıklı vücuda getiremez uygun tedaviyi reçete. Ayrıca Mantoux öncesinde dikkate aşılama şartlarını almalıdır. Reaksiyon, daha önce aşılama etkilemek için yapılabilir. Özellikle canlı bakteri ve mikroorganizmalar kullanılırsa.

Özet ve Sonuç

Şimdi çok iyi Mantoux çocuğun ya da gencin nemlendirilemeyen ne kadar biliyoruz. Ne zaman iletken denemeleri çocuk doktorunuzla konuşun ve numunenin tüm ayrıntılarıyla bilirler almak gerekir. Deneyimli bir uzman size farklı sıvılarla enjeksiyon sitesinde çalışmak mümkün değildir zamanını tam söyleyecektir. Bir hekim Mantoux testi sulama izin verdiğinde, bu zaman sıcak bir duş veya sauna ziyaret etmek anlamına gelmez hatırlamak gereklidir. Böyle prosedürlerden önümüzdeki birkaç gün verin. Işık ruh tercih edin. Ancak bu durumda, reaksiyon en doğru ve güvenilir olacaktır.

zamanında bütün aşıları koyun. Tüberkülin testi aynı zamanlarda, her yıl yapılmaktadır. Reaksiyon üç gün enjeksiyondan sonra çıkarılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.