Spor ve SağlıkHokey

Boyut hokey kutuları: IIFH, NHL, yerli platformları

Hokey favori spor biridir. Bazı insanlar başkalarının sopa ve paten almak ve en yakın buz pistinde git oyna, profesyonel ekipler mücadele izlemeyi seviyorum.

bir hokey nedir?

Özellikle hokey oyunları ve eğitim için yer donatılmıştır. Elbette herkes bir zamanlar TV'de, birisi bahçesinde bu tesis bulundu gördü. Ama herkes oyuncular ve seyirci için güvenli olması için zemin edilmelidir kadarıyla düşündüm ve hokey kutularının boyutu budur.

Alan mutlaka buzla kaplı olmalıdır. tabaka diken, çatlak, höyükler, çukurlar olmadan pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca, sert ve dayanıklı bir tahta (ahşap, kontrplak, cam elyaf takviyeli plastik), bunların üzerine ilave çit tercihen varlığı gerekir. oyuncuların rahatlığı için pereobuvaniya için yarda silindir tezgah donatmak için önerilir. Buz Sarayı içinde soyunma odalar sağlamaktadır.

hokey kutuları standart boyutlu. IIFH

Aslında, yastıkları ile, yani o kadar basit değildir. organizasyon için biraz farklı gereksinimleri ile 2 vardır. IIFH Aşağıdaki ölçütleri karşılayan arenalarda maçları tutar:

- Boyu: 56 61 m;

- genişliği: 26 ila 30 m;

- 7 ila 8,5 m eğrilik yarıçapı;

- tahta alanı, 1.17 den 1.22 m yüksekliğe sahiptir.

Buz sahaları için levhalar ek çit panelleri monte yanı sıra, yüksekliği olan geçit alanında en az 1.6 m olmalıdır, ve geri kalan - Bununla birlikte, 0.8 M IIFH gelen, rekabet ancak uzunluk ve 60-61 m mekanlarda tutulabilir. 29-30 m genişliği. kutunun diğer boyutları, bu sporcular, gayri oyunların eğitim ve böyle devam eder. d kullanılabilir edin. o geniş platformu yoğunluğu güç mücadelesini azalır boşluk artırarak, birleşimsel oyun iletmesine olanak sağlayan inanılmaktadır.

Diğer NHL gereksinimlerinde

NHL diğer bazı seçenekleri vardır hokey kurallarına göre kutularının boyutu:

- Boyu: 60.96 m;

- en: 25.9 m;

- kavis yarıçapı: 8.53 m;

- tahta yüksekliği: 1.02 1.22, en çok sık 1,07 m kullanılır.

Buz Arena da tıkanıklığı kalkanlar ile donatılmıştır.

daha yaygın güç hamle oyun, hedefe sert ve daha çok saldırı hızı daha yüksek, Çünkü NHL oyunlarında daha dar bir alana sahiptir bulunmaktadır. Düşük tahta sahadaki sporcular tutmak mümkün değildir, bu nedenle çoğu zaman içinden uçarlar.

Ve bahçede?

Tabii ki, evin yakınındaki makaralar katı kurallar tam olarak aynı olmayacaktır. Bahçesinde böyle bir genel yapısını kurmak her zaman mümkün değildir. Bazı sokak sahne 60x30 m ve 56h26 arasında bir büyüklüğe sahip, fakat çoğu durumda okullar, stadyumlar, spor kompleksleri ve diğer tesisleri yakınında toprakları daha küçük bir alana sahip olduğunu. Eğer hokey alan boyutu 56h26 m bulabilirsiniz geniş avlu kısmı, ancak bu kuraldan ziyade istisna olduğunu.

en yaygın çeşitleri , bitişik alanlara çapındaki azalacaktır her iki durumda da küçük boyutlu ped boyutu 40h20 ve 30h15 m - 5 m daha yüksek taraf donatılmış silindirler kalmıştır: .. değilse bunları ek korumaları kurar 120 125 cm'den üstünde. fiberglastan yapılma, sonra örgü-örgü. Onlar Bu, hem oyuncular ve izleyiciler için güvenlik seviyesini arttırır can 2,8-3 m yüksekliğe ulaşmak :. pak yönüyle sinek ve bir araba ya da bir geçen kimse tarafından içine almak ve sporcular kendilerini sitesinden uçmak mümkün olmayacaktır hiçbir riski yoktur.

Ne olursa olsun hokey kutularının boyutunu, kapı boyutları değişmeden kalır. yüksekliği - 1.22 m, genişlik - 1,83 m, elbette, bunun kendi kendine yapılan küçük kapı kaleci değilse - bu durumda, standart boyutu garantisi değildir maç: Onların parametreler her zaman aynıdır.

Temel düzen kuralları

başka bir oyun olduğu gibi, çim hokeyi bölgeye ayrılmıştır. Bütün buz 5 satır uygulanır. Bunlardan biri - Merkezi olarak 2 eşit parçaya bölgeyi böler. Koruma, nötr ve saldırı: - iki hedef hattı, 3 eşit boyutlu alanlara başka iki bölme hokey alanıdır. Ayrıca sahnede bir yer pak, hakimler alanı ve kaleciyi düşmesi demek. Tabii ki, bahçesinde oyunlar basit biçimlendirme pisti kullanın. boyutlarla burada, biraz daha karmaşık t. için. Standart dışı silindirler boyutlar. Eğer temel yasalara sopa Ama eğer, o zaman doğru şeyler yapmak mümkündür. Kapı hattı standart boyut (56-60 m) kenar platformlarından 4 metre tutulur. alan küçükse, mesafeyi azaltmak mümkündür. geri kalan kısmı, üç eşit bölgesine ayrılmıştır. Ayrıca diski düşmesi yere kutlanır, merkez hattını düzenledi. Bu basitleştirilmiş versiyonu bahçesinde oyunlar için oldukça uygundur. Hat kalınlığı - 5 cm.

eğleniyor - Başlayanlar en eğlendirmeyecek önemli ve rekreasyon gibi birçok karmaşık ve profesyonel hokey nüansları düşünmediğini, işaretler olmadan bile oynayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.