SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ses kısıklığı ve nasıl ondan kurtulmak için.

Başlangıç için o ses kısıklığı bir hastalık ancak hastalığın herhangi eşlik eden bir belirti olmadığını belirtmekte fayda vardır. Çoğu zaman bu yeterli olup olmadığını, belirli bakteri, virüs veya hatta ortak tozun neden olduğu boğaz iltihabıdır, diğer bir deyişle, larenjit olduğunu. Bazı durumlarda, farenjit veya boğaz ağrısı, aşırı yorgunluk şiddetli olabilir ses telleri, iritasyona ve trakeit.

Herhangi durumda bir ses oturur - Bu Sesli yönlendirmelerle ihlal ilk belirtisidir larinks fonksiyonları. boğuk sesli eğer boğaz Akciğerler, bronşlar, soluk borusu, solunum bölümler, inflamatuar süreci zarar verebilir. Bu belirtiyi tedavi nasıl özel bir doktor bilir. Bu nedenle, ciddi durumlarda hemen tavsiye için ona dönmelidir. Hastanın durumu ciddi değil, ama ses kısıklığı hala ona rahatsızlık bir çok verirse, yalnız topikal tedavi kullanılabilir. Bu zorunlu bir uyum rejimi ve belirli prosedürlerin kullanılmasıdır.

Her şeyden önce, bu tür dondurma ve soğuk içecekler gibi herhangi soğuk gıdaların kullanılması yasaktır. Soğuk hava çok serin oda olmalı nefes alamaz. çocukta Ses kısıklığı özel dikkat gerektirir. Bebek yüksek sesle konuşma ve daha bağırışlar ve şarkı söyleyen zararlı olduğu açıklanmalıdır. Mümkün olduğunca seyrek sadece fısıltıyla konuşup olabilir. Eğer hiçbir ses hiç ve bunun nedeni bağ dokusunun ödem nedeniyle oluşabilir, hemen ambulans çağırmanız gerekir. Ancak, zamanında yardım şişme geçene sonra yanlış bir şey yoktur ve devlet hızla normalize.

sese, gücünü kazanmış kadifemsi ve güzel başarıyla uygulanmış olan birçok halk teknikler vardır haline geldi. Bir ila üç arası bir oranda su ile herhangi bir kepek geç küçük kahverengi şeker eklemek ve elde edilen karışım kaynatılır idi. Eğer su yerine gün veya başka bir sıvıya boyunca ihtiyaç bu içkiyi. Hızlı rahatlama garanti edilir.

Kısıklığı etkin bir metodun Strelnikovoj jimnastik kullanılarak ortadan kaldırmıştır. şarkıcılarından Onun sürekli kullanımı. Ancak bu egzersizleri düzenli ve günlük yapılmalıdır. Onlar onları güçlü ve elastik hale ses tellerini güçlendirmek.

yollarından biri yüzde yüz sıcak içecek kullanmaktır ve her zaman geceleri. Bu durumda en iyi seçenek, işin garibi, alkol, yani şarap veya bira olduğunu. Bir cam limon suyu birkaç damla içmek durumunda etkisi daha da güçlü olur. İçki zaten yatakta yatıyordu ve ertesi sabah çok daha iyi hissediyor.

Tabii ki, bu belirti ile bir yetişkin işlemek daha kolaydır, ama ne bebek eğer kısık ses, nasıl tedavi bunu? Bu gibi durumlarda şifalı bitkilerle çeşitli durulama ekleyerek kullanımı. okaliptüs eklenmesiyle bir Papatya et suyundan iyi yardımcı. Mutlaka kaynatıp bekletin ve sonra mümkün olduğunca sık boğaz ağrısı durulama gerekir. Her iki saatte bir olabilir. Aynı amaçla başarıyla taze uygulamak patates suyu.

Çocuğun kısıklığı inhalasyon yoluyla temizlenebilir. Aynı okaliptüs ve papatya kullanır ve onlara anne-ve-üvey anne ve nergis ekledi. tahriş boğaz üzerinde olumlu etkisi, onu yatıştırmaya şişme kurtulmak yardımcı olmak ve iltihap rahatlatmak Bu otlar ortaya çıktı. Prosedür sıcak bir odada gerçekleştirilir. az olmamak onbeş dakikadan olmalıdır buharları şifa Breathe ve her durumda tüm manipülasyonlara sonra temiz havaya çıkmak mümkün değil. Aksi takdirde, bütün çabalar darı iptal edilecektir.

Çocuklarda ses kısıklığı nedeniyle de sürekli burun tıkanıklığı veya ağlama görünebilir olduğu hatırlanmalıdır. Ebeveynler buna dikkat etmek önemlidir. bağlarınıza nodüllerin görünümüne sık ağlama potansiyel müşteriler ve daha sonra sesin önemli değişikliklere.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.