MaliBankalar

Bölgesel kalkınma bankaları. Uluslararası ve bölgesel kalkınma bankaları

Ekonomik krizler itibaren daha az olasıdır entegrasyon ve paylaşımı yüksek derecede olan alanlarda etkilenen mali kaynakları. iç sınırları olmayan piyasada mal, kaynaklar, sermaye, emek gücünün serbest yer değişimi, olumlu orada yatırım ortamı , güçlü üreticilerin oluşumu için ve daha iyi koşullar. Bölgesel bankalar - Bu şartlar altında, başka bir finansal yapıya ihtiyaç artar.

kader

Bölgesel kalkınma bankaları devletin katılımı ile yaratılır. Bunlar işin açık alanlar, küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi sağlayan, ekonomik ve sosyal alanda, hükümetin entegrasyonunu tamamlayacak dış ticaret ilişkileri desteklemek zorunda. Örneğin, Avrupa Yatırım 2010 yılında Bank, Macaristan, İzlanda, Yunanistan, Letonya tarafından sağlanan yardım, ülkelerin ekonomik ve mali durumu istikrara yardımcı olmuştur. Bölgesel kalkınma bankaları üye ülkelerin karşılıklı büyümesine önemli bir katkı finansal krizlerin olumsuz etkilerini aşmak yardımcı olun. Bu gibi durumlarda, devletler arası mali kurumların rolü. Biz detaylı olarak onların işbirliği aşamalarını düşünün.

gelişim tarihçesi

başlangıç noktası Dünya Savaşı sonrasında ekonomik toparlanma dönemi olarak adlandırılabilir. 1949 yılında Moskova'da Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, Polonya, SSCB ve Çekoslovakya liderleri Karşılıklı Ekonomik Yardımlaşma (CMEA) için Konseyi'ni kurma kararı. Amaç - ortak faaliyetlerin düzenlenmesinde yardımcı olmayı, mali, bilimsel ve teknik işbirliğini sağlamak. Sonraki yıllarda, Alman Demokratik Cumhuriyeti, Moğolistan, Yugoslavya ve Küba katıldı. mid-70'lerin By CMEA otuz yılı uluslararası kuruluşlarla ilişkilerini sürdürmüştür.

başarılar

Hatta yakıtta müttefiklerin ihtiyacını karşılamak olabilir ilişkiler örgüt oluşumuna aşamasında, hammadde ve makina Macaristan, Polonya ve Çekoslovakya'da hammadde taşımak için kullanıldı büyük petrol boru hattı "Druzhba", yapımını uygulamak için birlikte çalışır. 60'ların ikinci yarısında Intermetal Parkı vagonları yaratıldı. İki ülke arasında koordine CMEA takas ticareti sayesinde, işbirliği mekanizmasını işleyen, yönetim planları bağlayıcı düzenledi.

giysiler, Polonya - - kozmetik, farmakoloji, Çekoslovakya - Elektrik, Küba - şeker, Romanya - mobilya Macaristan Müttefikler otobüsler GDR sağladı. Bu mallar ucuz petrol, gaz, metaller, makine mühendisliği, enstrümantasyon ve savunma sanayilerinin ürünleri için alışverişinde bulundu. SSCB dağılmasından sonra da sona eren bu yapının varlığı. Ama bugün diğer benzer kurumlara çalışırlar.

Asya Bölgesel Kalkınma Bankası

ADB Asya ve Pasifik Ekonomik ve Sosyal Komisyonu tarafından 1966 yılında kurulmuştur. Organizasyon Amaç:

 • Asya ve Uzak Doğu'da ekonomik büyümeyi teşvik etmek;
 • kadınların toplumdaki ilerleme;
 • istihdam Üye Devletler kaynakları sağlayarak.

Asya'da İmar ve Kalkınma Bölgesel Bankası sağlamaktadır:

 • ekonomik ve sosyal projelerin hayata geçirilmesi için krediler;
 • programlarının hazırlanmasında teknik destek;
 • gelişimi için kamu ve özel işletmelere kredi;
 • Bu plan ve hedefleri koordineli olarak yardımcı olur.

Birlik azından şimdi 56 üye ülkeye sahiptir. organizasyon yapısı üç hükümet seviyeden oluşur:

 • Başkan;
 • Yönetim Kurulu;
 • liderler.

Mali kaynaklar imtiyazlı kredilerin yarattığı özel fonlarından sermayesini, rezerv fonları, kredileri içerir. Bölgesel Kalkınma Bankası ekonominin tüm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Ama daha dikkat tarım, sermaye piyasalarında, enerji, ulaştırma ve haberleşme ödenir.

Inter-Amerikan Kalkınma Bankası

1959 yılında Latin Amerika ülkesinden geliştirilmesinde yardımcı olmak amacıyla bu İKB tarafından yaratıldı. örgütün Yön:

 • Latin Amerika'da yatırım teşviki;
 • büyük ekonomik projelerini finanse etmek mevcut tüm kaynakları yönetmek;
 • yatırım teşviki;
 • Katılımcıların dış ticaret politikası genişletilmesine yardımcı;
 • planların uygulanmasında teknik yardım sağlanması.

İKB fazla 48 üyesi bulunmaktadır. şöyle organizasyon yapısı şöyledir:

 • Komite liderleri;
 • Yönetim Kurulu;
 • yönetimi;
 • Başkanlar;
 • bölümler.

Mali kaynaklar abonelik dahil rezerv sermaye, güven fonları imtiyazlı kredi. Kağıt üzerinde varlıklarının çoğu iddia edilebilir fonlar, ya da piyasada etkileşim garantiler şeklinde bulunmaktadır. Banka işlemleri ekonominin tüm sektörlerini kapsayacak, ancak daha fazla dikkat tarım ve balıkçılık, sanayi, sosyal hizmetler, planlama, reform ve yatırımlarla ödenir.

İnter-Amerikan Yatırım Şirketi, KT, Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon kredi kurumu gibi işleyen Latin Amerika'da İKB ek olarak.

iç piyasa

Merkez Bankası "sağlık" ve pot büyüklüğü arasında doğrudan bağlantı olduğunu iddia ederler. bölgesel kalkınma bankaları da devlet ekonomisinin gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bunlar daha verimli ve daha iyi küçük ve orta ölçekli işletmelerin özelliklerini biliyoruz. Son etkinlik alanında kredi bulunmasına bağlıdır. İstatistiklere göre, iyi gelişmiş finansal sistemle bölgede faaliyet gösteren firmalar, tüm ülkede şirketlerden daha% 67 daha hızlı tarafından hızını artırmak.

Rusya'da, bu kurumlar müşterileri arasında çok popüler değildir. Genel olarak Urallar, Sibirya ve Uzak Doğu Girişimciler ödünç sermaye alamaz. Onlar büyük başvurmak zorunda kredi kuruluşlarının. Bölgesel kalkınma bankaları bu tür girişimciler için ortaklar olmalıdır. Büyük kredi kurumları bu tür müşteriler çok ilginç değildir. Alınan kredilerin konuda devlet kurumu karar verme süreci birkaç ay gecikebilir. Bölgesel Bölgesel Kalkınma Bankası ile irtibat daha iyidir. Kılavuz kurumları iş özellikleri ile daha aşinadır. üzerinde olumlu karar olasılığı.

Şube - bir banka

Büyük kredi kuruluşlarının, elbette, ülkenin uzak bölgelerinde şubeleri vardır. Ama genellikle özgüveni eksikliği ve belgelerin toplanması konusunda sadece teknik çalışma gerçekleştirin. Bir kararın bölge ve iş özelliklerini farkında olmayabilir Moskova liderlik tarafından yapılır. Büyük bankalar zor müşteriler önlemek için tercih ediyorum. Ve hemen hemen tüm küçük işletmeler bireysel yaklaşım gerektirir. iş özelliklerine dalmak için küçük ve orta ölçekli işletmelere bankacılık hizmetleri alanında alternatif olabilir Bölgesel puan hazır.

indirgeme

1 Haziran'da 2014 Rusya'da 888 banka ameliyat. Bu ölçüde Almanya'da daha az (1.8 ths.) Ve ABD (fazla 5800.) 'Dir. Rusya'da kredi hizmetlerinin düzeyi - 0.6. O kişi ülkede az bir kredi noktası vardır vardır. ABD'de ise bu rakam 2 ve AB'de - 1.8. Başka bir sorun ya da, daha doğrusu, zamanın bir özelliği - tüm büyük kuruluşlar devlet kurumları vardır. Sberbank, VTB (24) ve Gazprom Rosselhoz nüfusunun fazla% 53.8 hizmet vermektedir. Son 5 yılda Moskova'da dramatik kredi noktalarının sayısını artırdı: 15.4% ila 22%. Sonuç olarak, büyükşehir kuruluşlara hitap işletmeler Sibirya ve Uzak Doğu'da kuruluşlara oranla rahat bir pozisyonda bulunmaktadır.

fon

gelişimi bölgesel bir ağ bankanın bölgenin ekonomik büyümesine katkıda bulunur. Bu Rusya'da durumdan teyit edilir. çok tekrar son 10 yıl içinde ortadan kalktığı olmasına rağmen 118. Ve bu - Sibirya'da, 258 Doğu'da şubesi bulunan bankalar ve hatta daha az bulunmaktadır. Başka hiçbir ilçe tür rakamlar övünebilir. Mevcut bölgesel kalkınma bankaları küçük olarak sınıflandırılır. Onlar gerekli kaynaklarla bir organizasyon sağlayamaz. Sonuç olarak, bu bölgelerde GSYİH düzeyi Moskova'da iki katından daha azdır. Ve bireylerin hizmetlerin sadece küçük bir dizi sağlayabilir. Bu değerlendirme ile kanıtlanır.

Bölgesel Kalkınma Bankası kredi azami miktarı ile sermayenin oranı olarak tahmin edilmektedir. Örneğin, Rusya'da 1 milyar ruble tutarında müşteriye kredi verebilir 140 örgütler vardır. Bu 37 ünite Moskova, 6 bulunur Of - Sibirya (Tyumen, Novosibirsk) ve 3'de - Uzakdoğu'da. Sonuç olarak, işletmeler büyük sermaye yapısına veya "Bölgesel Kalkınma Bankası" nin kredileri için başvuruda uzak bölgelerine zorlanmaktadır.

Çıkan durum

Bölgesel kredi kurumları geliştirmelidir. Bu büyük ölçüde merkez bankası katkıda bulunabilir, küçük bir kuruluşa büyüttük. Ayrıca büyük yapılar için kullanılan farklı bir algoritma durumu değerlendirecek denetim bir form oluşturabilirsiniz. Şimdi özel küçük bankalar destek tedbirleri değil, federal düzeyde veya Merkez Bankası yer almaktadır. Yerel yetkililer bu konuya dikkat Ama eğer, bölgedeki lisansların mahrum banka sayısı çok daha azdır. olsa bile böyle olursa ve Ama onlar medya ve müteakip panik içinde konusunu ele gürültülü skandalları eşlik etmez. lisans bölgesel kalkınma bankalarını kaybetti zaman benzer bir durum 2013 yılında meydana geldi. müşterilerinin Mevduat hala geri değil. Sadece son iki yılda, Merkez Bankası 62 kredi kuruluşlarının lisansları iptal etti. Böyle istatistikleri endişe verici. durum değişmezse, o zaman 5 yıl sonra bankacılık sektörü büyük kamu mali kurumların denetimi altında kalır.

Sonuç

Bölgenin Ekonomik ve sosyal gelişme yerel bir banka fonları ile girişimcileri çekmek için yeteneğine bağlıdır. Toplamda 888 Rus kredi kuruluşları vardır. Ve onlar ülke dengesiz arasına yayılmıştır. Sonuç olarak, Sibirya ve Uzak Doğu girişimciler kredi kurumları hizmetlerin olası tüm türleri kullanamaz. Bu büyük bir metropol veya bölgesel kalkınma bankaları gitmek zorunda yardımcı olur. Puanlama özkaynak açısından (Rusya, MDM, AK Barlar) St. Petersburg, Novosibirsk ve Kazan'da yoğunlaştığı ihtisas kuruluşlarının büyük olduğunu gösterdi 2014 yılında gerçekleştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.