ÇirkinlikKendin yap

Nasıl kendi ellerinizle bir sıvı plastik yapılır? üretim ve uygulama aracının teknolojisi

Plastik yaygın endüstriyel ve ev aletleri hem de çeşitli mekanizmalar ve parçalar üretiminde kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Züccaciye konut binalarında ve ofislerin iç kullanılan.

sıvı plastik denilen malzemenin türü, şekiller ve zanaat çeşitli boyutları oluşturmak için olanak sağlar. Bu sayede özgün tasarım kararları uygulama kolaylaştırır. Nasıl evde bir sıvı plastik yapılır?

üretim için malzemeleri

Kendi elleriyle bir sıvı plastik üretmenin için aşağıdaki hazırlamak gerekir:

 • Cam ya da metalden yapılmış bir kap;
 • aseton;
 • köpük.

kullanılan aseton miktarı bitmiş aracının istenen hacme bağlıdır.

Eğer elleriyle bir sıvı plastik olmak için, onun tarifi aseton içinde köpük eriterek dayanmaktadır. Bunu yapmak için, polistiren köpük kullanın. Çeşitli ev aletleri ve elektronik ekipman ambalaj için bir kapsayıcıdır.

bir sıvı plastik elleriyle nasıl yapılır

aşağıdaki gibi bahsedilen malzeme yapmak için adım tarifi adım olduğu:

 1. altından seviyesi yaklaşık 1 cm'ye eşit olduğu şekilde açmak aseton ile kap ve cam kabın içine sıvı dökün.
 2. Polistiren köpük kolayca çözücü katmanın altında yer alan olan her hangi bir çok küçük parçalar halinde kırmak için gereklidir.
 3. Kendi elleriyle Sıvı plastik bir kap içine her parçayı daldırma ve tamamen erimesi için bekleyen yapılabilir.
 4. erimeye çıkar köpük bu zamana kadar, kaba ilave edilmelidir. Sonra kullanılmayan aseton buharlaştırılarak 5-10 dakika beklemek gerekir.
 5. Bundan sonra, ağır akışkan bir madde konteyner tabanı çeşitli ürünlerin üretimi için kullanılabilecek, oluşturulur.

bir sıvı plastik üretmenin yollarını bilmek, kitlelerin tam sertleşme 20-30 saat devam ettiğini unutmayın. Sonuç olarak, üretilen öğe bu zaman aralığı içinde kalıptan kaldırılamaz.

Ajan silecek küçük boyutu uygulanmalıdır. Hareket, böylece düzgün olmalıdır. Sıvı plastik kimyasal işlem görmüş yüzey üzerinde germek için gereklidir. Eğer boşluğu doldurmak için kullanabilirsiniz, sert kıllara sahip fırça çalışmalarında kullanmak daha iyidir. Bu boşlukların içine karışım "itme" gerekmektedir. plastik sertleşme sonra malzemenin başka bir katman uygulanması tavsiye edilir.

uzun zaman önce vasıtasıyla tanımlanan raftan sattı. Bir su banyosunda veya özel ekipman ısınmaya gereklidir. Bunlar için sık sık saç kurutma binayı kullanın.

Tipik haliyle, sıvı plastik yoğun ambalajda. Raf ömrü ve saklama koşulları katıdır. bulunduğu odada sıcaklık 15 derecenin altına düşmemelidir. Aksi takdirde, kaybetmek performans anlamına gelir:

 • viskozite;
 • esnekliği;
 • Kuruduktan sonra sertliği;
 • pratiklik;
 • dayanıklılık.

Sıvı plastik maliyeti oldukça yüksektir. Kendiniz yapmak daha iyidir.

ihtiyati tedbirler

Aseton olumsuz etkileyen çok tehlikeli bir sıvı olduğunu insan vücudu üzerinde. Bu nedenle, kendi ellerini yapmak sıvı plastik yalnızca aşağıdaki önlemlere ödün vermeden izin verilir:

 1. aseton ile çalışmadan önce dikkatlice kullanımı için talimatları okuyun. Bu kabın etiketinde listelenir.
 2. Özel hava geçirmez gözlük kullanmak gerekir. Bunlar sıvı damlacıkları ve buharı ile temas halinde gözlerinizi kurtaracak. onlarsız Çalışma ciddi göz yaralanmalara neden olabilir.
 3. Aseton toksik, yani iyi havalandırılmış bir alanda olmak için tek bunları kullanın. Solunum koruyucu ekipman kullanımı gereklidir.
 4. Yanıcı ajandır. Bu nedenle, elleri ile sıvı plastik Açık alevlerden uzakta yapmak. Ve iş kesinlikle sigara içilmesi yasaktır zaman.
 5. aseton kalıntıları kanalizasyon sistemine drene yasaktır.
 6. İşlem tamamlandıktan ve mamul olarak plastik döküldükten sonra, iyice ellerini yıkamak gerekir.

terbiye sıvı plastik uygulanması

maddesi bitirme için uzun süre kullanılır. uygulanması sonrasında elastik film işlem görmüş yüzey üzerinde ortaya çıkar. Bu UV'ye maruz kalmadan yüksek su direnci ve dayanıklılığı vardır. Korumalı bir film malzemesi agresif deterjanlar korkar değildir. Pürüzsüz yüzey güzel bir parlaklığa sahiptir ve yıllar içinde onun özelliklerini korur.

pencere çalışmalarında sıvı plastik

eklem bölgesinde yeni yüklenen plastik pencerelerin çoğu boşluklar var. birbirine pencere yapısı tüm parçalar, tarif edilen bir ajan ile muamele edilir, böyle bir olay ortadan kaldırmak için. kurutulduktan sonra, elastik filmin yüzey kapatılır üzerinde oluşturur. Yukarıda tarif edilen yönteme göre malzemenin imalatından sonra mümkün elleriyle pencereler için sıvı plastik uygulanması.

paslanmaya karşı anlama

Sıvı plastik yapışma yüksek derecede ve muamele edilmiş metal yüzeyi ile karakterize edilir. Maddenin Bu özellik, anti-korozyon tedavisinde çelik kullanmaya başladı. sıvı plastik astarsız yüzeyine uygulanır. Bir kaç saat içinde kurur. Bundan sonra, film paslanmaya karşı malzemeyi korur yüzeyi üzerinde oluşturulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.