İş Fırsatları

Bölgesel ağı - bu nedir? Bölgesel ağ nedir?

Bölgesel ağ - son derece geniş kavramı. Aslında, çoğu, bunlar çeşitlidir.

Bölgesel ağ işlevsel kamu, sanayi kesit mali, ticari ve ticari olmayan birleştirerek sitesi belirli bir bölge üzerinde uzmanlaşmış bir altyapı oluşum. Bu sınırlı sanayi ve etkileşim bölgesel hükümetler, şirketler, mağazalar, dalları anlamına gelir.

Toplumsal bir olgu olarak, bölgesel ağ nedeniyle kamu talep artmaktadır dinamizm, verimlilik, esneklik, yukarıdaki kurumlar, işletmeler ve kuruluşların yönetilebilirlik için ortaya çıktı.

bu makalede söz gibi bu terim aynı zamanda, bir teknik anlamda kullanılır.

Ölçek ekonomisi

Modern toplumda ağ yapılarının genişlemesi için teorik temeli neydi? Bölgesel ağlar - ihtimalini gerçekleştiren bölgesel bölünmeler bir dizi, ölçek ekonomilerinden.

Ekonomik alanda açılan rağmen, evrenseldir. Anlamı - üretim ölçeğini artırarak ortalama maliyetleri azaltmak için. Tüketicilerin genişletilmiş aralığı ile eşzamanlı ve koordineli çalışması bölgesel ağların güçlü noktasıdır. Bu durumda, sistem verimliliğinin yükselmesi belirli bir süre de. arka arkaya, hacmini artırarak bir eğri üretim ölçeği maksimumunun ve stabilizasyon gelir kısmında belirgin bir artış vardır. istikrar Sahnede bu teknolojinin eski haline gelecek demek. Yeni bulun ve her şeyi baştan başlar.

onun ilerici gelişiminde bölgesel ağ (eğrinin yükselen kısmı) sermaye yatırımları ve çeşitlendirilmesi için fırsatlar genişleyen, uzmanlık, lojistik ve yönetim yararlanır.

öncesindeki çeşitli seçenekler Yöneticileri planlayıcıları yatırımın farklı düzeyleri için ölçek eğrisi hesaplanır. En iyi seçin.

kamu kurum ağı

kamu kurumlarının bölgesel ağ aslında devlet ve yürütmek ağlar kümesidir belediye yönetimi. Onlar "Rusya Federasyonu konuların devlet gücünün organlarının ... genel ilkeler üzerinde." Federal Yasası 3184-F3 yasal çerçevesinde çalışmak yaptığı çalışmalardan zaten yukarıda da değindiğimiz üzere ölçek ekonomilerinden tipik merkezileşme ve yönetimi, maliyet azaltma seviyesinde açıkça görülebilir artış içinde.

Bölgesel perakendeciler

Rusya Federasyonu'nun her sakini, bir tüketici olarak, çok sayıda yerel satış yapıları ile karşı karşıyadır. Perakende Bölgesel ağlar - tek bir yönetim ve ilgili muhasebe, birleşik kurumsal standartları ve lojistik heterojen diziler saklar. Onlar "marketten" indirim mağazaları, süpermarketler ve hipermarketler unsurlarını içermektedir.

Bu önemli olduğunu ağının geliştirilmesi oranı perakende ticaret Rusya'da ve GSYİH büyümesine göre daha yüksek bir buçuk kat. Bu, tüketici harcamalarının Ruslar aslan pay alan tüm gelirlerinin% 73'ünü dönüş hesabında.

Endüstriyel Eğitim Ağı

bölgelerin gelişmesine Kritik sanayi işletmelerinin bir ağ vardır. Bu dayanmaktadır:

  • bölge için iş öncelikli yönleri;
  • üretim ve eğitimin yeni ağının teknik yapının bölgede mevcut altyapı temelinde geliştirilmesi;
  • hizmet yapıları, kalıcı müteahhitler işletmelerin ağına girişi.

Şu anda, endüstriyel ağların en umut verici örgütsel formlar tutarak ve franchising edilir. Ağ oluşumu, eşitlik iş ve yönetim merkezi komuta katı bir zincir düşündüren holdingi aradı.

Eğer bir ortak girişim geliştirmek ve yönetim fonksiyonlarını, reklam, teknoloji benimsenmesi merkezi hale maliyetlerini en aza indirmek planlanmaktadır bunlar imtiyaz seçecek.

mali kurumların Bölgesel ağ

Bu yapının "Kalp" bölgesel banka veya diğer finorgana sitesidir. Açık (kamu) alanları ve kapalı hem sahiptir (parolirovannye ve bunların içi sayıların Bakanlığı ve IP tabanlı spesifik işlere "bağladı"). Kapalı bölümlerinde sağlamak on-line modunda çalışma sertifikalı e-posta, merkezi devlet lisanslı ağ programları ve mali hesap, gerekli bilgiler destek personeli hedef aldı.

Federal ve bölgesel ağlar

Bu arada, hatta birçok ekonomist federal ağların gelişim dönemindeki dahil böyle bölgesel bir ağ, farkında değiller. İkincisi nedeniyle ölçek daha büyük ekonomilere ilk çok daha yüksek olacak şekilde Onlar görüşlerini motive. Yani gelecekte ulus çapında bölgesel sanayi ve perakende zincirleri entegre etmeliyim?

Uzmanlar her zaman olumlu gelmez. Bir örnek ticaretin küre açıklayalım. Hemen hemen tüm federal ticaret ağları finansman, iş teknoloji personelinin yararlanarak, sermayeden evrim geçirmiştir.

Ancak, tüm iş "Sıkıntılar" bölgelerinde aktive edilir yaklaşır. çok daha yüksektir - Onlar nüfusun gelir Moskova'da çalışırdı. Dolayısıyla vurgu: markalarda, en yüksek efektif talep de komuta zincirinde hizmet kalitesi.

"Markasız" olmayan merkez nüfusun talebi olduğunda federasyon bölgelerinde yerel ticaret stratejileri işlerlik kazandırmak mağazaların daha elverişli bölgesel zincir genellikle. doğruyu söylemek gerekirse, birlikte, ağlar bu tür, tüketicilere hizmet veren birbirini tamamlar.

MAN (Metropolitan Area Network)

bilimsel ve teknolojik devrimin güncel düzeyde kesinlikle ilgili ve ekonomi ve kamu yönetimi, bölgesel dağıtık bilgi işleme ağının tüm sektörlerde talep görmektedir. ortak bir kısaltma haline Bölgesel ticaret ağı MAN denir. Ancak bu terim Teknik ve bilgilendirme yazılım alanında aittir ayrılmaz örgütsel ilişki kurumlarını, işletmeleri ve böyle devam eder. N. belirtmek unutmayın.

figüratif ifadede, bölgesel bir bilgisayar ağı yukarıda ele kamusal, endüstriyel, finansal, ticari yapıların ağlarının en önemli bileşenidir.

Sonuç

Yönetim ve İş, hiçbir şüphe Ağ Bölgesel Örgütü, henüz rezervleri tükenmiş değil. ayrıca GSYH büyüme Federasyon geliştirme, sırayla, yatırım düzeyini artırmak. Dahası, işletmelerin ve kurumların ağ organizasyonu tür yatırımların tüketiciler tarafından en çok tercih edilir. Neden? iş umutları veya üretimi başarıyla uygulanan yatırımların zaten delil - ağının varlığının aslında çünkü. Bölgesel ağların oluşturulmasında önemli rol onların bilgisayar bileşeni oynadığı - İlgili bilgisayar ağları MAN türü. Ancak, insan faktörü için hepsi aynı bunların gelişiminde öncü rolü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.