FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Biz coğrafya inceliyorlar. Güzel nerede? hangi ülkede?

Güzel - Provence masmavi mücevher, Fransa'nın güney kıyısında Akdeniz tatil beldesi. Alpes, Cote d'Azur, Melekler ve Promenade des Anglais'a Körfezi - tüm Fransa, güzel olduğu bir ülke. Sıcak kışlar ve çok iyi konum, Nice ile ılıman iklimi Fransız Rivierası büyük bir tesisi yapılmış. Fransa'da dışında, Hollywood yıldızları ve milyonerler kenti olarak bilinir. Güzel - canlı kültürel hayatı ile lüks bir şehir ve şık.

Tarih sadece

Şehrin adı, IV yüzyılda Yunanlılar sayesinde aldı. Güzel ya da İznik - zafer Yunan tanrıçası adı. anakara Fransa'nın güneydoğusundaki Güzel uzanıyor, İtalya sınırına 30 kilometre. Azur, ya Cote de Azur, - ülkenin güney kıyısı olan - Güzel alanı. Fransız Rivierası uzunluğu (Marsilya dan İtalya ile Fransa'nın sınırına) yaklaşık 300 kilometre. Güzel ana tesistir , Côte d'Azur Cannes, Monte Carlo, Saint-Raphael, Menton, St Tropez ve Monako Prensliği ile birlikte. Şehir aşkın 352.000 nüfuslu (2007 göre) ev sahipliği yapmaktadır. ancak böyle Marsilya, Toulouse, Paris ve Leon olarak güzel şehirlere nüfus saniyede açısından.

Melekler Koyu

WESTERN Alba - kentinin turistik merkezi. Tam olarak defne Barradas Parque aynı eğridir. Nerede böyle bir olağandışı isim yaptı? Birkaç ilginç efsane vardır. Bunlardan biri melekler onlar için bir kayıp Eden çok benzer oldu Nice sahilde Adem ve Havva'yı sınırdışı gösterene söylüyor.

set ismi 1860 yılında vardı. Zaten güzel, sık misafirler İngiliz edildi yoktur Fransa'da XVIII yüzyılın başında. masmavi deniz boyunca bir yürüyüş yolu inşa etmek - Onların girişimiydi. Nice yerli kişiler bu defne "Promenade" çağrısında bulundu. WESTERN Alba sürekli genişletmek ve genişletmek. Şu anda, genişliği 8 kilometre ulaşmıştır.

Quay mavi banklar ünlüdür. Bu arada, buraya göndermeden geleneği geçen yüzyılda başlamıştır. kordonunda arkasında çakıl plajı uzanıyor. Nedeniyle bu küçük taşlar için, burada su güzel masmavi tonu vardır.

otel Negresco

o (Fransa'nın ülke) Güzel olduğu durumlarda, French Riviera Otel "Negresco'nun" yer. Bu XX yüzyılın başında açıldı. Bu Otel Negresco Romen işadamları adını borçludur.

Bina üç milyon frank aşan para harcandı. Otel, neoklasik tarzda tasarlanmıştır. odaları ve daireleri bireysel tarzı döşenmiş ve tekrar edilmeyecektir. Biz dünyanın her yerinden buraya birçok insan kaldı: Ernest Hemingway, M. Jackson, P. Picasso, M. Dietrich, K. Chanel ve diğerleri.

"Negresco" sadece bir otel olarak adlandırılan olamaz - bu, aslında, yaşayan bir müze. Gyustav Eyfel dövme çerçeve pembe kubbe ünlü Royal kabin. Bunun altında, otelin içinde, size 4 metre kristal avize yüksekliğini görebilirsiniz.

Birkaç aydınlatma bu eşsiz parçaları dünyasında. Henri Negresco için üretilmiş ilk tam bir kopyası olarak, Nicholas II ve saniye yapılmış biri. Negresco otel modern ve klasik tarzların özel resim sergisi sahiptir.

Festivaller ve etkinlikler

karnavallar ve festivaller çok düşkün vardır. Ve sadece orada, nerede Nice kent. Bir ülke hala Fransa'da değil de, onun şaşırtıcı iştahlı insanlarla, organize! 1294 yılından bu yana Güzel Karnavalı her yıl Şubat gerçekleşir. tatil ana nitelikleri ve Promenade des Anglais'de "çiçek savaşları", tatlılar ve alayı bulunmaktadır.

Bir caz festivali - Fransız Rivierası ana müzikal etkinlik, güzel. Hangi ülke, tesadüfen, Nice'de bir caz festivali gibi geçemedi ediyorum, hala özel olurdu. Temmuz ayında Massena sarayda yer alır ve farklı tarzlarda mensuplarını bir araya getirerek eklektik spesifiktir.

diğer konumlar

yapının mimari taşlar için, güzel popüler ve teşekkür yoktur Fransa, Güney kıyısı. O eski ve yeni Nice mimari kökten farklı unutulmamalıdır. Kentin Antik kısmı yürüyerek keşfetmek için mükemmeldir. Dar sokaklar, barok tarzda yeşil panjurlar, kilise ve tapınaklar bulunan renkli evler - tüm bu eski şehir. Aziz Reparata, Komün ve Senato Sarayı'nın ünlü Katedrali sol banka.

Uzakta değil, Chateau tepenin yakınında eski Nice, bulunduğu limandan. Burada kendinden tahrikli lüks yatları, kruvaziyer gemileri ve büyük feribot, düşünebilir. Liman antik ismi korumuştur - topallama.

Marshal Massena onuruna adlandırılmış şehrin ana meydanı, şehrin eski ve yeni bölümünü ayırır. Alan muhteşem çeşme "Güneş" ile tanınır. Bu tasarım heykeltıraş Alfred Zhanyu meşgul oldu. Çeşme Antik Yunan Olimpiya tanrı ve tanrıçalarının heykelleri ile süslenmiş.

Saraylar ve Nice kaleleri özel dikkate değerdir. Turist Sarayı Massena, Valroz kale, saray Lascaris, ziyaret etmelisiniz İngiliz Kalesi ve Fort Mont Alban. Ve tabii ki, Sardunya Kings saraya bakmak gerekir. Bu 1559-m dikildi - bu Nice eski saray.

emniyet

Güvenlik güzeldir Fransız Rivierası, çok önemlidir. Hangi ülkede şehrin orta kesiminde olmazdı daima en güvenli yoldur. Bu unutulmamalıdır ki akşam ve Promenade des Anglais, şehir parkları - yürüyüş için değil iyi bir yer. A l'Ariane alanları ve Les Moulins bir getto ve turistler görünmesini daha iyi değil var.

Güzel - moda, alışveriş ve büyük mimarisinin bir şehir. iklim özelliklerine nedeniyle, bahçeler Şubat ayında açmış. Fransız Rivierası gururu - Herkes Nice ziyaret etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.