FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Shishkin "Kış" nin resmin Güzel kompozisyon

Okul sıklıkla bağımsız kompozisyon yazmaları istenir. Bu öğrenciler açmak ve onların iç dünyasını göstermesini sağlar. Shishkin "Kış" resmi üzerindeki yazı farklı tarzlarda ve varyasyonlarda yazılabilir. iç dünya ister olarak her düşünceler sunar.

Plan çalışmaları

O hikaye kısaca yazılı ve tamamen tüm duyguları ifade edildi, belli bir sırayla yazmaya gereklidir. Ancak bu şekilde resmin kompozisyonu Shishkin "Kış" duygusal ve doludur. aşağıdaki gibi bir plan olabilir:

  • Giriş. Bu izlenimler resimlerinde şeklinde ortaya neyi, ne diyebilirim. Bunu söylemek istediğini sanatçı duyurmaktan gereklidir.
  • ilk resim düzlemine tanımı. Bu kısım ilk göze çarpan yazılıdır. Sen sanatsal yaratma yaygındır renk düzenlerini tanımlayabilir. Ayrıca, bir ürün ile kaplı olan duyguları belirtmek için yararlıdır.
  • Açıklama ikinci planı (background) resmi. Bu pasaj ilk görüntü uçağın ufkun ötesinde mesafe görülür tanımlamalıdır.
  • Sonuç. Genellikle yazarın elde edilen görüntü duyguları ifade etmek ve tasvir olay varlığı bir anlamda ifade etmek olmadığını gösterir.

Böyle bir plan çocuk hızla Shishkin "Winter" nin resmin kompozisyonunu açıklamaya yardımcı olacaktır. Ebeveynler, oğlunuz veya kızınız iyi notu şansını getirmek için yardımcı olacak bir açıklama yürütmek için sırasını isteyen.

okul için Kompozisyon

Ev veya ders esnasında o sanat eserini gördüklerini üzerine düşüncelerini yazmaya sorulduğunda, çocuk hemen mevcut ne atasözünü olmalıdır. aşağıdaki gibi boyama I. I. Shishkina "Kış" konulu Güzel kompozisyon okunabilir:

"Yazar I. I. Shishkin filminde gerçek duygusu iletti kış orman. Kar ve ahşap renk çözümleri gerçek masal perde oluşturur.

Ön planda bir orman yolunu oluşturan, birikmesi dalları kendi kron indirdi kar ağırlığı altında olarak görülüyor. planı olarak ön iki çam bagajını yalan gösterir. Belki de kar ağırlığı düştü.

Uzakta bir ışık görebilirsiniz. Bir resim ormanın kenarında başında boyalı izlenim alır. Parlak gökyüzü berrak, karlı gün bu kış gösterir.

Ben bu atmosferde oldu his vardı. Ben Shishkin tamamen çarpıcı kış doğa için tüm tecrübesini ve sevgi transfer olduğunu düşünüyorum. "

Ivan Shishkin resimlerinde tarafından Bu yazı "Kış" tamamen tuval üzerinde gösterilir açıklar. Öğrenci, tamamen olayları anlattı, sanatçının uygulama dergide iyi işareti hak ediyor.

Boyama I. I. Shishkina "Kış" konulu Güzel kompozisyon

Edebi ve sanatsal görev, bu tür tuval üzerine çizilmiş sahne açıklama olarak oldukça değişken olabilir. Bu nedenle kompozisyon - Shishkin "Kış" resmi açıklaması sonraki sürümde çekebilir:

Resmi SHishkina gösterilen "Kar beyazı kış orman kenarları, bayram havasında izleyiciyi tanışıyor.

Ön planda bir el gibi, ağaçların dallarını düştü. o strushivaya, ağaçlar aynı poz başladı ve orman kalın gösteriş sanki Onlar çok kar kapsamaktadır. Kar kırık dallarında yatarken bu kış çok zorlu ve soğuk olduğunu düşünmek zorunda.

Arka planda parlak alanı, yol giden görülebilir. Kar kalın tabaka toprağın her santimetre kapsamış ve tek iz yok göremiyorum çünkü çok az insan, üzerine yürüdü dikkat çekicidir.

Şişkin eserinde içine ruhunu koydu. kış cazibesi hemen kalbine sürünür ve eğlenceli bir olayın yılın bu zamanında hatırlatır. "

En önemlisi, iş içtenlikle yazılmış - o zaman görülmeye değer olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.