Gıda ve içecekDüşük kalorili ürünler

Birine bir doğrulukla - kabak Kalori börek

Muhtemelen kalori kabak börek - ünite doğru değil. Aksine, o kadar değil - en yakın birim ile kayıt onların en zor bu yemeğin içindedir. Bunun nedeni basittir: kabak çok nazik sebze, sulu ve yüksek kalorili malzemeler güçlendirmek için gerekli olan ince bir yapıya sahip olan. Bu nedenle, kalıcı olmayan bir değer dikkate olmayacak ve tarifleri doğrudan açmak ve tam kalorili öğrenmek kabak börek.

sebze yüz gram 27 kcal, ancak bunun sadece etli kısmı izin ve örneğin kuvvetlendirilmiş içecekler suyu terk etmek arzu edilir kursu. Bitmiş ürün böylece tava suyu dışarı yayılmamış olduğu nedeni irmik, un veya nişasta ve bunların güçlendirilmesi için gerekli olan, basit, enerji değeri yukarıda, hatta on kez, ve çok daha fazlası. Bu nedenle, kabak yarıya soyulmuş temizlemek ve tohumlar ve kağıt hamuru ile çekirdek çıkarın. Ovma, tuz, bir karıştırma ve standı verir. Beş dakika sonra, tuz bitkisel fazla sıvıyı çeker ve birbirlerine gevşek malzemeler bir miktar kullanılarak ulaşılabilen bir lif olacaktır. Reçete sizin takdirine bağlı olarak, irmik veya nişasta ile ikame edilmiş olabilir, ana ürün, yumurta ve un, ilave olarak, oluşmaktadır.

Sonuç olarak, kabak kalori börek aşağıdaki göstergelere dayalı olabilir hesaplamak:

  • 500 g sebze = 135 kcal;
  • 1 yumurta = 80 kcal;
  • 2 çorba kaşığı. kaşığı 30 gr = 100 kcal un.

en az 1 çorba kaşığı gerekir yavru Bitkisel yağ,. Eğer bir iyi kaydırmak eğer seramik, örneğin, bunu da dökün. Yani, biz yaklaşık 150 kcal ekleyin olduğunu. Sonuç olarak, tüm kitle kalori 465 kcal, olsun hangi krep yaklaşık 5 adet olacak arasında. Bu nedenle, bir 100 kcal biraz daha az dışarı dönecek.

Patates ve Kabak börek. reçete

Sonunda başka 154 kalori katacak, ama tadı zengin ve daha besleyici hale getirecek patates 200 g (bir büyük parça) arasında ağırlıkta Kalori veri öğeleri. Bu arada, patates ile ilgisi, kabak, yani ovmak ile aynı olmalıdır tuz serpin ve cam aşırı sıvı için bekletin. Bu özel durumda, kalori krep kabak patates önceki tarifi olarak kcal 95 yerine 5 7 adet sahip olan 665 kcal toplam ağırlığı almaktadırlar.

Patates ve Kabak krep peynir ile

Bir önceki reçete için katı, iyi erime peynir 30 g rendeleyin. firma ve altın - ilahi irade, krep üzerinde kabuk tadın. Enerji değeri ortalama ağırlık başka bir 100 kalori, yaklaşık 110 olacaktır, tek parça halinde, 14, 5 birim, örneğin, her bir gözleme eklenecektir olacaktır.

tarifleri herhangi birinde, lezzet için taze otlar ilave edilmesi tercih edilir, ortalama kalori içeriği için hazır yemek 15 bir topak halinde kcal ve oladushek kcal bir çift ağırlık olacak ve sonuç olarak, en fazla 30 gram gerekir 100 g başına yaklaşık 50 kcal.

Özetle, biz güvenle kabak kalori börek hammadde kalorisi yüksek olmadığı gerçeğine rağmen, (yaklaşık 100 hisse başına) yeterince yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.