BilgisayarlarYazılım

Bir uygulama nedir? "VKontakte" in Ek. iPhone için başvurular

Bilgisayar ve mobil sistemlerin Çok sayıda kullanıcılar genellikle bir soru ile karşı karşıyayız: "uygulaması nedir" Tüm predstavlyut ne olduğunu hayal değil. Aslında bazen, gadget mobil veya masaüstü ya da dizüstü bilgisayar masası, söz değil mobil cihazın ana ekranından etiketinin kaldırılması, birçok kişi sadece tekrar programı çalıştırmak için nasıl fark kalmamasıdır.

genel kavramlar: uygulama nedir

Bu tek bir dosya ve bazen tek bir yazılım paketi içinde birleştirilmesiyle birden fazla dosyanın bir arada, değil - biz uygulama genel anlamda söyleyebiliriz. bilgisayar teknolojisi açısından uygulamanın kendisi örneğin, eşlik eden dinamik kütüphaneleri, veritabanları veya başka bir şeye, yönlendiren, belirli bir cihaz ana kadar indirirken gibi uygulamayı başlattı, yürütülebilir bir dosya program arayüzü ve gerekli modüllerin onun düzgün çalışması.

Eğer bilgisayar sistemleri ele alırsak, bu dosyalar genellikle uzatma .exe (- yürütülebilir İcra Dosyası) var. Daha önce, bir DOS türü sistemler vb yürütülebilir .bat tipi dosyaları tesisatının .inf sürücü dosyalarını ve buluşabiliriz. D.

Ayrı bir uygulamada her zamanki "ekzeshny" dosyasını oldukça nadir olduğuna inanılmaktadır. Ona göre, sadece bir sürecin başlangıç zamanından atıfta yapılandırma dosyaları veya bir veritabanı her türlü, eklenmelidir. Hatta çoğu durumda programların taşınabilir (Portable) sürümlerinde ilişkili bileşenleri vardır.

bilgisayarlar için başvurular

Bilgisayarınızda veya mobil cihaz için uygulama yüklemek için, kural olarak, bu çalışmıyor. Bilgisayar sistemlerinde, genellikle (Shield yükleyin Sihirbazı ve t. D. yükleyin) bir "Kurulum Sihirbazı» kapsamaktadır.

Sadece onun talimatları takip ve bazen ücretsiz programlar sunulmaktadır yüklenecek bazı ek bileşenler, dışlamak gerekir. Tipik olarak, bu ek paneller, web tarayıcıları, arama motorları ve piyasada promosyon gerektiren yazılım ürünleri entegre.

Mobil cihazlar için Programlar

Mobil Android OS türü açısından, iOS, BlackBerry ve diğer birçok yükleme işlemi esasen kullanıcının gözünden gizlenir. O filanca olup, uygulama şu anda yüklü veya indirilen olduğunu belirterek sadece açıklayıcı sürecini gözlemler.

çoğu mobil "işletim sistemleri" ile belirtilen yükleme konumuna meydana bu durumda (a yerini belirten bilgisayar sistemlerinin tersine), unutmayın. Yani yeni bir program yüklü olduğu tam olarak nerede olduğunu takip edebilirsiniz ortalama kullanıcı neredeyse imkansızdır.

"In Touch" Ek: bu nedir?

Muhtemelen, en popüler sosyal ağ "VKontakte" birinde her kayıtlı kullanıcı kesinlikle videolar, müzik dinleme izlerken, veri, kişiler, yazışmalar kalıcı erişmesini istiyorum ve başka ne Tanrı bilir. böylece bunu, Android sistemler için iPhone ve iPad uygulamaları için, bilgisayar sistemleri için özel yazılım hazırlandı, vb. D. Ve belirleyin. N. Kural olarak, hepsi aynı ya da çok benzer bir arayüze sahiptir.

Genel paket sadece sosyal ağlarda iletişim, içerdiğinin altını çizmek değer fotoğraf görüntüleyici, değişim bağlantıları veya mesajları, yayınlama mesajları ve başka şeyler.

Standart paket sosyal ağ için, tam olmadığını gerçeğine dayanarak "VKontakte" (en iyi parçayı çalışmaz tutmak için olağan bir şekilde) müzik indirmek için örneğin artık özel uygulamaları, vardır. Aynı video için geçerli.

Buna ek olarak, tam paketin sürümüne bağlı, o da eklentileri çeşitli bir sürü içerebilir. Neden böyle ses Multisession oluşturmak ve yönetmek için rahat dinleme için "LoviVKontakte" ve indirme multimedya, VKontakte DJ olarak sadece serbest modülleri bulunmaktadır VKontakte kilidini (hesap kilidini aracı), "Ajan VKontakte", bir internet tarayıcı, VKontakte sayfayı aramak zorunda kalmadan iletişim sağlayarak Online, VKAudioSaver aramak ve ortak veya özel erişim ile sevdiğiniz şarkıları indirmek için müzik veya MuzVK indirmek için (dedikleri gibi oldukça spesifik tarayıcı, özellikle sosyal ağ için "hapsedilen").

Bu liste yeniden doldurulan olabilir ve zaten açıktı tekrar olarak. Yeterince kafa ile, bu popüler ağ üzerinde çalışacak şekilde uygulamalar oluşturmak bugün meraklıları yararlanın. En ilginç olanı, birçok kişi programlama ormana yürümek ve evrensel bir platform Java kullanmayın. (Kendisini aynı geleneksel cep telefonunda bazı formda veya diğer hala mevcut olduğu halde) başvurunun bu tür Running bile resmen belirlenmiş bir işletim sistemi olmayan cihazlar için mümkündür.

bir bilgisayarda çalıştırıldığında Olası hatalar

Şimdi biraz sinek merhem içinde eklemek zorunda. Eğer uygulamayı çalıştırmak bilgisayarınızla birlikte en sık karşılaşılan sorunlar birkaç temel konulara azalabilir. Her şeyden önce, bu bir program veya uygulama kendisini "işletim sistemleri" ile basitçe uyumsuz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu 64 bitlik mimariye sahip Win32 OS uygulamaları başta olmak üzere geçerlidir.

32 bit sistemler için destek ve sağlar, çoğunlukla onlar eskimiş kabul edilir rağmen. Eğer Win32 sistemlerinde 64 bit uygulamaları çalıştırmayı denediğinizde Aynı durum görülebilir.

Mobil işletim sistemleri ile uyumlu

Bildiğim kadarıyla iOS, Android veya başka bir şey dayalı mobil araçlar olarak, bu sorun yalnızca güncel sürümü gerçeğine azalır çok sık olan işletim sisteminin veya uygulamanın kendi parametreleri eşleşmiyor basitçe güncelleyin. Genel bir kural olarak, böyle bir durumu çözmek için, belirli bir işletim sistemi için tasarlanmış programının sürümü için bakmak gerekir. Basit bir örnek: tasarlanmış Çal Market üzerinde, örneğin, mevcut uygulama "temas", sürüm 2.3 "iki" türüne, sadece işletim sistemi Android 4.4 yüklü olması, eğer (hala çalışmıyor) deneme bile koymak mümkündür.

Aynı paralel şirketi Apple tarafından (akıllı telefonlar değişikliklerle daha doğrusu) mobil sistemlerle yapılabilir.

Geliştiriciler ve bu şirketin uzmanları çok daha ciddi diğerlerine göre uygulamalar, uygulamalar ve programların kurulumda sistem gereksinimlerine aittir. Bu nedenle, bu arada, ve (sabit bilgisayar olan mobil o) cihazlarından tüm zamanların yüksek rütbeli tarafından desteklenmektedir. Bu durumda, herhangi bir nesil iPhone için uygulama bir istisna vardır.

Uygulamanın bazı özellikleri "VKontakte"

Her kullanıcı internetten belirli yazılımı indirmek için gidiyor başlatmak için uygulamanın bu tip özelliklere dikkat edecek olursak, genel olarak bu tür bir uygulamanın bu anlayış özen gereklidir. Sonuçta, bugün (ve bir sır değil) herhangi bir bilgisayar (hatta bir dizüstü veya akıllı telefon birbirlerine) "enfeksiyon kaynağı." Haline gelebilir Aynı ağ "VKontakte" bir bağlantı başlatma, kolayca bir virüs veya kötü amaçlı kod yakalayabilir. Ne yazık ki, istatistiklere göre, bu ağın en büyük sayı bilgisayar terminalleri veya mobil cihazlar arasında spontan kopyalama ve dağıtımını üretebilen çevrimiçi virüsler içerdiğini.

sonuç

Yani, soruya cevap vermek, uygulamanın ne biz anlaşılan biraz var. ortak adı ile belirli bir program ve bu tür "VKontakte" olarak eklenen düşünürsek Prensip olarak, hatta, dedikleri gibi yazılım ürünleri kendileri bugün tüm günler için, bir sürü bulabilirsiniz belirterek en beklenmedik değerdir. Başka bir şey - nasıl kendi bilgisayar veya mobil cihazın güvenliğine ilişkilendirmek. Katılıyorum, kimse bütün sistemin çökmesine yol açacaktır virüsü, kapmak istemiyoruz. kesinlikle dikkatli olmak ve tarama dosyaları, klasörleri arşivleri veya potansiyel tehditleri için aynı referans Antivirüs yemek ihtiyaç vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.