Haberler ve ToplumKültür

Bebeğe sesleniyoruz. Erkeklerin Tatar isimleri

Tatarlar, tarihte önemli rol oynayan çok sayıda insandır. Savaşan Moğollarla birlikte, dünyanın yarısını fethedip saniyede korktular. Bugün, torunları dünyayı gümrüklerini koruyarak yerleşti. Halkın en eski geleneklerinden biri yeni doğan güzel Tatar isimleri vermektir. Boylar genellikle çağrılır, böylece ad bir kişinin iç dünyasını , karakterini ve eğilimlerini yansıtır. Bazen bunlar şans, sertlik, esenlik arzularıdır ve başka bir durumda isimler kötü güçlerden korunmaktır.

Tatarca kökenleri itibariyle erkeklerin isimleri aşağıdaki türlere ayrılmıştır:

  • All-Altaic, örneğin Altynbai, Altynchura;
  • Eski Türkçey: Timerhan, Airat, Timur, Aidar;
  • Bulgarca: Tutai, Biktash;
  • Arap: Camille, Gabdulla, Muhamat;
  • Yahudi: David, Raphael;
  • Batı Avrupa: Albert, Alfred;
  • Farsça: Azat.

Çoğu erkeklerin Tatar isimleri, İslam'la birlikte ödünç aldıkları için Arapça kelimelerden gelir. Günümüzde çoğu kez modern Avrupa ismi, Türk-şahsî-Arap kökenli geleneksel soyadıyla birleştirilmiştir. Bunun nedeni, Batı kültürünün Doğu'ya girerek yerel zihniyet için kendi ayarlarını yapmaya devam etmesidir. Daha önce, bu halkın geleneksel isimleri, Türkçe, Farsça ve Arapça kelimelerden oluşturuldu. Genellikle stres son hece üzerine yerleştirilir.

Erkeklerin Tatar isimleri ve diğer halkların kişisel isimleri, komşularından ödünç alınan, farklı kaynaklara sahip birkaç sözcüğün katlanmasıyla oluşan zamanla değişime uğradı. Örnekler Gainutdin, Abdeljabar, Mintimer, Saijafar'ın isimleri olabilir.

Yirminci yüzyılda, dünyada eski isimlerle ya da eskiçerlerden gelenleri vaftiz etmek için yeni bir eğilim ortaya çıktı. Daha iyi ses için eski kelimeler harflerle eklenmiştir. Böylece Raf, Ravil, Ram, Ramil, Roma ve kompleks isimlerinin tanıdık ismini birleştirip "Ulla", "Allah" ile biten yarattığı ortaya çıktı. Onyedinci yılın devriminden sonra, Karl ve Marcel'ın Tatarlar'da ortaya çıkmasına karşın, ulusal kabul edilemezler. Çoğu zaman anne-babalar, sondajı ve güzelliği nedeniyle erkeklerin Tatar ismini seçerler. Fakat her adın anlamının güvenilir bir şekilde belirlenebileceğini göz önünde bulundurmalıyız. Bazen yaratıcı kişilikler çocuğa kendine özgü icat edilen benzersiz bir sözcük derler.

Eski zamanlardan beri, insanlar, bir adın sadece birisini diğerleri arasında tanımlamanıza izin veren bir kelime olmadığını düşündüler. Topluluğun tam teşekküllü bir üyesi için gerekli olan belirli özelliklerini mülk sahibine aktardı. Bu nedenle, çocuklar "cesur", "güçlü", "savunmacı", "cesur" ve "sert" olarak adlandırıldı ve kızlara çiçek ve bitki, yıldızların ihale isimleri verildi, onlara güzelliği diledi ve birçok çocuk.

Bugünkü erkeklerin Tatar isimleri her zamankinden daha popüler. Her şeyden önce, her insan köklerini, kimliğini eski kuşaklarla olan kayıp bağlantısını geri getirmek istiyor. Bir vatanseverlik bilincinin restorasyonuna bir adım sadece bir adımdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.