KanunYasal Uygunluk

Bir tüzel kişi tarafından mahkemeye vekaletname: desen, süresi ve hazırlık özellikleri

Mahkemede davalı ise düzgün savlarını savunmak veya savunma hattı oluşturmak amacıyla, bazı yasal bilgiye sahip olmalıdır. Birçok organizasyonda - hem kamu hem özel, kendi in-house danışmanlık ve bazen bütün bölümleri vardır. Bunlar yasal adına sürecine dahil edilmektedir. yüz, istekler, dilekçe vb mütevelli seçtikten sonra ikinci aşamada yapmak -. o mahkemede temsil haklarını belgelemektedir. Bu yazıda bunun doğru nasıl bahsedeceğiz.

2013 yılında, önemli ölçüde mahkemede çıkarlarını temsil etmek emri hazırlamalıdır Buna göre, kuralları ve şartları kolaylaştırır.

Nasıl başvurulur?

Ülkemizin sivil mevzuatına göre vekaletname başka bir kişi veya çıkarlarını temsil etmek kişilere bir kişi veya kuruluş tarafından sağlanan yazılı izni başkası değildir. O (özellikle Şartı) kişiler ve son olarak (varsa) mühürlü kurucu belgelerinde uygun olarak bu eylemi yetkili hocasıyla veya diğer tarafından imzalanmış şirket antetli, kural olarak, yapılır.

yok belgenin yasama formu tarafından kurulan, nedenle bir tüzel kişi, daha sonra metinde bulacaksınız hangi bir numune ile mahkemede hazırlanan bir vekaletname kullanılması önerilmektedir.

Ne kadar süreyle bir vekaletname verebilir?

vekaletname ana yönlerinden biri, verilmiş olduğu bir dönemdir. 2013 yılında, yukarıda belirtildiği gibi, Medeni Kanun değiştirilmiştir ve organizasyon (şirket) şimdi baş belge verilmiş olduğu süreyi belirlemek hakkına sahiptir. yasanın önceki sürümünde, o 3 yılı geçemez olamazdı. Şimdi (bundan örnek olarak anılacaktır) bir tüzel kişi tarafından mahkemeye vekaletname olabilir maksimum vade asgari olarak, ancak, ayarlı değil.

Prensip olarak, belirtmemeyi mümkündür. Bu durumda, vekalet verildiği tarihten itibaren bir yıl süreyle geçerli olacaktır. Belge verildiği zaman tarih belirtmiyor yoksa Ancak, geçersiz sayılacaktır.

vekaletnamenin noter tarafından tasdik edilmelidir zaman?

tüzel kişi (bir örneği aşağıda gösterilmiştir) tarafından mahkemeye vekaletnamenin sadece Medeni Kanunu öngörülen belirli durumlarda, noter ofisinde sertifika gerektirir. Yani, noter formu, tedarik durumuna iddiasıyla Devlet Sicili'ne kayıtlı tasarruf hakkını gerektiren işlemler için verilir eğer. kayıt işlemleri veya hakları saklıdır.

Bir tüzel kişi tarafından mahkemeye vekaletname: Bir örnek

avukat sayısının güç ___

(Deyişle Tarih)

________________________________________________ (şirketin tam adı) (bundan - ________________________ (kısaltma)), CPT, KDV numarası, yasal adresi: ________________________________________________________________________, ______________________________ başkanı tarafından temsil (. Ad ve soyad), ________________ temelinde hareket ederek, avukat bu güç vatandaşı yetki:

belirli bir şey seçmek için ihtiyaç ya - __________________ şirketin mahkemelerinde çıkarları (genel yargı, tahkim ve diğerlerini temsil etmek: kayıtlı _____________________________ tarafından verilen ________________________________________ (isim) _______ DOB, pasaport numarası serisi ________ __________, sağ ________________________________ (virgül verilen hakların) devri de dahil olmak üzere davacı, davalı ve üçüncü şahıs tarafından sağlanan tüm haklardan, ile genel formülasyon) odaklanır.

Vekaletname üçüncü kişilere onun yetkilerini transfer etmek hakkı olmaksızın (verilmiş olduğu için tarihi veya dönemi belirtmek) _____ kadar geçerlidir.

İmza (Mütevelli tam adı) ____________ (imza), tasdik

Yönetmen ____________________ (imza) _______________________ (Ad)

bir organizasyon mührü

Bu formda dünyanın tüzel genel yargı tahkim mahkemesine vekalet verilebilir. Üstelik sahip olduğunuz yetki kapsamı spesifik duruma bağlı olarak, belirtmek için. tüm hakları dava taraf olan, hangi daha sık aktarılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.